У Держкіно вважають, що приватизація не вплине на діяльність «Довженко-Центру»

У Держкіно вважають, що приватизація не вплине на діяльність «Довженко-Центру»

18 Жовтня 2022
1075
18 Жовтня 2022
14:59

У Держкіно вважають, що приватизація не вплине на діяльність «Довженко-Центру»

1075
Марина Кудерчук: «Довженко-Центр» залишиться на тому ж місці, і жоден з урядових указів не передбачав ні ліквідації установи, ані її передислокації.
У Держкіно вважають, що приватизація не вплине на діяльність «Довженко-Центру»
У Держкіно вважають, що приватизація не вплине на діяльність «Довженко-Центру»

Голова Державного агентства з питань кіно Марина Кудерчук заявила, що приватизація не вплине на роботу «Довженко-Центра», оскільки стосується лише тих будівель, які здавалися в оренду. Її цитує УНІАН.

«Два корпуси Центра Довженка загальною площею близько 9 тисяч квадратних метрів, які Фонд держмайна виставив на приватизацію, понад 20 років жодним чином Центр не використовував для реалізації будь-яких культурних проєктів. Ці квадратні метри Центр просто надавав у оренду. Центральний корпус Центру Довженка, в якому відбуваються мистецькі заходи та розміщена унікальна колекція установи, залишається на балансі Центру Довженка», — сказала очільниця Держкіно.

Вона додала, що «Довженко-Центр» залишиться на тому ж місці і «жоден з урядових указів не передбачав ані ліквідації установи, ані її передислокації».

Раніше стало відомо, що Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох нежитлових будівель площею 3137 кв.м та 5927 кв.м. Їх «Довженко-Центр» здавав в оренду, а за отримані гроші, зокрема, робив ремонт.

17 серпня стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому Центрі це вважають фактичною ліквідацією.  

У МКІП наголосили, що виступають проти ліквідації «Довженко-Центру» і що наразі йдеться лише про реорганізацію установи. Держкіно також заявило, що «Довженко-Центр» буде реорганізований, а не ліквідований.

Деякі культурні інституції виступили проти реорганізації «Довженко-Центру». Відкликати цей наказ вимагає громадська рада при Держкіно, Коаліція РПРмедіаспільнота.

Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно щодо «Довженко-Центру».

Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» зібрала понад 25 000 голосів. Кабмін у відповіді на неї наголосив, що правонаступником майнових та немайнових прав та обов’язків «Довженко-Центру» буде «Українська анімаційна студія».

Фото: Фокус

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1075
Читайте також
16.02.2023 09:00
Анастасія Платонова
«Детектор медіа»
3 269
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду