Нацрада визначила переможців у конкурсі на державний мультиплекс

Нацрада визначила переможців у конкурсі на державний мультиплекс

31 Жовтня 2023
3686
31 Жовтня 2023
13:30

Нацрада визначила переможців у конкурсі на державний мультиплекс

3686
Телеканали «Ісландія» і «Тюсо» ліцензії на мовлення в МХ-7 не отримали.
Нацрада визначила переможців у конкурсі на державний мультиплекс
Нацрада визначила переможців у конкурсі на державний мультиплекс

У конкурсі на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра ефірної багатоканальної електронної комунікаційної мережі із загальнонаціональною категорією покриття (МХ-7) перемогли сім каналів. Такі рішення 31 жовтня ухвалила Національна рада з питань телебачення та радіомовлення.

Переможцями стали «Сонце», «Рада»,  «Ми — Україна», «Світло» «Уніан 2», «Віжн 2» та «Віжн 3». З тих каналів, які подали заявки на конкурс, ліцензії не отримали «Ісландія» та канал телемагазинів «Тюсо».

Незабаром на «Детекторі медіа» вийде текст про те, як відбувся конкурс на державний мультиплекс.

Кількість вільних каналів у мультиплексі — 12,  формат мовлення — SD. Участь у конкурсі можуть взяти канали, які мають намір мовити 24 години на добу. Умови конкурсу: обсяг національного продукту не менше 60%,  відсутність ретрансляції.

Максимальний розмір ліцензійного збору — 4 млн 28 тис., розмір конкурсної гарантії 402 тис. грн.

Як уже повідомляв «Детектор медіа», заявки на участь у конкурсі подало 11 компаній: «Сонце», «Ісландія», «Рада», «Тюсо», «Ми — Україна», «Світло» та нові канали групи «1+1» з логотипами «Уніан 2», «Віжн 2» та «Віжн 3». Однак регулятор не допустив до участі в конкурсі канали Суспільного мовника «Суспільне. Спорт» і «Суспільне. Новини».

Нагадаємо, МХ-7 побудований у метрових хвилях. Усі мультиплекси «Зеонбуду» працюють у дециметровому діапазоні. Раніше саме це ставало підставою для критики з боку медіагруп і конкурентів. Для споживачів це означає: якщо вони дивляться цифрове телебачення з дециметровою антеною, то щоб побачити канали з МХ-7, їм потрібна метрова антена. За словами заступника голови Держспецзв’язку Володимира Трофименка, зараз на українських ринках такі антени доступні. Він каже, що в деяких випадках користувачам навіть не доведеться купувати антени.

Окрім антени для налаштувань нових каналів користувачам потрібно буде  запустити на телевізорі або приставці автоматичний пошук — і канали МХ-7 мають з’явитися в переліку каналів. Вони йдуть або на початку переліку, або наприкінці. Але всі канали різних мультиплексів розміщені одним комплексом.

Метрові хвилі Володимир Трофименко називає перевагою мультиплексу. Адже за однакової потужності передавачів вони забезпечують значно більше покриття. «Якщо у випадку з дециметровими хвилями ми маємо покриття на 30 км, то метрові покривають на 60 км», — каже він.

Ще однією перевагою керівництво Держспецзв’язку називає ціну. За словами Володимира Трофименка, собівартість трансляції МХ-7 на місяць становить 9 мільйонів гривень: «За наявності 12 каналів у мультиплексі мовники отримають фактично вдвічі нижчий тариф за той, що сплачували державні канали “Зеонбуду”». Трансляція в мультиплексах «Зеонбуду» коштує більш ніж мільйон гривень на місяць.

За інформацією «Детектора медіа», каналам, які захочуть перейти в МХ-7, обіцяють ціну трансляції 15 млн гривень на рік. Ця сума не зростатиме, навіть якщо ціни підвищить конкурент. До всього два перші місяці трансляція буде безплатною.

Окрім цього нібито, за інформацією джерел, на території, які згодом будуть деокуповані, право мовити матиме лише державний мультиплекс. Однак про це розповідають канали, які були присутні на зустрічі з творцями МХ-7. Від керівництва Держспецзв’язку офіційно такої інформації не було.

За інформацією «Детектора медіа», МХ-7 із його покриттям може стати альтернативою мовлення в аналогу. І тоді компаніям, які мають аналогове мовлення, не доведеться підтримувати трансляцію на цих частотах на прикордонних територіях.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3686
Читайте також
31.10.2023 12:35
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 572
12.09.2023 09:00
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
14 283
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду