Суд відклав до 24 квітня питання щодо остаточного визнання незаконним наказу Держкіно про реорганізацію «Довженко-Центру»

Суд відклав до 24 квітня питання щодо остаточного визнання незаконним наказу Держкіно про реорганізацію «Довженко-Центру»

28 Лютого 2024
1012
28 Лютого 2024
16:04

Суд відклав до 24 квітня питання щодо остаточного визнання незаконним наказу Держкіно про реорганізацію «Довженко-Центру»

1012
У жовтні 2022-го «Довженко-Центр» подав позов на Держкіно, вимагаючи визнати незаконним та скасувати наказ №100 про реорганізацію центру.
Суд відклав до 24 квітня питання щодо остаточного визнання незаконним наказу Держкіно про реорганізацію «Довженко-Центру»
Суд відклав до 24 квітня питання щодо остаточного визнання незаконним наказу Держкіно про реорганізацію «Довженко-Центру»

Сьогодні під час засідання в Північному апеляційному господарському суді щодо розгляду скарги Держкіно на рішення про скасування наказу про реорганізацію «Довженко-Центру» судді оголосили перерву до 24 квітня до 14:00. Про це «Детектору медіа» повідомила адвокатка Надія Денисюк, яка в суді представляє інтереси позивача, «Довженко-Центру».

У коментарі нашій редакції вона розповіла про те, як відбулось сьогоднішнє засідання, та пояснила, чому позитивно оцінює рішення суддів оголосити перерву.

«Попередньо Держкіно подало клопотання (точніше — пояснення, але без прохальної частини), у якому заявило про відсутність предмету спору. Сьогоднішнє засідання судді розпочали з розгляду питання, чи залишається чинним наказ Держкіно про реорганізацію “Довженко-Центру”. Нагадаю, що 28 червня 2023 року Держкіно своїм наказом скасувало попередній наказ про реорганізацію “Довженко-центру”. Це дало підстави і Держкіно, і суддям говорити про відсутність предмету спору», — розповіла адвокатка.

Денисюк наголосила, що позивач від самого початку цієї справи наполягав на незаконності наказу про «реорганізацію».

«Сторона “Довженко-Центру”, інтереси якої я представляю в суді, заявила, що вимогою у позові до Держкіно було визнання його наказу про реорганізацію “Довженко-Центру” саме незаконним, а не таким, що втратив чинність. Те, що Держкіно скасувало свій же наказ, не означає, що воно визнало його незаконним. Наприклад, зараз суд закриє провадження через відсутність предмету спору, а завтра Держкіно скасує свій наказ про скасування наказу про реорганізацію “Довженко-Центру”, і наказ в результаті набуде чинності», — сказала Надія Денисюк.

Вона також додала, що сьогоднішнє рішення суддів не закрити справу, а оголосити перерву, сприймає як шанс поставити нарешті фінальну крапку в історії протистояння «Довженко-Центру» і Держкіно.

«Ми прагнемо поставити в цій справі крапку по суті, тому й надалі наполягатимемо, що наказ Держкіно про реорганізацію “Довженко-Центру”, яким фактично передбачалося знищення цієї кіноінституції, має бути визнаний незаконним, а не просто скасованим», — наголосила адвокатка.

Читайте також:

Як повідомляв «Детектор медіа», у жовтні 2022-го Національний центр Олександра Довженка подав до суду на Державне агентство України з питань кіно, вимагаючи визнати незаконним та скасувати наказ №100 про реорганізацію «Довженко-Центру».

Перед тим, 13 липня 2022 року, «Довженко-Центр» офіційно передали у пряме підпорядкування Держкіно. У серпні Держкіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому Центрі це вважали фактичною ліквідацією.

Культурні інституції виступили проти реорганізації «Довженко-Центру». Відкликати цей наказ вимагали громадська рада при Держкіно, Коаліція РПРмедіаспільнота.

Парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно щодо «Довженко-Центру».

Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» зібрала понад 25 000 голосів. Кабмін у своїй відповіді на це звернення наголосив, що правонаступником майнових та немайнових прав та обов’язків «Довженко-Центру» буде «Українська анімаційна студія».

11 липня 2023 року Господарський суд міста Києва визнав реорганізацію «Довженко-Центру» незаконною.

«Довженко-Центр» — найбільший міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник у Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1012
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду