Верховна Рада звільнила з посади члена ЦВК Юрія Буглака, який став героєм розслідування журналістів «Схем»
Верховна Рада звільнила з посади члена ЦВК Юрія Буглака, який став героєм розслідування журналістів «Схем»
Верховна Рада України проголосувала за звільнення з посади члена Центральної виборчої комісії (ЦВК) Юрія Буглака, щодо якого в серпні 2023 року журналісти проєкту «Схеми» («Радіо Свобода») опублікували розслідування «Дистанційка з Маямі».
За рішення звільнити Буглака проголосували 300 депутатів, підтвердили в коментарі «Радіо Свобода» парламентарі Ірина Геращенко, Ярослав Железняк та Віталій Безгін.
У серпні 2023 року «Схеми» повідомили, що член ЦВК Юрій Буглак виїхав з України за 12 днів до повномасштабного російського вторгнення і з того часу не повертався. Разом із родиною він мешкає в американському штаті Флорида поблизу Маямі.
Як з’ясували журналісти, протягом усього 2022 року посадовець отримував зарплату та інші виплати. Загалом йому нарахували півтора мільйона гривень, зокрема матеріальну допомогу з держбюджету «для вирішення соціально-побутових питань». З весни 2023 року Буглак узяв декретну відпустку зі збереженням посади.
На наступний день після виходу розслідування «Схем» фракція «Європейська солідарність» ініціювала звільнення Буглака, а сам посадовець написав заяву про складання повноважень, утім протягом тривалого часу її не розглядали у профільному комітеті Верховної Ради.
Наприкінці 2023 року до парламенту надійшло подання від президента України на підставі заяви про звільнення Буглака, нагадує у своїй публікації «Радіо Свобода». У грудні його підтримав профільний комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, після чого вже зокрема голова цього комітету Оксана Шуляк зареєструвала проєкт звільнення члена ЦВК.
Юрій Буглак — член Центральної виборчої комісії з 2019 року, колишній головний юридичний радник кондитерської корпорації Roshen, ексдепутат Верховної Ради від партії «Блок Петра Порошенка».
У декларації, яку Буглак подав на початку 2024 року, вказано, що з 14 лютого 2022 року він орендує квартиру в США.
Читайте також:
- Не замовчувати факти корупції під час війни: думка журналістів-розслідувачів
- Корупція через фільтр ЗМІ: в Україні представили дослідження про те, як медіа та соцмережі висвітлюють корупційні теми
- Як у боротьбі з корупцією владі та журналістам не побороти одне одного
Як раніше писав «Детектор медіа», Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо незаконного стеження за співробітниками проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info.
Редакторка видання «Сектор життя» Марина Ковбан виграла суд у справі щодо захисту честі, гідності та ділової репутації. Причиною позову були образливі коментарі у фейсбуці, які стосувалися її професійної діяльності.
Київський окружний адміністративний суд поновив на посаді голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду України суддю Богдана Львова, в якого раніше журналісти «Схем» виявили російське громадянство.
Ілюстрація: «Схеми»