«Не читайте лікарів!» Гостя подкасту «Медіуми» — Оксана Скиталінська
В яких медіа читати матеріали про здорове харчування, як правильно аналізувати дослідження про вплив на здоров’я дієт, харчових добавок, продуктів і вітамінів? А також про: російського вченого-садиста, який породив хибну теорію про шкоду холестерину; звідки беруться фейки про обов’язковість сніданку; чому так багато в медіа пишуть про шлаки та чому не можна читати газети під час обіду.
Про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Оксаною Скиталінською — лікаркою-дієтологинею, засновницею Академії довголіття Dr.Skytalinska, віцепрезиденткою Асоціації дієтологів України, волонтеркою, засновницею фонду «Бойові бджоли».
Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, CastBox, NV Подкасти та інших подкастингових платформах.
00.00 Анонс
02.00 Обов’язковий сніданок — це медійно-рекламний фейк
09.27 Чому не слід читати ґаджети, газети і слухати радіо, коли жуємо
17.00 Не читайте лікарів! Як перевіряти публікації про результати медичних досліджень
18.00 Про засудження і реабілітацію курячих яєць
20.30 Про російського вченого-садиста, який знущався над кроликами і на основі цих знущань вивів хибну теорію про холестерин
24.50 Фактчекінг шлаків і детоксу
32.30 Що робити із недосипом через тривоги й обстріли вночі
35.35 Про біохакінг і дієти для повернення молодості чи навіть юності
43.40 Фільтруйте тему суперфудів!
46.00 Як ферментовані продукти допомагають протидіяти раку
48.10 Чому середземноморська дієта для українців не дуже підходить
50.00 Пальмова олія не шкідлива?
Нагадаємо, в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Юрієм Ніколовим про наслідки скандалу, спричиненого оприлюдненням у медіа історії про корупцію в Міноборони, Оленою Гусейновою про скандал із Лінор Горалік та історії, в які нас втягують псевдоліберальні російські медіа, з воєнним істориком Василем Павловим про «победобєсіє» в масовій культурі, а також із комунікаційницею Веронікою Вельч про те, як завдяки медіа Трамп став «своїм» для американців.
Також рекомендуємо: «ДМ» нещодавно запустив подкаст із назвою «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках наших онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.
Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки Українському радіо передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок із реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.
Колаж: Микола Шиманський / «Детектор медіа»
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст виходив від перших повномасштабного вторгнення у 2022 році до липня 2024 року. У ньому Вадим Міський викривав найбільш резонансні російські фейки, вкиди та шайхрайські схеми, які використовує ворог, а також лунали поради з медіаграмотності та цифрової безпеки. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple Podcasts, YouTube, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.