Ілюзія ефективності. Як і чому ми дозволяємо пошивати себе в дурні? Гостя подкасту «Медіуми» — Віра Валлє

Ілюзія ефективності. Як і чому ми дозволяємо пошивати себе в дурні? Гостя подкасту «Медіуми» — Віра Валлє

10 Липня 2023
3734

Ілюзія ефективності. Як і чому ми дозволяємо пошивати себе в дурні? Гостя подкасту «Медіуми» — Віра Валлє

Вадим Міський
Програмний директор ГО «Детектор медіа», член Наглядової ради Суспільного мовлення
3734
У випуску — про утилітарне значення свободи: як бажання бути вільною людиною робить нас ефективними, а небажання — перетворює на дурнів.
Ілюзія ефективності. Як і чому ми дозволяємо пошивати себе в дурні? Гостя подкасту «Медіуми» — Віра Валлє
Ілюзія ефективності. Як і чому ми дозволяємо пошивати себе в дурні? Гостя подкасту «Медіуми» — Віра Валлє

Як ми стаємо жертвами фейків і шахрайства, три виміри пошиття нас у дурні, якою є роль і відповідальність медіа в цьому процесі. А також про категорії неефективних людей, чим відрізняються «жлоби» від «мудаків» та чи можна самому собі поставити діагноз «жлоб» і вилікуватися від «жлобізму».

Про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Вірою Валлє — авторкою книжки «Ілюзія ефективності. Як і чому нас пошивають у дурні». 

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, CastBox, NV Подкасти та інших подкастингових платформах.

00:00 Анонс;

01:30 Знайомство з Вірою Валлє — авторкою книги «Ілюзія ефективності. Як і чому нас пошивають у дурні»;

02:25 Книга про дурниці та ілюзію ефективності у трьох вимірах: політичному, комерційному і в особистісному;

04:30 Як багато медіа втягнуті у те, щоб пошивати нас у дурні?

06:40 Соціальні медіа — це дуже небезпечний канал;

10:00 Коучі, які навчають, як бути успішним, нічого не робити, лежати, плювати в стелю і бути щасливим — улюблена тема; 

10:55 Людям подобається, коли їх пошивають у дурні, люди шукають прості рішення у відповідь на складні проблеми;

12:30 Де роль медіа в пошиванні у дурні була вирішальною? Яскраві приклади — президентські вибори у США та Україні;

13:30 Школа «Гітлера та Геббельса» зараз процвітає на прикладі Путіна, страх і агресія обʼєднують людей;

15:30 Типи неефективних людей;

16:30 Феномен жлобізму в Україні недостатньо вивчений, «мудак західний» — це трошки інший тип, ніж «український жлоб»;

18:30 Чи може бути самодіагностика та самолікування від «жлобізму»?

20:00 Людина, яка цінує свободу, вільна — може вилікуватися;

22:00 Немає сенсу в діяльності людини, якщо немає свободи;

23:30 Що думають вʼязні про свободу, чому не хочуть повертатися на волю?

24:00 Якщо сидиш у вʼязниці, тобі не треба платити за комуналку;

25:00 Це набагато простіше — не мати свободи;

28:22 Спосіб критичного мислення треба плекати з дитинства.

Нагадаємо, в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Галиною Петренко про авторитет громадських організацій і російську брехню, Олегом Сампіром про казкові посади та реальні справи Олександра Вілкула під час великої війни, Оксаною Скиталінською про історії на тему здорового харчування, в які нас втягують медіа, Юрієм Ніколовим про наслідки скандалу, спричиненого оприлюдненням у медіа історії про корупцію в Міноборони, Оленою Гусейновою про скандал з Лінор Горалік та історії, в які нас втягують псевдоліберальні російські медіа, з воєнним істориком Василем Павловим про «победобєсіє» в масовій культурі, а також із комунікаційницею Веронікою Вельч про те, як завдяки медіа Трамп став «своїм» для американців. 

Також рекомендуємо: «ДМ» нещодавно запустив подкаст із назвою «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках наших онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі

Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки Українському радіо передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок із реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3734
Читайте також
18.06.2023 15:00
Вадим Міський
Наталка Соколенко
«Детектор медіа»
2 368
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Детектор медіа говорить

Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple PodcastsGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Медіуми

Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple PodcastsGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Русскій фейк...

У цьому подкасті Вадим Міський щодня викриває російські фейки і відправляє їх услід за кораблем. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple PodcastsYouTubeGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду