«У нас копалин більше, ніж показують на картах». Гість подкасту «Медіуми» — Володимир Бойко

«У нас копалин більше, ніж показують на картах». Гість подкасту «Медіуми» — Володимир Бойко

31 Серпня 2023
1835
31 Серпня 2023
18:00

«У нас копалин більше, ніж показують на картах». Гість подкасту «Медіуми» — Володимир Бойко

Вадим Міський
Програмний директор ГО «Детектор медіа», член Наглядової ради Суспільного мовлення
1835
У випуску — про великі багатства, які приховує не тільки українська земля, а й українська влада, та журналістику, яка береться розповісти про них.
«У нас копалин більше, ніж показують на картах». Гість подкасту «Медіуми» — Володимир Бойко
«У нас копалин більше, ніж показують на картах». Гість подкасту «Медіуми» — Володимир Бойко

Як важко дістати інформацію про тих, хто видобуває корисні копалини в Україні, на яких умовах, скільки відраховується у формі ренти, як і кому держава видає спецдозволи на видобуток під час широкомасштабного вторгнення Росії в Україну. І що там із реалізацією ідеї Володимира Зеленського про «економічний паспорт українця», на якому б мали накопичуватися гроші від надрокористувачів. А ще про зусилля зацікавити кожного українця тим, що надра якраз належать їм, а отже слід кожному навчитися контролювати ліцензування, видобуток і розподіл прибутків на всю громаду, як це робиться в багатьох країнах із багатими надрами.

Про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Володимиром Бойком — журналістом, телеведучим, який одного для звільнився з роботи з гарантованою зарплатнею та пішов, як він каже, «у ніщо» — писати про надра України на власноруч заснованому медіа «Nadra.info».

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, CastBox, NV Подкасти та інших подкастингових платформах.

00:00 Мені крутили біля скроні: куди ти йдеш, які надра, кому це цікаво?
06:30 Ми як суспільство не усвідомлюємо всієї глибини наших надр;
11:00 Ідея президента Зеленського про «економічний паспорт українця» для депутатів зі «Слуги Народу» нині «не на часі»;
16:30 Держава закрила всі ключові реєстри даних, навіть про поклади та видобуток піску й вапняку;
24:50 Є компанії, які мають великі борги зі сплати ренти, які не платять за користування надрами. Мені відмовили в наданні даних про боржників, бо «в нас війна»;
28:00 Видобуток корисних копалин — це складний бізнес, який вимагає правдивого діалогу між бізнесом і громадою;
29:15 У Київській області є велике родовище титанових руд, знали?

Нагадаємо, в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Олександром Зінченком про вихід України з СРСР і роль українців у розпаді Радянського Союзу, з Олегом Батуріним про медіа, які тепер працюють на нових російських господарів, створені колаборантами й окупантами; з Вікторією Польченко про те, як журналісти оцінили ідею народних депутатів прибрати український дубляж із кінотеатрів; із Дмитром Тужанським про те, як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан встановив владу над медіапростором у своїй країні; з Вірою Валлє про утилітарне значення свободи: як бажання бути вільною людиною робить нас ефективними, а небажання — перетворює на дурнів; із Галиною Петренко про авторитет громадських організацій і російську брехню; з Олегом Сампіром про казкові посади та реальні справи Олександра Вілкула під час великої війни; з Оксаною Скиталінською про історії на тему здорового харчування, в які нас втягують медіа; з Юрієм Ніколовим про наслідки скандалу, спричиненого оприлюдненням у медіа історії про корупцію в Міноборони; з Оленою Гусейновою про скандал із Лінор Горалік та історії, в які нас втягують псевдоліберальні російські медіа; з воєнним істориком Василем Павловим про «победобєсіє» в масовій культурі, а також із комунікаційницею Веронікою Вельч про те, як завдяки медіа Трамп став «своїм» для американців.

Також рекомендуємо: подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки «Українському радіо» передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1835
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор Орущак
288 дн. тому
Один мій знайомий, працівник нафтової промисловості та нафтовидобування в Полтаві, вже на жаль покійний, казав якось мені ще у 2011 році приблизно в січні, напевно, за часів Януковича: ''Таде! В Бориславі немає нафти! Союз казав: ''Наперед в Бориславі будемо добувати, - а потім у нас! І обдурили!'' А наша начальниця говорила: ''1. Ми маємо в області газ! 2. Хай олігархи платять більше і доплачують! ''
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Детектор медіа говорить

Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple PodcastsGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Медіуми

Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple PodcastsGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Русскій фейк...

У цьому подкасті Вадим Міський щодня викриває російські фейки і відправляє їх услід за кораблем. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple PodcastsYouTubeGoogle PodcastsMEGOGO AudioNV ПодкастиSpotifySoundCloud та RSS.

Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду