Після кодування 70% супутникових абонентів залишилися з безкоштовним супутником – Viasat

Після кодування 70% супутникових абонентів залишилися з безкоштовним супутником – Viasat

6 Травня 2020
45746
6 Травня 2020
17:30

Після кодування 70% супутникових абонентів залишилися з безкоштовним супутником – Viasat

45746
Ринок DTH отримав значно менше, ніж сподівався від кодування каналів медіагруп на супутнику.
Після кодування 70% супутникових абонентів залишилися з безкоштовним супутником – Viasat
Після кодування 70% супутникових абонентів залишилися з безкоштовним супутником – Viasat

Гравці ринку платного ТБ розраховували, що 45%, або 2 млн користувачів супутникового ТБ виберуть платний тип підключення. Але на практиці близько 70% абонентів залишились дивитися некодовані, в тому числі російські канали на безкоштовному супутнику. Про це повідомила керівниця супутникової платформи Viasat Світлана Міщенко під час онлайн-дискусії 5 травня.

«За дослідженнями, 20-25% абонентів мали лишитись дивитися безкоштовний супутник. Що ми отримали на виході? Безкоштовний супутник залишилось дивитися 70% домогосподарств. Лише 30-35% розподілилися за іншими типами прийому», – розповіла пані Міщенко.

За її словами, був недооцінений вплив російського контенту. Також на цей процес вплинув запуск на супутнику некодованих міжнародних версій каналів медіагруп. «Чотири відкриті версії каналів медіагруп входять у топ-5 каналів серед аудиторії безкоштовного супутника, – пояснює пані Міщенко. – Є три основні причини, чому ми недотримали користувачів  після кодування. Відмінний контент, доступний безкоштовно, – це чотири канали медіагруп. Російський контент, до якого ми не можемо навіть на законодавчому рівні обмежити доступ. Та піратські сервіси».

За словами директора зі стратегії та розвитку бізнесу «Медіа Групи Україна» Федора Гречанінова, основну проблему для DTH-сегменту склав не карантин, а дві «чорні дати» лютого. Спершу 21 лютого Верховна Рада підтримала запит народного депутата Миколи Задорожнього до президента України щодо запровадження мораторію на кодування українських каналів на супутнику. А далі 28 лютого Офіс президента випустив реліз про те, що Володимир Зеленський домовився з медіагрупами про запуск некодованих міжнародних версій головних каналів. Після кожної з цих подій, як розказує пан Гречанінов, передплати DTH-платформ падали удвічі.

«Реліз Офісу президента був сформований таким чином, що люди подумали, що все: зараз основні канали медіагруп розкодуються, далі буде соцпакет і щось іще. Схоже, що нестача критичного мислення виявляється в людей не лише, коли вони читають фейки, а й коли вони хочуть бачити в релізах те, що хочуть, а не те, що там написано», – зауважив пан Гречанінов. Зрештою, основною технологію – бенефіціаром від кодування очікувано став безкоштовний ефір Т2.

Детальніше про онлайн-дискусію щодо карантинних викликів і загроз для ринку платного ТБ читайте в матеріалі Наталії Данькової «Невдачі з кодуванням та загрози карантину – що буде з ринком платного телебачення?».

Нагадаємо, чотири найбільші медіагрупи – StarLightMedia, «1+1 медіа», «Медіа Група Україна» та «Інтер медіа груп» – закодували сигнал своїх 22 каналів на супутнику в ніч із 28 на 29 січня. Що робити, щоб і надалі дивитись канали українських медіагруп, читайте в матеріалі «Все пропало! Українські канали кодуються на супутнику, що робити?». «Детектор медіа» також зібрав думки експертів, як подолати негативні наслідки кодування телеканалів на супутнику.

21 лютого Верховна Рада підтримала запит народного депутата Миколи Задорожнього до президента України щодо запровадження мораторію на кодування українських каналів на супутнику. Холдинги «1+1 медіа» та «Медіа Група Україна» публічно виступили проти мораторію та пояснили, чому вважають його недоцільним.

28 лютого президент Володимир Зеленський із представниками медіагруп домовилися, що до 16 березня кожна з медіагруп запускає некодовану міжнародну версію одного свого каналу. А супутникові платформи Xtra TV та Viasat (належать «Медіа Групі Україна» та «1+1 медіа», відповідно) мають розробити соціальні пакети супутникового телебачення з мінімальною абонплатою для соціально незахищених верств населення.

Група «1+1 медіа» вже має некодовану міжнародну версію – канал «1+1 international», а також тимчасово залишила некодованим канал УНІАН ТБ. Група «Інтер» має міжнародну версію – канал «Інтер+». «Медіа Група Україна» вважає такою некодованою міжнародною версією свій інформаційний канал «Україна 24». Група StarLightMedia 16 березня запустила некодований супутниковий міжнародний канал ICTV Ukraine.

Шляхом кодування пішли деякі інші канали, які мовили у відкритому доступі. 2 березня свій сигнал закодував музичний канал Music Box. Група компаній Film.ua поступово закодувала сигнал усіх своїх шести мовників: FilmUADrama, Bolt, 36,6 TV, «Кус-кус», Epoque і «Дача». Останні два – з 10 березня.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
45746
Читайте також
06.03.2020 13:08
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
9 406
Коментарі
9
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Игорь
1441 дн. тому
Расскажу в кратце. У меня было спутниковое тв виасат. Смотрел я его с 2014г. Каждый год пополняя на 2000грн. на год. Итак по договору проплата до марта 2020г. В начале декабря у меня прекращает показывать дискавери и половина украинских каналов. После попытки выяснить в чем причина и отмазок со стороны оператора что у меня не правильно настроена антенна, выясняется что у меня старый ресивер и в связи с тем что оборудование поменялось я смотреть оплаченое тв не смогу. Для того чтобы смотреть купите по льготной цене новый ресивер за 880грн. Выводы сложил виасат в коробку. Пошёл в магазин купил приставку на андроид для iptv. И за 80грн в месяц смотрю тот же пакет, что смотрел на тарелке виасат за 170грн. Для всех кому не нужны лишние каналы купите Т2 и будет вам счастье.
Viktor
1441 дн. тому
А що дивитись т2 30 каналів а все теж саме фільми американські російські, новини там убили там прибили,там п,яний депутат в,їхав, в чому цінність таких каналів
Viktor
1441 дн. тому
А що дивитись т2 30 каналів а все теж саме фільми американські російські, новини там убили там прибили,там п,яний депутат в,їхав, в чому цінність таких каналів
RUSLAN
1441 дн. тому
Добрый день!Цена должна быть не более 70 грн в месяц,тогда люди еще бы подумали.В России цена на грн составляет 55 грн в месяц.Входят фильмы мультики спорт,платить надо за то что хочешь смотреть.А не отдавать деньги просто в карман. А то что вы поедлагаете за199 грн ваша жадность и как можно больше взять себе!
Олександр Мельник
1441 дн. тому
Навіть 20 відсотків аудиторії,яка платить,приность більше прибутку власникам тих каналів ніж 100 відсотків "соцнезахищених",все тут зрозуміло. Не перестає "радувати" чудо,яке всім обіцяло "інформаційну війну",насправді ж тільки те й робить,що скрізь домовляєця,де треба й не треба... в даному випадку,мабуть,про те,щоб пхати свої довбані ролики.
Саша
1442 дн. тому
Нащо так Зробити я незнаю. Це просто дах. ????????????
Саша
1442 дн. тому
Нащо так Зробити я незнаю. Це просто дах. ????????????
Андрійко
1442 дн. тому
З якої планети ці маркетологи? Гнати в шию! :) Жодна нормальна людина не робила б таких ідіотських прогнозів по переходу на платне ТБ. Чи як завжди: керівництво дуже захотіло, і спеціалісти були змушені підігнати дані. В такий хід подій - вірю. В проведення адекватного аналізу - ні. Ще, як варіант - аналітики були з Піндостана і, як завжди, не врахували місцевий менталітет.
Саша
1443 дн. тому
Подавіться своїм платним tv
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду