Розсварити українців, литовців і поляків: як агітпроп сіє розбрат у Люблінському трикутнику. Гостя подкасту «Медіуми» — Галина Петренко
«Склала один із найвідповідальніших іспитів із public speaking у своєму житті: виступила в ООН поруч з маестро Сергієм Кислицею», — написала у своєму фейсбуці директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко після презентації дослідження «Стійкість проти дезінформації: перспектива Люблінського трикутника». Це робота громадських організацій «Детектор медіа» (Україна), Kosciuszko Institute (Польща) та Civic Resilience Initiative (Литва) про те, як Росія використовує медіа, щоби розсварити українців, поляків і литовців. Окрім аналітики наративів і способів поширення російських «казок», громадські організації розробили способи протидії російській дезінформації. Цими інструментами зацікавилися фахівці навіть із дуже далеких країв.
Про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Галиною Петренко — директоркою ГО «Детектор медіа».
Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, CastBox, NV Подкасти та інших подкастингових платформах.
00:00 Анонс і знайомство з Галиною Петренко;
03:00 Про що звіт і що таке Люблінський трикутник;
03:40 Навіть представники Пакистану зацікавилися цією проблемою;
05:00 Пакистан зараз потерпає від дезінформації;
06:20 До нас на презентацію прийшла Угорщина, ми страшенно були раді її бачити, для них ми «зашили» спеціальний меседж;
07:20 Росія звинувачує наші три країни, що ми русофоби і нацисти;
09:49 Не треба боятися блокувати російські канали — це не має нічого спільного зі свободою слова;
10:30 Деякі литовськомовні лідери думок скоординовано розповсюджують російську дезінформацію;
11:50 Навіть в Україні наратив про нацизм і бандерівців знаходить своїх споживачів;
13:30 У 10% українців зберігається російський ресентимент;
14:50 Пропагандисти використовують складні сторінки нашої історії;
17:00 Історичні наративи — це те, що ми не зможемо подолати?
21:29 Я памʼятаю ту сміливу людину, яка сказала: «А давайте візьмемо історичні наративи, хоча б між собою про це поговоримо?»
21:00 Таємна презентація звіту про протидію російській дезінформації Люблінського трикутника для передових країн OECD;
23:45 Стратегія проти дезінформації — що діє найкраще?
24:25 Ми були авторами звіту про дезінформацію як про порушення прав людини — це підхід ООН, дезінформація — це не про щось із сфери медіа, а це про щось із порушення прав людини;
25:00 А далі ми повинні розробити рекомендації для Росії. Навіщо?
Нагадаємо, в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Олегом Сампіром про казкові посади та реальні справи Олександра Вілкула під час великої війни, Оксаною Скиталінською про історії на тему здорового харчування, в які нас втягують медіа, Юрієм Ніколовим про наслідки скандалу, спричиненого оприлюдненням у медіа історії про корупцію в Міноборони, Оленою Гусейновою про скандал з Лінор Горалік та історії, в які нас втягують псевдоліберальні російські медіа, з воєнним істориком Василем Павловим про «победобєсіє» у масовій культурі, а також із комунікаційницею Веронікою Вельч про те, як завдяки медіа Трамп став «своїм» для американців.
Також рекомендуємо: «ДМ» нещодавно запустив подкаст із назвою «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках наших онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.
Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки Українському радіо передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст виходив від перших повномасштабного вторгнення у 2022 році до липня 2024 року. У ньому Вадим Міський викривав найбільш резонансні російські фейки, вкиди та шайхрайські схеми, які використовує ворог, а також лунали поради з медіаграмотності та цифрової безпеки. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple Podcasts, YouTube, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.