Газети окупантів на лівобережжі Херсонщини припинять своє існування після «виборів» у вересні. Гість подкасту «Медіуми» — Олег Батурін
Газети окупантів на лівобережжі Херсонщини припинять своє існування після «виборів» у вересні. Гість подкасту «Медіуми» — Олег Батурін
У яких медіа читати про Херсонщину, зокрема, й про окуповану лівобережну частину, які маркери співпраці видання з окупантами? Як в окупованому Херсоні навчали молодих журналістів, що тепер зі студентами та викладачами окупаційної медіашколи?
Про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Олегом Батуріним — журналістом з тимчасово окупованої Нової Каховки.
Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, CastBox, NV Подкасти та інших подкастингових платформах.
00:00 Анонс і знайомство з гостем.
03:00 Як багато медіа були змушені припинити свою роботу?
04:40 Які медіа Херсонщини працюють сьогодні?
06:10 Зараз про рекламний ринок для херсонських медіа говорити не доводиться.
08:40 На якому сайті можна прочитати багато про те, що відбувається в окупованій Новій Каховці?
09:30 Окупанти досить охоче розповсюджують інформацію про себе — і це задокументовані факти злочинів.
11:20 Люди в окупації допомагають перевіряти чи уточнювати інформацію.
12:58 На телеканалі «Таврія» окупанти зробили прибиральницю директоркою.
14:00 Весь медіапростір на окупованій Херсонщині віддали відомому російському пропагандисту Олександру Малькевичу.
14:50 Про медіашколу окупантів у Херсоні: там є люди, завезені з Росії і набрані з місцевих.
15:20 Окупанти привласнили медіабренди, наприклад, «Наддніпрянську правду».
17:00 Ці газети виконують суто пропагандистську мету. Після фейкових «виборів», які окупанти запланували на вересень, вони припинять своє існування.
18:30 Ті журналісти, які «колаборнулися» під час окупації, перебувають у Херсоні. Щось не схоже, що вони покарані.
21:30 Підокупаційні медіа на Херсонщині продовжують поширювати російські наративи, наприклад, що українці — недонація.
22:50 6 червня окупаційні медіа не були готові до висвітлення подій на Каховській ГЕС;
24:14 Моїх колег окупанти конкретно схиляли до співпраці.
26:00 Мені боляче писати не лише про рідну Каховку, яка окупована зараз, а й про всю окуповану Херсонщину.
27:20 Що читати про Херсонщину? Усі перевірені джерела інформації українськомовні, всі колеги здебільшого перейшли на українську.
Нагадаємо, в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Вікторією Польченко про те, як журналісти оцінили ідею народних депутатів прибрати український дубляж із кінотеатрів; Дмитром Тужанським про те, як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан встановив владу над медіапростором у своїй країні; Вірою Валлє про утилітарне значення свободи: як бажання бути вільною людиною робить нас ефективними, а небажання — перетворює на дурнів; Галиною Петренко про авторитет громадських організацій і російську брехню; Олегом Сампіром про казкові посади та реальні справи Олександра Вілкула під час великої війни; Оксаною Скиталінською про історії на тему здорового харчування, в які нас втягують медіа; Юрієм Ніколовим про наслідки скандалу, спричиненого оприлюдненням у медіа історії про корупцію в Міноборони; Оленою Гусейновою про скандал із Лінор Горалік та історії, в які нас втягують псевдоліберальні російські медіа; з воєнним істориком Василем Павловим про «победобєсіє» у масовій культурі, а також із комунікаційницею Веронікою Вельч про те, як завдяки медіа Трамп став «своїм» для американців.
Також рекомендуємо: «ДМ» нещодавно запустив подкаст із назвою «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках наших онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.
Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки «Українському радіо» передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст виходив від перших повномасштабного вторгнення у 2022 році до липня 2024 року. У ньому Вадим Міський викривав найбільш резонансні російські фейки, вкиди та шайхрайські схеми, які використовує ворог, а також лунали поради з медіаграмотності та цифрової безпеки. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple Podcasts, YouTube, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.