Розсварити українців, литовців і поляків: як агітпроп сіє розбрат у Люблінському трикутнику. Гостя подкасту «Медіуми» — Галина Петренко

Розсварити українців, литовців і поляків: як агітпроп сіє розбрат у Люблінському трикутнику. Гостя подкасту «Медіуми» — Галина Петренко

2 Липня 2023
2358
2 Липня 2023
14:00

Розсварити українців, литовців і поляків: як агітпроп сіє розбрат у Люблінському трикутнику. Гостя подкасту «Медіуми» — Галина Петренко

Вадим Міський
Програмний директор ГО «Детектор медіа», член Наглядової ради Суспільного мовлення
2358
У випуску — про авторитет громадських організацій, російську брехню і сильну відповідь, яку треба поставити на дорозі пропагандистам.
Розсварити українців, литовців і поляків: як агітпроп сіє розбрат у Люблінському трикутнику. Гостя подкасту «Медіуми» — Галина Петренко
Розсварити українців, литовців і поляків: як агітпроп сіє розбрат у Люблінському трикутнику. Гостя подкасту «Медіуми» — Галина Петренко

«Склала один із найвідповідальніших іспитів із public speaking у своєму житті: виступила в ООН поруч з маестро Сергієм Кислицею», — написала у своєму фейсбуці директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко після презентації дослідження «Стійкість проти дезінформації: перспектива Люблінського трикутника». Це робота громадських організацій «Детектор медіа» (Україна), Kosciuszko Institute (Польща) та Civic Resilience Initiative (Литва) про те, як Росія використовує медіа, щоби розсварити українців, поляків і литовців. Окрім аналітики наративів і способів поширення російських «казок», громадські організації розробили способи протидії російській дезінформації. Цими інструментами зацікавилися фахівці навіть із дуже далеких країв.

Про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Галиною Петренко — директоркою ГО «Детектор медіа».

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, CastBox, NV Подкасти та інших подкастингових платформах.

00:00 Анонс і знайомство з Галиною Петренко;  

03:00 Про що звіт і що таке Люблінський трикутник;  

03:40 Навіть представники Пакистану зацікавилися цією проблемою;  

05:00 Пакистан зараз потерпає від дезінформації;  

06:20 До нас на презентацію прийшла Угорщина, ми страшенно були раді її бачити, для них ми «зашили» спеціальний меседж;  

07:20 Росія звинувачує наші три країни, що ми русофоби і нацисти; 

09:49 Не треба боятися блокувати російські канали — це не має нічого спільного зі свободою слова;  

10:30 Деякі литовськомовні лідери думок скоординовано розповсюджують російську дезінформацію;  

11:50 Навіть в Україні наратив про нацизм і бандерівців знаходить своїх споживачів; 

13:30 У 10% українців зберігається російський ресентимент;  

14:50 Пропагандисти використовують складні сторінки нашої історії;  

17:00 Історичні наративи — це те, що ми не зможемо подолати?  

21:29 Я памʼятаю ту сміливу людину, яка сказала: «А давайте візьмемо історичні наративи, хоча б між собою про це поговоримо?»  

21:00 Таємна презентація звіту про протидію російській дезінформації Люблінського трикутника для передових країн OECD;

23:45 Стратегія проти дезінформації — що діє найкраще?  

24:25 Ми були авторами звіту про дезінформацію як про порушення прав людини — це підхід ООН, дезінформація — це не про щось із сфери медіа, а це про щось із порушення прав людини;  

25:00 А далі ми повинні розробити рекомендації для Росії. Навіщо?

Нагадаємо, в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Олегом Сампіром про казкові посади та реальні справи Олександра Вілкула під час великої війни, Оксаною Скиталінською про історії на тему здорового харчування, в які нас втягують медіа, Юрієм Ніколовим про наслідки скандалу, спричиненого оприлюдненням у медіа історії про корупцію в Міноборони, Оленою Гусейновою про скандал з Лінор Горалік та історії, в які нас втягують псевдоліберальні російські медіа, з воєнним істориком Василем Павловим про «победобєсіє» у масовій культурі, а також із комунікаційницею Веронікою Вельч про те, як завдяки медіа Трамп став «своїм» для американців. 

Також рекомендуємо: «ДМ» нещодавно запустив подкаст із назвою «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках наших онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі

Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки Українському радіо передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2358
Читайте також
18.06.2023 15:00
Вадим Міський
Наталка Соколенко
«Детектор медіа»
2 321
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Детектор медіа говорить

Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple PodcastsGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Медіуми

Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple PodcastsGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Русскій фейк...

У цьому подкасті Вадим Міський щодня викриває російські фейки і відправляє їх услід за кораблем. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple PodcastsYouTubeGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду