«Довженко-Центр» буде реорганізований, а не ліквідований – Держкіно

«Довженко-Центр» буде реорганізований, а не ліквідований – Держкіно

18 Серпня 2022
1313
18 Серпня 2022
11:48

«Довженко-Центр» буде реорганізований, а не ліквідований – Держкіно

1313
Держкіно: Реорганізація Центру дозволить приділити більшу увагу розвитку музейної справи та кінокультури.
«Довженко-Центр» буде реорганізований, а не ліквідований – Держкіно
«Довженко-Центр» буде реорганізований, а не ліквідований – Держкіно

Державне агентство України з питань кіно заявило, що «Довженко-Центр» буде реорганізований, а не ліквідований.

«Обговорення питання реорганізації ДП "Національний центр Олександра Довженка" почалося ще задовго до війни в країні, в той час, коли Центр ще перебував у сфері управління МКІП. Війна в Україні лише актуалізувала це питання», – заявляє Держкіно.

Зокрема, наказом Держкіно передбачається реорганізація Центру:

  • шляхом виділу з утворенням окремої (самостійної) юридичної особи – державного підприємства «Українська анімаційна студія»;
  • шляхом виділу та передачі повноважень щодо архівування комплектів вихідних матеріалів фільмів, вихідних матеріалів фільму, створених повністю або частково за рахунок коштів Державного бюджету України, а також фільмокопій фільмів, створених в Україні за рахунок коштів юридичних осіб приватної форми власності та фізичних осіб, до державної установи «Науковий центр кінематографії України».

Всі інші функції та завдання, передбачені статутом «Довженко-Центром», залишаються за ним.

«Це дозволить ДП "Національний центр Олександра Довженка" приділити більшу увагу розвитку музейної справи та кінокультури, організації різноманітних івентів для її збагачення та поширення», – запевняє Держкіно.

17 серпня стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому Центрі це вважають фактичною ліквідацією.  

У МКІП наголосили, що виступають проти ліквідації «Довженко-Центр» і що наразі мова йде лише про реорганізацію установи.

Нагадаємо, рішення про передачу Центру від МКІП до Держкіно уряд ухвалив наприкінці січня 2022 року. Тоді в «Довженко-Центрі» казали, що їм не озвучили перспективи цього кроку і не врахували думку керівництва та колективу. У березні 2021 року в Центрі стверджували, що переведення його в сферу управління Держкіно є «вкрай негативним».

Коли ДП «Національний центр Олександра Довженка» офіційно перейшло у пряме підпорядкування Держкіно, у Центрі це назвали історичною подією, оскільки МКІП, на їхню думку, заважав розвитку установи.

Фото: Довженко-Центр: Dovzhenko Centre/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1313
Читайте також
16.02.2023 09:00
Анастасія Платонова
«Детектор медіа»
3 269
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
гебрів
694 дн. тому
Догоджаючи путіну влада пісь сюаніста знищує все українське в Україні !
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду