«Шансон», «1+1», «Ера-медіа», «Економіка»: хто претендував на управління активами УМХ

«Шансон», «1+1», «Ера-медіа», «Економіка»: хто претендував на управління активами УМХ

28 Липня 2020
3904
28 Липня 2020
14:26

«Шансон», «1+1», «Ера-медіа», «Економіка»: хто претендував на управління активами УМХ

3904
Агентство також пояснило, чому відмовило цим компаніям.
«Шансон», «1+1», «Ера-медіа», «Економіка»: хто претендував на управління активами УМХ
«Шансон», «1+1», «Ера-медіа», «Економіка»: хто претендував на управління активами УМХ

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних чи інших злочинів (АРМА) у межах першого конкурсу на управління медіаактивами «Українського медіа холдингу» отримало заявки від семи компаній: ТОВ «Об’єднана медіа група», ТОВ «1+1 Інтернет», ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"», ТОВ «Зручно», ТОВ «Ера-медіа», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» та ТОВ «Телерадіокомпанія "Шансон"». Про це свідчить протокол засідання Тендерного комітету, який Агентство оприлюднило 27 липня.

Голова Тендерного комітету АРМА Володимир Рудниченко сказав, що документи від цих компаній не містили всієї необхідної інформації або з них неможливо було визначити, чи відповідає учасник вимогам. Зокрема, за його словами, «Об’єднана медіа група», «1+1 Інтернет» та «Ера-медіа» хотіли впровадити заходи, виконання яких неможливе або ускладнене законодавчими обмеженнями.

ТОВ «Об’єднана медіа група» володіє ДП «Новий обрій» (радіомережа «П’ятниця»), що входила до складу «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка та перейшло у власність керівного партнера юридичної фірми «Варламов і партнери» Максима Варламова.

ТОВ «Телерадіокомпанія "Шансон"» входить до складу радіохолдингу Business Radio Group (радіостанції «Шансон», «Любимое», «Бізнес радіо» та «DJFM»), власниками якого є Антолій Євтухов та його дружина Лариса Євтухова.

ТОВ «Видавництво Український медіа дім» видає частину видань УМХ, які не підлягають передачі АРМА: «Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode. Власник – Віктор Покатилов.

ТОВ «1+1 Інтернет» входить до складу «1+1 медіа», олігарха Ігоря Коломойського, разом із телеканалами «1+1», ТЕТ, «2+2», «ПлюсПлюс», УНІАН, «Бігуді» та «1+1 international».

ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"», дніпровського бізнесмена Костянтина Паршина, видає  Delo.ua, MMR, WoMo, «Топ-100», лінійки бізнес-івентів та корпоративних видань.

ТОВ «Зручно» володіє туристичним порталом «Зручно Тревел». Власники компанії – Наталя Стефанович, Артем Козачок та Тетяна Лієва. Чоловік останньої – Олександр Лієв, колишній виконавчий директор Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ).

ТОВ «Ера-медіа» належить родині народного депутата Андрія Деркача, у 2017-2020 роках виробляла програму «Доброго ранку, країно!», яка виходила в ефірі «UA: Першого».

Як писав ДМ, АРМА в червні 2020 року оголосило конкурс на управління активами УМХ, прийом документів тривав до 3 липня включно. 8 липня група «1+1 медіа» повідомила, що ТОВ «1+1 Інтернет», що входить до групи, подало документи на участь у конкурсі АРМА на управління активами «Українського медіа холдингу». 

9 липня АРМА повідомило, що отримало від семи компаній заявки на управління активами «Українського медіа холдингу». Того ж дня «Медіа Група Україна» заявила, що конкурс АРМА не відповідає закону «Про телебачення і радіомовлення» та залишила «за собою право звернутися до суду». Водночас «Український медіа холдинг» заявив про намір оскаржити в суді конкурс АРМА, його результати та договір на управління. Радіокомітет також закликав Агентство пояснити процедуру проведення конкурсу, або скасувати конкурс та оголосити його повторно після усунення порушень.

10 липня Антимонопольний комітет України попередив претендентів на управління активами «Українського медіа холдингу», що вони підпадають під антимонопольні обмеження, тому їм може бути потрібен дозвіл на концентрацію.  

20 липня АРМА повідомила, що тендерний комітет Агентства не зміг обрати управителя для «Українського медіа холдингу» серед семи компаній. Агентство повторно оголосило конкурс, документи можна подати до 28 серпня 2020 року, до 15:45. У «1+1 медіа», своєю чергою, висловили стурбованість через організацію попереднього конкурсу, бо АРМА не повідомило про результати попереднього конкурсу перед оголошенням нового, а також не пояснило, які саме вимоги не були дотримані при оформленні й подачі документів.  

22 липня група «1+1 медіа» повідомила, що братиме участь у конкурсі на управителя активів «Українського Медіа Холдингу» (УМХ). Водночас медіагрупа закликала АРМА забезпечити відкритість конкурсу, а також – прозорість і незаангажованість членів комісії. 

24 липня «Медіа Група Україна» запропонувала АРМА передавати в управління не всі активи «Українського Медіа Холдингу» (УМХ) разом, а певними частинами (лотами), щоб запобігти можливій монополізації ринку. 

Нагадаємо, 9 вересня 2019 року Печерський райсуд Києва передав в управління АРМА медіаактиви бізнесмена-втікача часів експрезидента Віктора Януковича, власника «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка. Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Gloss.ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode). Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

Суд передава УМХ в управління АРМА не одразу. На початку грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу UMH. Наприкінці 2017 році Печерський районний суд заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна Сергія Курченка. Проте в січні 2018 року стало відомо, що Печерський районний суд Києва відмовився передати АРМА майно медіахолдингу UMH

У травні 2018 року слідчі ГПУ отримали доступ до рахунків, за якими обліковувались операції за кредитним договором на суму 160 мільйонів доларів від 2013 року, укладеним між ТОВ «Ветек Медіа Інвест» та «Укрексімбанком», а також до рахунків офшорних кіпрських компаній.

У вересні 2019 року суд передав активи УМХ в управління АРМА.

У листопаді 2019 року Служба безпеки України затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка за підозрою у виведенні з-під арешту майна одного з медіахолдингів.

У квітні 2020 року видання «Наші гроші» повідомило, що злите в мережу листування заступника голови АРМА Володимира Павленка свідчить про можливе узгодження з Офісом президента України потенційних кандидатів на управління медіаактивами «Українського медіа холдингу» (UMH).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3904
Читайте також
13.11.2020 10:07
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 428
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду