Верховна Рада викликає голову СБУ для пояснень щодо стеження за Bihus.Info

Верховна Рада викликає голову СБУ для пояснень щодо стеження за Bihus.Info

6 Лютого 2024
1952
6 Лютого 2024
13:58

Верховна Рада викликає голову СБУ для пояснень щодо стеження за Bihus.Info

1952
За це рішення в парламенті проголосували 159 депутатів.
Верховна Рада викликає голову СБУ для пояснень щодо стеження за Bihus.Info
Верховна Рада викликає голову СБУ для пояснень щодо стеження за Bihus.Info

Депутати проголосували за те, щоб викликати до парламенту голову СБУ Василя Малюка з доповіддю щодо стеження за командою журналістів Bigus.Іnfo.

Про це повідомили нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк та представник «Європейської солідарності»  Олексій Гончаренко у своїх соцмережах.

За повідомленням Железняка, за рішення про виклик голови СБУ проголосували 159 депутатів.

Перед тим у парламентській залі виступив голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Уранці 6 лютого Юрчишин повідомив на своїй фейсбук-сторінці, що готує нові депутатські звернення до Служби безпеки України та Офісу генпрокурора щодо стеження за командою Bihus.Info. 

Службі безпеки України він пропонуватиме провести внутрішнє розслідування з відстороненням імовірних причетних від роботи на час слідства. Офіс генерального прокурора Юрчишин просить доручити іншому органу провести досудове розслідування справи згідно з ч. 5 ст. 36 Кримінально-процесуального кодексу.

Голова комітету закликав Верховну Раду викликати керівників СБУ, ОГП та Національної поліції України на звіт до парламенту щодо стану справ розслідування атак на журналістів.

«Варто заслухати всіх причетних. На жаль, тиск на медійників таки має ознаки системності», — написав Юрчишин.

Він наголосив, що, враховуючи останній матеріал від Bihus.Info, «тепер справу потрібно вести».

Юрчишин також відзначив високий клас роботи команди Bihus.Info. «Відповісти на цю "спецоперацію" власним розслідуванням і так філігранно втерти носа так званим "захисникам державності" — це заслуговує на повагу», — додав він.

Нагадаємо, 16 січня ютуб-канал «Народна правда» опублікував відеоролик із фрагментами телефонних розмов начебто представників команди журналістських розслідувань Bihus.Info, котрі обговорюють можливість придбання наркотиків, а також відеозапис із прихованих камер з моментом нібито вживання цих наркотиків під час новорічного корпоративу. 

Невдовзі керівник проєкту Денис Бігус повідомив, що ті працівники, які вживали наркотики, звільнені, а також запевнив, що всі співробітники здадуть тести. Згодом Бігус заявив про незаконне спостереження та прослуховування. За його словами, за його командою стежили впродовж кількох місяців

17 січня Служба безпеки України офіційно заявила, що вже розслідує обставини незаконного прослуховування та відеозйомки журналістів проєкту Bihus.Info. Команда Bihus.Info не є в ньому потерпілими.

Того ж дня представники СБУ приїхали з обшуком до заміського комплексу, в якому таємно знімали членів команди Bihus.Info, та вилучили жорсткі диски із записами камер відеоспостереження. Спецслужба не дала змоги журналістам зняти копії із записів. Згодом СБУ у письмовому коментарі Bihus.Info заявила, що її співробітники 17 січня 2024 року не виявив при огляді комплексу ознак встановлення прихованої техніки.

Національна поліція відкрила за зверненнями представників Bihus.Info чотири кримінальні провадження за статтею 182 КК України про порушення недоторканності приватного життя (хоча журналісти подавали заяву за трьома статтями — також про перешкоджання журналістській діяльності та порушення таємниці листування).

5 лютого Денис Бігус заявив, що стеження за його командою проводив Департамент захисту національної державності СБУ

Увечері 5 лютого СБУ оприлюднила коментар, в якому дала зрозуміти, що стеження за журналістами відбувалося в рамках «протидії організованій наркозлочинності», і повідомила, що серед клієнтів наркодилерів виявилися також окремі співробітники Bihus.Info.

Читайте також:

Фото: А. Нестеренко / пресслужба Верховної Ради

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1952
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду