«Довженко-Центр» подав позов проти Держкіно

«Довженко-Центр» подав позов проти Держкіно

28 Жовтня 2022
1871
28 Жовтня 2022
22:09

«Довженко-Центр» подав позов проти Держкіно

1871
Представники інституції кажуть, що несподівано дізналися про приватизацію двох корпусів Центру. Також, підкреслюють кінодіячі, вони не отримували пропозицій щодо того, як організація надалі буде утримувати себе і колекцію.
«Довженко-Центр» подав позов проти Держкіно
«Довженко-Центр» подав позов проти Держкіно

«Довженко-Центр» подав у суд на Державне агентство України з питань кіно, повідомляється на сторінці організації у фейсбуці. 

Як ідеться у позовній заяві, «Довженко-Центр» вимагає визнати незаконним та скасувати наказ №100 про «реорганізацію».

Підготовче засідання Господарського суду Києва відбудеться 29 листопада о 10:30 у залі №20 за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 44- Б.

Як стало відомо 17 жовтня, Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох нежитлових будівель площею 3137 кв.м та 5927 кв.м. Їх «Довженко-Центр» здавав в оренду, а за отримані гроші, зокрема, робив ремонт.

Як вважає голова Держкіно Марина Кудерчук, приватизація не вплине на роботу «Довженко-Центру», оскільки стосується лише тих будівель, які здавалися в оренду. Представники «Довженко-Центру» наголошують«Виставлені на приватизацію корпуси роками приносили в державний бюджет надходження від оренди. Частина із них спрямовувались на утримання і поліпшення стану будівлі та обладнання Довженко-Центру, створення фондосховищ, поповнення колекцій, забезпечення гідних умов роботи, популяризацію мистецтва кіно через книги, виставки, кіноперформанси, покази тощо».

У серпні Держкіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому Центрі це вважають фактичною ліквідацією.  

У Міністерстві культури та інформаційної політики наголосили, що виступають проти ліквідації «Довженко-Центру» і що наразі йдеться лише про реорганізацію установи. 

Культурні інституції виступили проти реорганізації «Довженко-Центру». Відкликати цей наказ вимагає громадська рада при Держкіно, Коаліція РПРмедіаспільнота.

Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно щодо «Довженко-Центру».

Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» зібрала понад 25 000 голосів. Кабмін у своїй віждповіді на це звернення наголосив, що правонаступником майнових та немайнових прав та обов’язків «Довженко-Центру» буде «Українська анімаційна студія».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1871
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду