16:17
П'ятниця, 4 Вересня 2020

«Усе законно». АРМА відповіло на звинувачення медіагруп щодо конкурсу на управління активами УМХ

762
У Агентстві кажуть, що прийняли документи від усіх компаній, які подали заявки вчасно.
«Усе законно». АРМА відповіло на звинувачення медіагруп щодо конкурсу на управління активами УМХ
«Усе законно». АРМА відповіло на звинувачення медіагруп щодо конкурсу на управління активами УМХ

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) сказало, що новий конкурс на управління активами «Українського Медіа Холдингу» проводить з дотриманням вимог законодавства та принципів відкритості. Про це АРМА повідомило 4 вересня у відповідь на звинувачення медіагруп.

У Агентстві кажуть, що після оголошення нового конкурсу суттєві вимоги до учасників не змінювали, натомість – вдосконалили порядок подання документів та повідомили про це потенційних учасників конкурсу. У Агентстві уточнили, що жоден конкурсант не подав документи, коли порядок їх подання змінили.

«Вимога про необхідність зазначення в Програмі управління заходів щодо отримання згоди власника корпоративних прав, необхідних для здійснення фактичного управління активом, не є новацією повторного конкурсу. Ця вимога передбачена ч. 7 ст. 21 Спеціального закону про АРМА», – йдеться в повідомленні.

«Детектору медіа» АРМА повідомило, що прийняло документи від усіх компаній, які подали заявки вчасно. На питання, скільки триватиме перевірка документів, у Агентстві відповіли: «Враховуючи значний обсяг поданих документів, а також, що їх опрацювання включає, зокрема, вивчення, аналіз, порівняння інформації, вказаної в таких документах, їх розгляд буде здійснено в розумні строки».

Раніше «Медіа Група Україна» повідомила, що вважає конкурс на управління активами УМХ не відповідає нормам чинного законодавства, тому його потрібно скасувати. «1+1 медіа», своєю чергою, вбачає у повторному конкурсі АРМА лобіювання інтересів ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"». 

Як писав ДМ, АРМА в червні 2020 року оголосило конкурс на управління активами УМХ, прийом документів тривав до 3 липня включно. 9 липня АРМА повідомило, що отримало від семи компаній заявки на управління активами «Українського медіа холдингу»: ТОВ «Об’єднана медіа група», ТОВ «1+1 Інтернет», ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"», ТОВ «Зручно», ТОВ «Ера-медіа», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» та ТОВ «Телерадіокомпанія "Шансон"». 

Того ж дня «Медіа Група Україна» заявила, що конкурс АРМА не відповідає закону «Про телебачення і радіомовлення» та залишила «за собою право звернутися до суду». Водночас «Український медіа холдинг» заявив про намір оскаржити в суді конкурс АРМА, його результати та договір на управління. Радіокомітет також закликав Агентство пояснити процедуру проведення конкурсу, або скасувати конкурс та оголосити його повторно після усунення порушень.

10 липня Антимонопольний комітет України попередив претендентів на управління активами «Українського медіа холдингу», що вони підпадають під антимонопольні обмеження, тому їм може бути потрібен дозвіл на концентрацію.  

20 липня АРМА повідомила, що тендерний комітет Агентства не зміг обрати управителя для «Українського медіа холдингу» серед семи компаній. Агентство повторно оголосило конкурс, документи можна подати до 28 серпня 2020 року, до 15:45. 

У «1+1 медіа», своєю чергою, висловили стурбованість через організацію попереднього конкурсу, бо АРМА не повідомило про результати попереднього конкурсу перед оголошенням нового, а також не пояснило, які саме вимоги не були дотримані при оформленні й подачі документів. 27 липня Агентство пояснило, чому відмовило всім кандидатам: голова Тендерного комітету АРМА Володимир Рудниченко сказав, що документи від семи компаній не містили всієї необхідної інформації або з них неможливо було визначити, чи відповідає учасник вимогам.

22 липня група «1+1 медіа» повідомила, що братиме участь у конкурсі на управителя активів «Українського Медіа Холдингу» (УМХ). Водночас медіагрупа закликала АРМА забезпечити відкритість конкурсу, а також – прозорість і незаангажованість членів комісії. 

24 липня «Медіа Група Україна» запропонувала АРМА передавати в управління не всі активи «Українського Медіа Холдингу» (УМХ) разом, а певними частинами (лотами), щоб запобігти можливій монополізації ринку. 

1 вересня 2020 року АРМА опублікувало перелік учасників повторного конкурсу на управління активами УМХ, а саме: ТОВ «Видавничий дім "Масаві"», ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"», ТОВ «Сьогодні Мультимедіа», ТОВ «Об’єднана медіа група», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» та ТОВ «1+1 Інтернет».

Нагадаємо, 9 вересня 2019 року Печерський райсуд Києва передав в управління АРМА медіаактиви бізнесмена-втікача часів експрезидента Віктора Януковича, власника «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка. Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Gloss.ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode). Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

Суд передава УМХ в управління АРМА не одразу. На початку грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу UMH. Наприкінці 2017 році Печерський районний суд заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна Сергія Курченка. Проте в січні 2018 року стало відомо, що Печерський районний суд Києва відмовився передати АРМА майно медіахолдингу UMH

У травні 2018 року слідчі ГПУ отримали доступ до рахунків, за якими обліковувались операції за кредитним договором на суму 160 мільйонів доларів від 2013 року, укладеним між ТОВ «Ветек Медіа Інвест» та «Укрексімбанком», а також до рахунків офшорних кіпрських компаній.

У вересні 2019 року суд передав активи УМХ в управління АРМА.

У листопаді 2019 року Служба безпеки України затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка за підозрою у виведенні з-під арешту майна одного з медіахолдингів.

У квітні 2020 року видання «Наші гроші» повідомило, що злите в мережу листування заступника голови АРМА Володимира Павленка свідчить про можливе узгодження з Офісом президента України потенційних кандидатів на управління медіаактивами «Українського медіа холдингу» (UMH).

Читайте також

Фото: 368.media

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
762
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду