«Менеджмент УМХ» порадив Ігорю Коломойському забути про цей медіахолдинг

«Менеджмент УМХ» порадив Ігорю Коломойському забути про цей медіахолдинг

10 Вересня 2020
1165
10 Вересня 2020
21:05

«Менеджмент УМХ» порадив Ігорю Коломойському забути про цей медіахолдинг

1165
УМХ не хоче повторити долю медіапроєктів, закритих Ігорем Коломойським.
«Менеджмент УМХ» порадив Ігорю Коломойському забути про цей медіахолдинг
«Менеджмент УМХ» порадив Ігорю Коломойському забути про цей медіахолдинг

10 вересня сайт «Корреспондент», що входить до складу арештованого «Українського медіа холдингу» олігарха-втікача Сергія Курченка, опублікував «відкритий лист менеджменту УМХ» до Ігоря Коломойського з реакцією на його коментарі щодо конкурсу на управління активами УМХ.

Напередодні Ігор Коломойський заявив, що радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк нібито хоче повернути заарештовані активи УМХ оточенню Сергія Курченка, а саме – компанії «Видавництво Український медіа дім», яке бере участь у конкурсі на управління активами УМХ. Компанія пана Коломойського «1+1 інтернет» теж бере участь у цьому конкурсі.

У відповідь «менеджмент УМХ» (хто саме з менеджменту – в листі не вказано) порадив Ігорю Коломойському «забути на х... про цей медіахолдинг». Автори листа остерігаються, що в разі перемоги компанія Ігоря Коломойського буде не розвивати, а закриє медіапроекти УМХ. У якості прикладу вони нагадали долю «Газеты по-киевски».

«Детектор медіа» публікує мовою оригіналу повний текст «відкритого листа менеджменту УМХ»:

«Открытое письмо менеджмента УМХ к бизнесмену Игорю Коломойскому

Уважаемый Игорь Валерьевич!

Нам безумно приятно, что такой большой человек, как вы, столь близко к сердцу принял конкурс по поиску управляющего активами «Украинского Медиа Холдинга». Из пресс-релизов вашей компании сразу ясно - вы очень переживаете, чтобы «УМХ» не попал не в те руки... Зря вы так с плеча, Игорь Валерьевич. Вас же слушают люди. Даже дети. 

Потому и нам хочется сказать на сей счет пару слов. Как-никак речь в первую очередь идет о судьбе сотрудников «УМХ». Свое обращение мы бы начали примерно так: 

«Опальный Коломойский с помощью вечно исполняющего обязанности председателя АРМА Сигидина вместо провалившегося возврата «Привата» пытается незаконно заграбастать медиарупор в лице «УМХ».

Отличное же начало! Но мы еще не работаем, Игорь Валерьевич, в ваших структурах – потому не будем пересказывать слухи, а используем факты. А они такие: когда вы начинаете говорить о справедливости, прозрачности и честности, ищи подвох.

Мы тут почитали ваш план по управлению «УМХ». Там что ни предложение, то выстрел.

«Привлечение опытных топ-менеджеров на руководящие должности. Привлечение собственных мощностей для производства качественного контента. Анализ бизнес-процессов для выявления и устранения неэффективности. Повышение квалификации сотрудников».

Игорь Валерьевич, в большинстве случаев, когда ваши квалифицированные топ-менеджеры со своими производственными мощностями устраняли неэффективность в действующих медиапроектах, эти издания благополучно пополняли кладбище СМИ. Вам напомнить о судьбе Газеты по-киевски?

Видимо, зная такую вашу управленческую особенность, АРМА для конкурса специально прописало требование по соблюдению трудовых прав сотрудников «УМХ», а также обязали нового управляющего активами развивать все без исключения направления деятельности. Будь то радио, интернет или печатное СМИ.

Развивать, а не закрывать. Чувствуете разницу?

Безусловно, к конкурсу, проводимому АРМА, есть вопросы. Но, скорее, не конспирологические, а юридические.

Например, Медиа Группа «Украина», принадлежащая Ринату Ахметову, считает конкурс незаконным и формальным. Однако все равно приняла в нем участие, предложив 1 гривну отчислений в бюджет. А не 5 миллионов, как ваша компания. Причина - для них важен доступ к информации о конкурсе. Догадываетесь зачем? 

Кстати, о миллионах. Ваша фраза из сообщений СМИ, которую мы, к сожалению, не слышали, но ее все цитируют - про будущие итоги конкурса, которые «прямо противоречат интересам государства», - запала нам в душу. Если вы так заботитесь об интересах государства и хотите помочь Украине, есть же и другие весьма благородные варианты вложения средств.

Например, вы могли бы:

- погасить задолженность перед «Укрнафтой» в размере 20 миллиардов гривен;

- заплатить через «Центрэнерго» 4,5 миллиарда гривен;

- вернуть ПриватБанку 5,5 миллиарда долларов.

И, заканчивая, хотим перефразировать ваши же слова, которые точно слышали многие, так как аудио гуляет по интернету: «Забудьте вы уже на х... об этом медиахолдинге».

Менеджмент УМХ».

Нагадаємо, 28 серпня завершився строк подачі документів на повтортний конкурс АРМА на управління активами УМХ. Документи на участь у повторному конкурсі подали шість компаній: ТОВ «Видавничий дім "Масаві"», ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"», ТОВ «Сьогодні Мультимедіа» (входить до «Медіа Групи Україна»), ТОВ «Об’єднана медіа група», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» і ТОВ «1+1 інтернет» (входить до холдингу «1+1 медіа»).

«Медіа Група Україна» заявила, що конкурс на управління активами УМХ не відповідає нормам чинного законодавства, тому його потрібно скасувати. «1+1 медіа», своєю чергою, вбачає в повторному конкурсі АРМА лобіювання інтересів ТОВ «Видавництво Український медіа дім». АРМА у відповідь заявило, що новий конкурс на управління активами УМХ проводить з дотриманням вимог законодавства та принципів відкритості.

Олігарх Ігор Коломойський заявив, що радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк хоче повернути заарештовані активи УМХ оточенню колишнього власника, бізнесмена-втікача Сергія Курченка, а саме – компанії «Видавництво Український медіа дім».

Це повторний конкурс на управління активами УМХ. Перший конкурс АРМА тривав до 3 липня, документи подали сім компаній: ТОВ «Об’єднана медіа група», ТОВ «1+1 Інтернет», ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"», ТОВ «Зручно», ТОВ «Ера-медіа», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» та ТОВ «Телерадіокомпанія "Шансон"». 

Тоді «Медіа Група Україна», яка не брала участі в конкурсі, заявила, що конкурс АРМА не відповідає закону «Про телебачення і радіомовлення» та залишила «за собою право звернутися до суду». Водночас «Український медіа холдинг» заявив про намір оскаржити в суді конкурс АРМА, його результати та договір на управління. Радіокомітет також закликав Агентство пояснити процедуру проведення конкурсу, або скасувати конкурс та оголосити його повторно після усунення порушень.

Антимонопольний комітет України попередив претендентів на управління активами УМХ, що вони підпадають під антимонопольні обмеження, тому їм може бути потрібен дозвіл на концентрацію.  

20 липня АРМА повідомило, що тендерний комітет Агентства не зміг обрати управителя для «Українського медіа холдингу» серед семи компаній, та оголосило повторний конкурс.

Група «1+1 медіа» заявила, що братиме участь у повторному конкурсі. Водночас поскаржилася, що АРМА не повідомило про результати попереднього конкурсу перед оголошенням нового та не пояснило, які саме вимоги не були дотримані при оформленні й подачі документів. «Медіа Група Україна» запропонувала АРМА передавати в управління не всі активи УМХ разом, а певними частинами (лотами), щоб запобігти можливій монополізації ринку. 

АРМА пояснило, чому відмовило всім кандидатам у першому конкурсі: голова Тендерного комітету АРМА Володимир Рудниченко сказав, що документи від семи компаній не містили всієї необхідної інформації або з них неможливо було визначити, чи відповідає учасник вимогам.

Нагадаємо, 9 вересня 2019 року Печерський райсуд Києва передав в управління АРМА медіаактиви бізнесмена-втікача часів експрезидента Віктора Януковича, власника «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка. Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Gloss.ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode). Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

Суд передава УМХ в управління АРМА не одразу. На початку грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу UMH. Наприкінці 2017 році Печерський районний суд заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна Сергія Курченка. Проте в січні 2018 року стало відомо, що Печерський районний суд Києва відмовився передати АРМА майно медіахолдингу UMH

У травні 2018 року слідчі ГПУ отримали доступ до рахунків, за якими обліковувались операції за кредитним договором на суму 160 мільйонів доларів від 2013 року, укладеним між ТОВ «Ветек Медіа Інвест» та «Укрексімбанком», а також до рахунків офшорних кіпрських компаній.

У вересні 2019 року суд передав активи УМХ в управління АРМА.

У листопаді 2019 року Служба безпеки України затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка за підозрою у виведенні з-під арешту майна одного з медіахолдингів.

У квітні 2020 року видання «Наші гроші» повідомило, що злите в мережу листування заступника голови АРМА Володимира Павленка свідчить про можливе узгодження з Офісом президента України потенційних кандидатів на управління медіаактивами «Українського медіа холдингу» (UMH).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1165
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду