Що читає курець? Роль медіа у залученні нових курців і пропаганді відмови від куріння. Гість подкасту «Медіуми» — Дмитро Купира
Що читає курець? Роль медіа у залученні нових курців і пропаганді відмови від куріння. Гість подкасту «Медіуми» — Дмитро Купира
11 липня Україна завдає удару тютюновій індустрії — з цього дня забороняються імпорт, виробництво і продаж сигарет, тютюну для самокруток зі смако-ароматичними добавками, ароматизованих рідин для електронних сигарет, що мають характерний запах або смак та сигарет зі зміненими смаками. Порушення вимог Закону передбачає штраф розміром 20 000 грн, повторне порушення протягом року — 50 000 грн. Також забороняється реклама, стимулювання продажу та спонсорство тютюнових виробів, пристроїв для нагрівання тютюну, електронних сигарет, зокрема й реклама в інтернеті. А також про Джеймса Бонда, який тепер не курить, хоча раніше курив, як Пентагон переписує кіносценарії, щоб актори — виконавці ролі американських військових не курили, як продаються тютюновикам українські медіаперсони і за скільки років пересічний курець в Україні «прокурює» вартість цілої квартири.
Про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Дмитром Купирою — одним зі співавторів цих обмежувальних заходів, керівником ГО «Центр громадянського представництва «Життя».
Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, CastBox, NV Подкасти та інших подкастингових платформах.
00:00 Знайомство з гостем — Дмитром Купирою;
02:50 Для тютюнової індустрії була вигідна Друга світова війна;
03:50 Як тютюнова індустрія використовувала образ лікаря для реклами сигарет: «це не просто сигарета — це сигарета з фільтром»!
05:40 У якийсь момент ми відчули, що курити не модно;
06:30 З 11 липня в Україні повністю заборонено рекламу електронних сигарет і пристроїв для нагрівання, зокрема в інтернеті;
08:20 Які українські зірки рекламують тютюнові вироби;
09:30 Тютюновики таргетують жінок і дітей;
10:50 Для тютюнової індустрії важливо проводити нормалізацію куріння;
13:30 Чому Джеймс Бонд у виконанні Денієла Крейґа більше не курить;
17:15 50% курців помруть передчасно від хвороб, викликаних курінням;
17:30 Якщо почала курити у 18 років, до 50 років вона «прокурює» квартиру;
20:29 Міністерство оборони США регулярно співпрацює з Голлівудом і замовляє виробництво кінофільмів, але в них обовʼязкова умова — військовослужбовці США не повинні курити в кадрі;
22:10 У Литві антитютюнові заходи внесли до стратегії національної безпеки;
24:00 20% дітей у віці 12–15 років курять електронні сигарети;
28:00 Маніпуляції тютюнової індустрії під час пандемії COVID-19: фальсифіковані дослідження і фейкові новини про розробку ліків від коронавірусу на основі тютюну;
29:00 А що читає курець?
31:00 Як у власних внутрішніх документах тютюновики заявляли: «Ми не куримо це лайно, ми його продаємо. А право курити залишаємо для молодих, темношкірих, бідних і тупих».
Нагадаємо, в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Вірою Валлє про утилітарне значення свободи: як бажання бути вільною людиною робить нас ефективними, а небажання — перетворює на дурнів, з Галиною Петренко про авторитет громадських організацій і російську брехню, з Олегом Сампіром про казкові посади та реальні справи Олександра Вілкула під час великої війни, з Оксаною Скиталінською про історії на тему здорового харчування, в які нас втягують медіа, з Юрієм Ніколовим про наслідки скандалу, спричиненого оприлюдненням у медіа історії про корупцію в Міноборони, з Оленою Гусейновою про скандал із Лінор Горалік та історії, в які нас втягують псевдоліберальні російські медіа, з воєнним істориком Василем Павловим про «победобєсіє» в масовій культурі, а також із комунікаційницею Веронікою Вельч про те, як завдяки медіа Трамп став «своїм» для американців.
Також рекомендуємо: «ДМ» нещодавно запустив подкаст із назвою «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках наших онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.
Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки Українському радіо передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок із реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та RSS.
Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple Podcasts, Spotify, MEGOGO Audio, NV Подкасти, SoundCloud, YouTube Music, YouTube та RSS.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та RSS.
Подкаст виходив від перших повномасштабного вторгнення у 2022 році до липня 2024 року. У ньому Вадим Міський викривав найбільш резонансні російські фейки, вкиди та шайхрайські схеми, які використовує ворог, а також лунали поради з медіаграмотності та цифрової безпеки. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple Podcasts, YouTube, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.