Суд відклав до 24 квітня питання щодо остаточного визнання незаконним наказу Держкіно про реорганізацію «Довженко-Центру»
Суд відклав до 24 квітня питання щодо остаточного визнання незаконним наказу Держкіно про реорганізацію «Довженко-Центру»
Сьогодні під час засідання в Північному апеляційному господарському суді щодо розгляду скарги Держкіно на рішення про скасування наказу про реорганізацію «Довженко-Центру» судді оголосили перерву до 24 квітня до 14:00. Про це «Детектору медіа» повідомила адвокатка Надія Денисюк, яка в суді представляє інтереси позивача, «Довженко-Центру».
У коментарі нашій редакції вона розповіла про те, як відбулось сьогоднішнє засідання, та пояснила, чому позитивно оцінює рішення суддів оголосити перерву.
«Попередньо Держкіно подало клопотання (точніше — пояснення, але без прохальної частини), у якому заявило про відсутність предмету спору. Сьогоднішнє засідання судді розпочали з розгляду питання, чи залишається чинним наказ Держкіно про реорганізацію “Довженко-Центру”. Нагадаю, що 28 червня 2023 року Держкіно своїм наказом скасувало попередній наказ про реорганізацію “Довженко-центру”. Це дало підстави і Держкіно, і суддям говорити про відсутність предмету спору», — розповіла адвокатка.
Денисюк наголосила, що позивач від самого початку цієї справи наполягав на незаконності наказу про «реорганізацію».
«Сторона “Довженко-Центру”, інтереси якої я представляю в суді, заявила, що вимогою у позові до Держкіно було визнання його наказу про реорганізацію “Довженко-Центру” саме незаконним, а не таким, що втратив чинність. Те, що Держкіно скасувало свій же наказ, не означає, що воно визнало його незаконним. Наприклад, зараз суд закриє провадження через відсутність предмету спору, а завтра Держкіно скасує свій наказ про скасування наказу про реорганізацію “Довженко-Центру”, і наказ в результаті набуде чинності», — сказала Надія Денисюк.
Вона також додала, що сьогоднішнє рішення суддів не закрити справу, а оголосити перерву, сприймає як шанс поставити нарешті фінальну крапку в історії протистояння «Довженко-Центру» і Держкіно.
«Ми прагнемо поставити в цій справі крапку по суті, тому й надалі наполягатимемо, що наказ Держкіно про реорганізацію “Довженко-Центру”, яким фактично передбачалося знищення цієї кіноінституції, має бути визнаний незаконним, а не просто скасованим», — наголосила адвокатка.
Читайте також:
- «Ситуація з «Довженко-Центром» — це плювок в обличчя». Стенограма засідання парламентського комітету
- З’їсти по шматках. Про що насправді говорить «реорганізація» Довженко-центру
- Олена Гончарук: Наказ про реорганізацію «Довженко-Центру» має бути скасований
- Суд щодо реорганізації «Довженко-Центру»: сторона Держкіно заявила, що в Україні не існує фільмофонду
- Олена Гончарук: Абсурдність окремих аргументів Держкіно сигналізує, що стає дедалі складніше захищати «реорганізацію» «Довженко-Центру»
Як повідомляв «Детектор медіа», у жовтні 2022-го Національний центр Олександра Довженка подав до суду на Державне агентство України з питань кіно, вимагаючи визнати незаконним та скасувати наказ №100 про реорганізацію «Довженко-Центру».
Перед тим, 13 липня 2022 року, «Довженко-Центр» офіційно передали у пряме підпорядкування Держкіно. У серпні Держкіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому Центрі це вважали фактичною ліквідацією.
Культурні інституції виступили проти реорганізації «Довженко-Центру». Відкликати цей наказ вимагали громадська рада при Держкіно, Коаліція РПР, медіаспільнота.
Парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно щодо «Довженко-Центру».
Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» зібрала понад 25 000 голосів. Кабмін у своїй відповіді на це звернення наголосив, що правонаступником майнових та немайнових прав та обов’язків «Довженко-Центру» буде «Українська анімаційна студія».
11 липня 2023 року Господарський суд міста Києва визнав реорганізацію «Довженко-Центру» незаконною.
«Довженко-Центр» — найбільший міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник у Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).
Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа»