«Український медіа холдинг» хоче оскаржити в суді конкурс на пошук управителя для його медіаактивів

«Український медіа холдинг» хоче оскаржити в суді конкурс на пошук управителя для його медіаактивів

13 Липня 2020
3648
13 Липня 2020
15:48

«Український медіа холдинг» хоче оскаржити в суді конкурс на пошук управителя для його медіаактивів

3648
На управління активами УМХ претендують сім компаній.
«Український медіа холдинг» хоче оскаржити в суді конкурс на пошук управителя для його медіаактивів
«Український медіа холдинг» хоче оскаржити в суді конкурс на пошук управителя для його медіаактивів

«Український медіа холдинг» планує оскаржити в суді конкурс Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних чи інших злочинів (АРМА), яке шукає управителя для медіаактивів УМХ,  його результати та договір на управління. Про це УМХ повідомив 9 липня, передає «Кореспондент».

Керівництво УМХ вважає конкурс АРМА «аферою». «У керівництві Українського медіа холдингу вважають лобістською конкурсну вимогу до претендентів: "Не перебувати під прямим або опосередкованим контролем групи компаній "Український медіа холдинг" або бенефіціарів таких компаній". Що означає ця вимога, якщо в категорію "невідповідних" можуть потрапити будь-які фізичні або юридичні особи, які мають дружні або ділові відносини з компаніями УМХ?», – йдеться в заяві.

На думку керівництва «Українському медіа холдингу», конкурс спрямований «не на примноження та збереження активів УМХ».

«У нашому розумінні, АРМА дискримінує частину конкурсантів на догоду якимось особам або групам осіб, з якими у нього вже є певна домовленість про передачу активів медіахолдингу», – говорять в УМХ.

Як писав ДМ, АРМА в червні 2020 року оголосило конкурс, прийом документі тривав до 3 липня включно. 8 липня «1+1 медіа» повідомила, що ТОВ «1+1 Інтернет», що входить до групи, подало документи на участь у конкурсі АРМА на управління активами «Українського медіа холдингу». 

9 липня АРМА повідомило, що отримало від семи компаній заявки на управління активами «Українського медіа холдингу».

Нагадаємо, 9 вересня 2019 року Печерський райсуд Києва передав в управління АРМА медіаактиви бізнесмена-втікача часів експрезидента Віктора Януковича, власника «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка. Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Gloss.ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode). Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

Суд передава УМХ в управління АРМА не одразу. На початку грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу UMH. Наприкінці 2017 році Печерський районний суд заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна Сергія Курченка. Проте в січні 2018 року стало відомо, що Печерський районний суд Києва відмовився передати АРМА майно медіахолдингу UMH.

У травні 2018 року слідчі ГПУ отримали доступ до рахунків, за якими обліковувались операції за кредитним договором на суму 160 мільйонів доларів від 2013 року, укладеним між ТОВ «Ветек Медіа Інвест» та «Укрексімбанком», а також до рахунків офшорних кіпрських компаній.

У вересні 2019 року суд передав активи УМХ в управління АРМА.

У листопаді 2019 року Служба безпеки України затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка за підозрою у виведенні з-під арешту майна одного з медіахолдингів.

У квітні 2020 року видання «Наші гроші» повідомило, що злите в мережу листування заступника голови АРМА Володимира Павленка свідчить про можливе узгодження з Офісом президента України потенційних кандидатів на управління медіаактивами «Українського медіа холдингу» (UMH).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3648
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду