Нацрада не визначила провайдерів цифрових ефірних мереж МХ-1, 2,3,5. Провайдером DVB-H мультиплексу стала ТРК «Етер»
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 26 листопада розглянула заяви претендентів на провайдерство цифрових мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 та МХ-6. Проте переможця було визначено лише в мультиплексі МХ-6 (DVB-H, мобільне мовлення). Ним стала ТРК «Етер», Київ. Щодо решти мереж, у яких мовлення здійснюватиметься в стандарті DVB-T (наземне цифрове мовлення), результативного голосування не відбулося – жодна з компаній-претендентів не набрала 5 голосів.
Ігор Курус, перший заступник голови Нацради, закликав колег по Нацраді не приймати рішення щодо «соціальних мультиплексів» (МХ 2, 3, 5), щоб через технічну невизначеність «не вводити компанії у збитки, адже ліцензія коштує грошей». Основний аргумент: ті проблеми, з якими стикнулася компанія УЦТМ при розгортанні мультиплексу МХ-4, досі не вирішено. Через відсутність остаточного технічного рішення щодо цифровізації регіонального мовлення проти визначення провайдера МХ-5 (локального мультиплексу) висловилася і член Нацради Тетяна Лебедєва.
На провайдерство претендували:
МХ-1: «ММЦ-СТБ», «Гамма-Консалтинг», «УЦТМ», «Ера-продакшн», ТОВ «Пантонія», ТОВ ТРК «Етер» (усі – Київ).
МХ-2: «ММЦ-СТБ», «Гамма-Консалтинг», «УЦТМ», ТОВ «Пантонія», ТОВ ТРК «Етер» (усі – Київ).
МХ-3: «ММЦ-СТБ», «Гамма-Консалтинг», «УЦТМ», ТОВ «Пантонія», ТОВ ТРК «Етер» (усі – Київ), ТОВ «Телемережі України», Луцьк.
МХ-5: «Гамма-Консалтинг», ТОВ ТРК «Етер», ТОВ ТРК «Мобільний канал» (усі – Київ), ТОВ ТРК «Академ TV», Суми.
МХ-6: «ММЦ-СТБ», «Гамма-Консалтинг», ТОВ «Пантонія», ТОВ ТРК «Етер», ТОВ ТРК «Мобільний канал» (усі – Київ).
Нагадаємо, що рішення про оголошення прийому заяв від компаній щодо «надання протягом місяця з дати прийняття цього рішення» пропозицій стосовно технічної розробки цифрового загальнонаціонального каналу мовлення МХ-1, МХ-2 та МХ-3 було ухвалено Нацрадою 23 квітня 2008 року. В оголошений термін заяви на провайдерство подали три компанії: «Гамма-Консалтинг», «УЦТМ» та «ММЦ-СТБ». Згідно з нормативною інструкцією, «рішення по заяві про видачу (продовження) ліцензії провайдера програмної послуги приймається Нацрадою в місячний термін з дня надходження її до Нацради». Термін подачі заявок компаній-претендентів – 22 травня. Відтак, згідно з регуляторними нормами, заявники мали отримати відповіді 22 червня 2006 року.
Однак на засіданні 18 червня Нацрада прийняла рішення подовжити термін прийому заявок на розробку мультиплексів.
Як пояснював тоді рішення регуляторного органу член Нацради Андрій Мірошниченко,«ідеться не про конкурс, а про розгляд Нацрадою пропозицій ринку. Якщо в нас є інформація, що на ринок готуються вийти інші компанії, то від рішення Нацради розглянути ширшу пропозицію ніхто не програє, а тільки виграє».
Рішення щодо створення локального цифрового мультиплексу (МХ-5) та мобільного мультиплексу МХ-6 (під стандарт DVB-H) було ухвалено на засіданні Нацради 16 липня 2008 року. Тоді ж було ухвалене рішення про прийом заяв на технічне обслуговування цих мультиплексів.
Нагадаємо також, що 23 квітня Нацрада внесла зміни у власне рішення від 05.12.2007 № 1713 «Про затвердження розподілу програм у мультиплекси МХ-1, МХ-2, МХ-4» та ухвалила новий розподіл програм у мультиплексах МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-4. Рішення про перерозподіл каналів було викликано тим, що регуляторний орган остаточно відмовився від впровадження в Україні цифри у стандарті MPEG-2, віддавши перевагу технічно досконалішому стандарту MPEG-4.
Розподіл каналів у мультиплексах:
МХ-1 (кодований) – 9 вільних каналів мовлення має бути виставлено на конкурс;
МХ-2:
1 НТКУ („Перший Національний”)
2 ТРК „Студія „1+1” у формі ТОВ („1+1”)
3 АТЗТ „УНТК” („Інтер”)
4 ТОВ „МК ТРК „ІСТV”
5 ТОВ ТРК „Експрес-Інформ” („5канал”)
6 ЗАТ „Новий канал” („Н”)
7 ЗАТ „ММЦ –СТБ” („С”)
8 ЗАТ „ТРК „Україна” („ТРК Україна”)
9 ТОВ „ТС „Служба Інформації” („НТН”)
МХ-3
1 ЗАТ „ТК „ТЕТ” („Тет”)
2 ВАТ „ТК ТОНІС („Т”)
3 ТОВ „ТРО „Мульті Медіа Сервіс” („Мегаспорт”)
4 ЗАТ „ТелеОдин” („М1”)
5 ТОВ „ТРК „НБМ” („5”)
6 ТОВ „ТРК „Ера” (Ера)
7 Канал суспільного мовлення
8 резерв
9 резерв
МХ-4
1 ТОВ „Векта-плюс” (Класика”)
2 ТОВ „Мирей” („Котигорошко”)
3 ТОВ „Ді.Ком” („Мандрівник”)
4 ТОВ „Лайкс” („К”)
5 ТОВ „Інтер-Ківар” („Штепсель”)
6 ЗАТ „Телеодин” („М2”)
7 ТОВ „Емпаєр Бізнес Брокерс –Україна” („5:0”)
8 ТОВ „Футурама” („Берегиня”)
9 ТОВ „Дотюей” („Цукор”)
10 ТОВ „УНІАН ТБ” („УНІАН ТБ”)
МХ-5 (попередній розподіл каналів в локальному мультиплексі див. тут).
«Телекриитка»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
2
A.M.
5837 дн. тому
Замутили так, что сами не поймут или не дают чего хотят. Мнения разошлись...
Остап Ибрагимович Курус-Мария Бендер-Бей
5839 дн. тому
Апять? Мля, у них рожа не лопнет от стольких "конкурсов"? У Юлы Т. они шоли понаучились по сто раз приватизации-реприватизации устраивать? Отак в 32-33гг. националсвидомые колгоспами керувалы. Цэ телевизийный гэноцид!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ