«Навіть коли переможемо Росію, ми знову не переможемо російське». Гість подкасту «Медіуми» — Ярослав Зубченко

«Навіть коли переможемо Росію, ми знову не переможемо російське». Гість подкасту «Медіуми» — Ярослав Зубченко

7 Вересня 2023
4538
7 Вересня 2023
17:00

«Навіть коли переможемо Росію, ми знову не переможемо російське». Гість подкасту «Медіуми» — Ярослав Зубченко

Вадим Міський
Програмний директор ГО «Детектор медіа», член Наглядової ради Суспільного мовлення
4538
У випуску — про непокараних пропагандистів, які досі присутні в українських медіа.
«Навіть коли переможемо Росію, ми знову не переможемо російське». Гість подкасту «Медіуми» — Ярослав Зубченко
«Навіть коли переможемо Росію, ми знову не переможемо російське». Гість подкасту «Медіуми» — Ярослав Зубченко

Як почуваються нині в українському медіапросторі майже всі медійники, які роками працювали на Москву та поширювали російську пропаганду на українських телеканалах. Де вони зараз працюють, звідки йде фінансування та яку загрозу створює їхня теперішня присутність в українському медіаполі для майбутнього України.

Про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Ярославом Зубченком, заступником шефредакторки «Детектора медіа».

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, CastBox, NV Подкасти та інших подкастингових платформах.

03:00 Коли вже трапилася повномасштабна війна, а в нас працюють проросійські спікери, я думаю, що це абсурд;

04:00 Нас відділяє від зникнення (роспропагандистів з українського медіаполя — ред.) політичне рішення — рішення СБУ та людей, які впливають на СБУ;

04:26 Вони розповідають, що знищення Каховської ГЕС Росія «погодила» з Америкою та Європою;

05:30 Усі телеведучі й продюсери телеканалу Євгена Мураєва «Наш», крім Діани Панченко, не покарані; ведучі й продюсери каналів Медведчука також не покарані;

09:53 Про YouTube-канал Макса Назарова: неясно звідки гроші, хто формує редакційну політику;

11:00 Всю нашу незалежність президенти Порошенко, Янукович, Ющенко, Кучма знаходили можливість приймати в Україні проросійські медіа;

12:15 На каналі «Рада» досі залишаються в ефірі ведучі каналів Медведчука;

14:30 Дискусія триває: чи можуть українські медійники, які творили російську пропаганду, повернутися в професію після вибачення за те, що вони працювали на російську пропаганду;

16:50 Макс Назаров висміював гасло «Слава Україні!» в ефірі українського телеканалу, який мовив на частоті, орендованій в української держави;

17:30 Замість того, щоб зробити спільну заяву: «Це все русня, не слухайте русню, русня має бути покарана», — українська держава в широкому сенсі каже: «Ок, ми будемо їх (проросійських медійників) використовувати»;

17:50 Це створює загрозу того, що навіть коли ми переможемо Росію, ми знову не переможемо російське;

19.00 Вони підливають масла в головні наративи Росії: «не все однозначно», «правда посередині», «нікому не вірте», «нічого неясно».

Нагадаємо, в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Володимиром Бойком про великі багатства, які приховує не тільки українська земля, а й українська влада, Олександром Зінченком про вихід України з СРСР і роль українців у розпаді Радянського Союзу, Олегом Батуріним про медіа, які тепер працюють на нових російських господарів, створені колаборантами й окупантами; Вікторією Польченко про те, як журналісти оцінили ідею народних депутатів прибрати український дубляж із кінотеатрів; Дмитром Тужанським про те, як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан встановив владу над медіапростором у своїй країні; з Вірою Валлє про утилітарне значення свободи: як бажання бути вільною людиною робить нас ефективними, а небажання — перетворює на дурнів; з Галиною Петренко про авторитет громадських організацій і російську брехню; з Олегом Сампіром про казкові посади та реальні справи Олександра Вілкула під час великої війни; з Оксаною Скиталінською про історії на тему здорового харчування, в які нас втягують медіа; з Юрієм Ніколовим про наслідки скандалу, спричиненого оприлюдненням у медіа історії про корупцію в Міноборони; з Оленою Гусейновою про скандал із Лінор Горалік та історії, в які нас втягують псевдоліберальні російські медіа; з воєнним істориком Василем Павловим про «победобєсіє» у масовій культурі, а також із комунікаційницею Веронікою Вельч про те, як завдяки медіа Трамп став «своїм» для американців.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки «Українському радіо» передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4538
Читайте також
18.06.2023 15:00
Вадим Міський
Наталка Соколенко
«Детектор медіа»
2 377
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ih.Orush
207 дн. тому
А що в нас, в Україні щось змінилося після заклику Миколи Фітільова: "Руки подалі від Москви!"? Потрібно, щоб народ, - який був майже 700 років під пануванням різних держав - і напівімперій, і імперій визначався та об'єднувався навколо спільних ідей українців в Україні! Бо в книжках це все може бути, - але того, чого не говорить народ: вважайте, що того немає взагалі!.. І то є з одного боку добре (недобре, звичайно, що є війна в Україні), але із другої сторони те, що Схід України побачив: як живе Захід України, - що ми є рідні: а в совєтському союзі (совку) ставилися, певно, різні перешкоди (і це була система), - аби Україна не знала своїх частинних земель! І таке переміщення людей, допомога, і наш християнсько-,релігійний спосіб життя, і спільні молитви, і допомога ЄС та США... Клубок історії дуже розв'язується загадково: історія, зокрема історія України - це є дуже вередлива Пані... Багато неясного (є дещо таке, що в голові виникають питання езрозумілі)!.. Не звертаймо уваги на фейки! Допомагаємо ЗСУ! Гуртуймося, консолідймося навколо спільного добра та майбутнього України! І не дуже то слухаймо: що Україна по-справжньому добре заживе лише після 50-их років 21-го віку!?.. Пам'ятаймо наших князів, королів, царів, імператорів Руси-України! Досліджуємо кожен свій родовід! Приносимо благо один одному та, щоб це вилилося у спільне благо! Україна - держава, - де навіть в думках не повинно бути корупції! Розвиваймо мову, своїх дітей та свої таланти! Робімо щось! Обираймо національну українську патріотичну владу! Думаймо у поєднанні: минуле-сучасне-майбутнє наших діточок та нас!..
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Детектор медіа говорить

Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple PodcastsGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Медіуми

Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple PodcastsGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Русскій фейк...

У цьому подкасті Вадим Міський щодня викриває російські фейки і відправляє їх услід за кораблем. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple PodcastsYouTubeGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду