АРМА не змогло обрати управителя для УМХ, тому повторно оголосило конкурс

АРМА не змогло обрати управителя для УМХ, тому повторно оголосило конкурс

21 Липня 2020
2007
21 Липня 2020
14:36

АРМА не змогло обрати управителя для УМХ, тому повторно оголосило конкурс

2007
Агентство також збільшило строк прийому заяв, щоб претенденти на управління УМХ мали змогу більш якісно підготувати необхідні документи.
АРМА не змогло обрати управителя для УМХ, тому повторно оголосило конкурс
АРМА не змогло обрати управителя для УМХ, тому повторно оголосило конкурс

Тендерний комітет Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) не зміг обрати управителя для «Українського медіа холдингу» серед семи компаній. Агентство повторно оголосило конкурс, документи можна подати до 28 серпня 2020 року, до 15:45. Про це АРМА повідомило 20 липня.

В АРМА кажуть, що кількість претендентів та їхні економічні пропозиції свідчать, що конкурс був конкурентним. Але «попри чітко сформульовані умови конкурсу та тривалий строк прийому документів, компанії, які взяли участь у відборі, не дотрималися всіх необхідних вимог при оформленні й подачі документів до АРМА», – йдеться в повідомленні.

Агентство вирішило повторно оголосити конкурс та збільшило строк прийому заяв, щоб претенденти на управління УМХ мали змогу більш якісно підготувати необхідні документи.

«З огляду на масштаб і складну структуру Холдингу, а також на значний суспільний та медійний резонанс довкола конкурсного відбору управителя на згаданий актив, АРМА передусім зацікавлене в безумовному дотриманні всіх вимог законодавства при проведенні конкурсу. Лише такий підхід забезпечить повну легітимність статусу майбутнього управителя і, зрештою, дозволить зберегти економічну вартість УМХ», – сказали в АРМА та додали, що при організації та проведенні конкурсу забезпечили дотримання законодавства на всіх етапах відбору та неупередженість конкурсних процедур.

З деталями оголошення про повторний конкурс можна ознайомитися тут.

АРМА не повідомило, хто саме брав участь у цьому конкурсі – ні на своєму сайті, ні у відповіді на запит «Детектора медіа».

Як писав ДМ, АРМА в червні 2020 року оголосило конкурс на управління активами УМХ, прийом документів тривав до 3 липня включно. 8 липня група «1+1 медіа» повідомила, що ТОВ «1+1 Інтернет», що входить до групи, подало документи на участь у конкурсі АРМА на управління активами «Українського медіа холдингу». 

9 липня АРМА повідомило, що отримало від семи компаній заявки на управління активами «Українського медіа холдингу».

Того ж дня «Медіа Група Україна» заявила, що конкурс АРМА не відповідає Закону «Про телебачення і радіомовлення» та залишила «за собою право звернутися до суду». Водночас «Український медіа холдинг» заявив про намір оскаржити в суді конкурс АРМА, яке шукає управителя для медіаактивів УМХ, його результати та договір на управління. Радіокомітет також закликав Агентство пояснити процедуру проведення конкурсу на управління активами «Українського медіа холдингу», або скасувати конкурс та оголосити його повторно після усунення порушень.

10 липня Антимонопольний комітет України попередив претендентів на управління активами «Українського медіа холдингу», що вони підпадають під антимонопольні обмеження, тому їм може бути потрібен дозвіл на концентрацію.  

Нагадаємо, 9 вересня 2019 року Печерський райсуд Києва передав в управління АРМА медіаактиви бізнесмена-втікача часів експрезидента Віктора Януковича, власника «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка. Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Gloss.ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode). Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

Суд передава УМХ в управління АРМА не одразу. На початку грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу UMH. Наприкінці 2017 році Печерський районний суд заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна Сергія Курченка. Проте в січні 2018 року стало відомо, що Печерський районний суд Києва відмовився передати АРМА майно медіахолдингу UMH

У травні 2018 року слідчі ГПУ отримали доступ до рахунків, за якими обліковувались операції за кредитним договором на суму 160 мільйонів доларів від 2013 року, укладеним між ТОВ «Ветек Медіа Інвест» та «Укрексімбанком», а також до рахунків офшорних кіпрських компаній.

У вересні 2019 року суд передав активи УМХ в управління АРМА.

У листопаді 2019 року Служба безпеки України затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка за підозрою у виведенні з-під арешту майна одного з медіахолдингів.

У квітні 2020 року видання «Наші гроші» повідомило, що злите в мережу листування заступника голови АРМА Володимира Павленка свідчить про можливе узгодження з Офісом президента України потенційних кандидатів на управління медіаактивами «Українського медіа холдингу» (UMH).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2007
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду