Радіокомітет закликав АРМА пояснити процедуру конкурсу на управління медіаактивами УМХ

Радіокомітет закликав АРМА пояснити процедуру конкурсу на управління медіаактивами УМХ

20 Липня 2020
1675
20 Липня 2020
15:33

Радіокомітет закликав АРМА пояснити процедуру конкурсу на управління медіаактивами УМХ

1675
Радіокомітет стурбований через публічну недовіру до цього конкурсу.
Радіокомітет закликав АРМА пояснити процедуру конкурсу на управління медіаактивами УМХ
Радіокомітет закликав АРМА пояснити процедуру конкурсу на управління медіаактивами УМХ

Радіокомітет закликав Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних і інших злочинів (АРМА) пояснити процедуру проведення конкурсу на управління активами «Українського медіа холдингу», або скасувати конкурс та оголосити його повторно після усунення порушень. Про це 20 липня повідомила Незалежна асоціація телерадіомовників.

«Зауваження, висловленні менеджментом компанії УМХ та потенційними учасниками конкурсу, допоки вони не отримали публічного пояснення та неспростовані, підвищують недовіру до конкурсних процедур та дій Агентства з розшуку та менеджменту активів у цілому. Також вони збільшують ризик несприйняття та подальшого оскарження результатів конкурсу, і як наслідок –  порушення нормального порядку роботи компанії. Прозорість, відкритість та підзвітність конкурсу – обов'язкові для збереження активів компанії та стабільності на ринку радіо», – йдеться в повідомленні.

За даними Незалежної асоціації телерадіомовників, 17% української аудиторії слухають радіостанції УМХ. «Тому вплив на управління УМХ, стратегію його розвитку та програмну політику, водночас є впливом на український  ринок радіо в цілому. Будь-яка дестабілізація роботи компанії та публічна турбулентність навколо її діяльності також може стати чинником нестабільності на ринку та мати негативний вплив на важливі процеси для індустрії», – кажуть в Асоціації.

Як писав ДМ, АРМА в червні 2020 року оголосило конкурс на управління активами УМХ, прийом документів тривав до 3 липня включно. 8 липня група «1+1 медіа» повідомила, що ТОВ «1+1 Інтернет», що входить до групи, подало документи на участь у конкурсі АРМА на управління активами «Українського медіа холдингу». 

9 липня АРМА повідомило, що отримало від семи компаній заявки на управління активами «Українського медіа холдингу».

Того ж дня «Медіа Група Україна» заявила, що конкурс АРМА не відповідає Закону «Про телебачення і радіомовлення» та залишила «за собою право звернутися до суду». Водночас «Український медіа холдинг» заявив про намір оскаржити в суді конкурс АРМА, яке шукає управителя для медіаактивів УМХ, його результати та договір на управління.

10 липня Антимонопольний комітет України попередив претендентів на управління активами «Українського медіа холдингу», що вони підпадають під антимонопольні обмеження, тому їм може бути потрібен дозвіл на концентрацію.  

Нагадаємо, 9 вересня 2019 року Печерський райсуд Києва передав в управління АРМА медіаактиви бізнесмена-втікача часів експрезидента Віктора Януковича, власника «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка. Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Gloss.ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode). Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

Суд передава УМХ в управління АРМА не одразу. На початку грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу UMH. Наприкінці 2017 році Печерський районний суд заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна Сергія Курченка. Проте в січні 2018 року стало відомо, що Печерський районний суд Києва відмовився передати АРМА майно медіахолдингу UMH

У травні 2018 року слідчі ГПУ отримали доступ до рахунків, за якими обліковувались операції за кредитним договором на суму 160 мільйонів доларів від 2013 року, укладеним між ТОВ «Ветек Медіа Інвест» та «Укрексімбанком», а також до рахунків офшорних кіпрських компаній.

У вересні 2019 року суд передав активи УМХ в управління АРМА.

У листопаді 2019 року Служба безпеки України затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка за підозрою у виведенні з-під арешту майна одного з медіахолдингів.

У квітні 2020 року видання «Наші гроші» повідомило, що злите в мережу листування заступника голови АРМА Володимира Павленка свідчить про можливе узгодження з Офісом президента України потенційних кандидатів на управління медіаактивами «Українського медіа холдингу» (UMH).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1675
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду