АРМА має передавати активи УМХ частинами, щоб запобігти монополізації ринку, – «Медіа Група Україна»

АРМА має передавати активи УМХ частинами, щоб запобігти монополізації ринку, – «Медіа Група Україна»

24 Липня 2020
1875
24 Липня 2020
17:20

АРМА має передавати активи УМХ частинами, щоб запобігти монополізації ринку, – «Медіа Група Україна»

1875
Медіагрупа привітала рішення повторно оголосити конкурс на управління активами «Українського Медіа Холдингу», проте закликала Агентство дотримуватися вимог законодавства при його проведенні.
АРМА має передавати активи УМХ частинами, щоб запобігти монополізації ринку, – «Медіа Група Україна»
АРМА має передавати активи УМХ частинами, щоб запобігти монополізації ринку, – «Медіа Група Україна»

«Медіа Група Україна» пропонує Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних чи інших злочинів (АРМА), передавати в управління не всі активи «Українського Медіа Холдингу» (УМХ) разом, а певними частинами (лотами), щоб запобігти можливій монополізації ринку. Про це йдеться в заяві групи, яку 24 липня поширила її пресслужба.

Водночас «Медіа Група Україна» каже, що новий конкурс має відповідати всім вимогам законодавства України, бути прозорим та об'єктивним, а всі учасники повинні мати рівні права й можливості.  

«На даний момент оголошено новий конкурс, але, на жаль, проблемні питання, на яких наголошували експерти та учасники ринку, не усунуті. Це може поставити під сумнів законність проведення і нового конкурсу», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, у медіагрупі звернули уваги, що обидва конкурси оголосили без дотримання процедур, передбачених законом «Про публічні закупівлі».

«У тому числі без проведення попередньої оцінки активів і представлення детальної інформації про фінансовий стан об'єктів, які передаються в управління. Учасники конкурсу мають представити власні бізнес-програми з розвитку зазначених активів, які серед іншого, мають включати і зобов'язання сплачувати гарантовану суму до державного бюджету. У той же час, на нашу думку, представлення будь-яких бізнес-програм без базової інформації щодо активів, які пропонуються в управління, є фікцією, що робить процес обрання АРМА переможця за такими критеріями вкрай непрозорим та таким, що містить корупційні ризики», – додала «Медіа Група Україна».

Як писав ДМ, АРМА в червні 2020 року оголосило конкурс на управління активами УМХ, прийом документів тривав до 3 липня включно. 8 липня група «1+1 медіа» повідомила, що ТОВ «1+1 Інтернет», що входить до групи, подало документи на участь у конкурсі АРМА на управління активами «Українського медіа холдингу». 

9 липня АРМА повідомило, що отримало від семи компаній заявки на управління активами «Українського медіа холдингу». Того ж дня «Медіа Група Україна» заявила, що конкурс АРМА не відповідає закону «Про телебачення і радіомовлення» та залишила «за собою право звернутися до суду». Водночас «Український медіа холдинг» заявив про намір оскаржити в суді конкурс АРМА, його результати та договір на управління. Радіокомітет також закликав Агентство пояснити процедуру проведення конкурсу, або скасувати конкурс та оголосити його повторно після усунення порушень.

10 липня Антимонопольний комітет України попередив претендентів на управління активами «Українського медіа холдингу», що вони підпадають під антимонопольні обмеження, тому їм може бути потрібен дозвіл на концентрацію.  

20 липня АРМА повідомила, що тендерний комітет Агентства не зміг обрати управителя для «Українського медіа холдингу» серед семи компаній. Агентство повторно оголосило конкурс, документи можна подати до 28 серпня 2020 року, до 15:45. У «1+1 медіа», своєю чергою, висловили стурбованість через організацію попереднього конкурсу, бо АРМА не повідомило про результати попереднього конкурсу перед оголошенням нового, а також не пояснило, які саме вимоги не були дотримані при оформленні й подачі документів.  

22 липня група «1+1 медіа» повідомила, що братиме участь у конкурсі на управителя активів «Українського Медіа Холдингу» (УМХ). Водночас медіагрупа закликала АРМА забезпечити відкритість конкурсу, а також – прозорість і незаангажованість членів комісії. 

Нагадаємо, 9 вересня 2019 року Печерський райсуд Києва передав в управління АРМА медіаактиви бізнесмена-втікача часів експрезидента Віктора Януковича, власника «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка. Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Gloss.ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode). Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

Суд передава УМХ в управління АРМА не одразу. На початку грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу UMH. Наприкінці 2017 році Печерський районний суд заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна Сергія Курченка. Проте в січні 2018 року стало відомо, що Печерський районний суд Києва відмовився передати АРМА майно медіахолдингу UMH

У травні 2018 року слідчі ГПУ отримали доступ до рахунків, за якими обліковувались операції за кредитним договором на суму 160 мільйонів доларів від 2013 року, укладеним між ТОВ «Ветек Медіа Інвест» та «Укрексімбанком», а також до рахунків офшорних кіпрських компаній.

У вересні 2019 року суд передав активи УМХ в управління АРМА.

У листопаді 2019 року Служба безпеки України затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка за підозрою у виведенні з-під арешту майна одного з медіахолдингів.

У квітні 2020 року видання «Наші гроші» повідомило, що злите в мережу листування заступника голови АРМА Володимира Павленка свідчить про можливе узгодження з Офісом президента України потенційних кандидатів на управління медіаактивами «Українського медіа холдингу» (UMH).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1875
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду