15:14
П'ятниця, 31 Січня 2020

Viasat і XtraTV – про перші результати кодування каналів на супутнику

Як легальні оператори переживають бум підключень після кодування сигналу 22 телеканалів на супутнику, наскільки зросла кількість їхніх абонентів і чи виправдовують перші результати раніше зроблені прогнози.
Viasat і XtraTV – про перші результати кодування каналів на супутнику
Viasat і XtraTV – про перші результати кодування каналів на супутнику

День X, на який з тривогою чекав український ринок платного телебачення, зрештою настав. У ніч на 29 січня чотири найбільші медіагрупи – StarLightMedia, «1+1 медіа», «Медіа Група Україна» та «Інтер медіа груп» – таки закодували сигнал своїх 22 телеканалів на супутнику. Тепер третина глядачів може змінити чи вже змінила тип прийому телевізійного сигналу.

За даними соціологічного дослідження, проведеного в березні 2019 року на замовлення «1+1 медіа» (опитано 1000 абонентів супутникового телебачення віком старше 18 років по всій Україні, за винятком Криму та ООС), 45%, або 2 млн користувачів супутникового ТБ планували вибрати платний тип підключення, у тому числі: кабель – 18%, IPTV/OTT – 14%, DTH (платні супутникові платформи) – 13%. У цифровий ефір (наразі безкоштовна технологія) планували перейти 27%, а ще 14% хотіли залишитися з безкоштовним супутниковим ТБ без каналів медіагруп.

Для аналізу результатів кодування індустрії потрібен час. А про результати перших двох днів, що минули від дня X, «Детектору медіа» розказали представники двох легальних супутникових платформ: Viasat та XtraTV. Кожна з них сподівається отримати 50% DTH-ринку.

Активність користувачів, які прагнули підключитись до офіційних операторів, у січні була така висока, що медіагрупи перенесли дату кодування на тиждень. Про те, чи встигають Viasat і XtraTV підключити всіх охочих, скільки абонентів уже підключили і які пакети стали найпопулярнішими, розповіли директор із продажів Viasat Антон Юр’єв і директор XtraTV Юрій Чередничок.

- Скільки нових підключень абонентів відбулось після оголошення планів медіагруп закодуватися на супутнику?

Антон Юр’єв: Підключення до послуги супутникового телебачення Viasat збільшилось в рази. Наразі цифра складає більше 150 тис. абонентів.

Юрій Чередничок: Активність, яку ми почали відчувати стосовно звернень клієнтів щодо кодування, почалася на початку жовтня 2019 року. З кожним тижнем кількість клієнтів, яких цікавило це питання, зростала. Звичайно, зростала і кількість тих користувачів, які відразу прийняли рішення продовжувати переглядати супутникове ТБ, і підключили послугу XtraTV. Якщо говорити про кількість підключень, то з жовтня по січень, ми залучили приблизно 60 тис абонентів.

- На який місяць припав пік підключень? Чи, на вашу думку, він триватиме?

А.Ю.: Попри початок інформування абонентів ще з вересня 2019 року, пік підключень припав на січень і триває досі. Саме через це ми були вимушені звернутися до медіагруп із проханням про перенесення дати кодування супутника на один тиждень, аби надати послуги якомога більшій кількості абонентів.

Ю.Ч.: Ми очікували, що піковим місяцем щодо підключення послуг має бути січень. Так воно фактично і сталося. Вже з другого тижня січня кількість охочих підключити послугу XtraTV зросла в декілька разів. Думаю, що розвиток платного супутникового ТБ буде тривати до 6-9 місяців більш активно, далі, звичайно, активність впаде. Але ми точно розуміємо, що бум не буде тимчасовим. Це довгий шлях.

- Скільки угод укладали щодня?

А.Ю.: У дні найбільшого навантаження ми здійснювали до 6 тис. нових підключень.

Ю.Ч.: День від дня відрізняється. Особливо, якщо ми будемо говорити про січень. У святкові дні кількість підключень прогнозовано падала, перед святами (у грудні та після Різдвяних свят) варіювалася – від 700 до 2500 підключень на день.

- З яких регіонів до вас зверталось найбільше абонентів (і чи відстежує це компанія)?

А.Ю.: Ми отримуємо звернення з усіх регіонів України пропорційно до проникнення покриття супутникового телебачення.

Ю.Ч.: Звичайно, компанія відстежує дані по абонентах, які фактично вже підключають послугу. Який регіон, яке місто та навіть населений пункт. Найактивніші регіони – це Захід України. Є також велика активність у Центральній Україні, окремі області на Сході на Півдні.

- Які основні труднощі виникали при підключенні?

А.Ю.: У зв’язку з відкладанням абонентами супутника завчасного переходу на закодований сигнал, з початку 2020 року ми спостерігаємо підвищений попит на підключення до послуг, що позначився на створенні великих черг до майстрів з налаштування, а також на зростанні навантаження на call-центр у сотні разів.

Тому в наших інформаційних повідомленнях абонентам ми не перестаємо наголошувати, що підключити новий тюнер дуже просто і кожному під силу зробити це самостійно. Зокрема, деякі моделі навіть мають функцію автоматичного пошуку супутників. Після підключення тюнера необхідно зателефонувати до Центру інформаційної підтримки та активувати послугу.

Ю.Ч.: Користувачам, які вже переглядали супутникове ТБ, необхідно виконати всього одну дію: замінити свій старий супутниковий приймач на новий. Але, знову-таки, справдилися наші певні побоювання: технічний стан супутникових тарілок багатьох користувачів був не найкращим, адже з часу, коли були встановлені перші супутникові тарілки, минуло вже 10-12 років. Тому в певного відсотка абонентів були складнощі з налаштуванням, і таким абонентам ми максимально швидко намагаємось надати сервісну допомогу нашого партнера (дилера чи інсталятора). Звичайно, зараз партнери надзвичайно завантажені роботою з новими підключеннями, але сервісні функції все одно важливі, тож ми знаходимо баланс і порозуміння в цьому процесі.

Наш call-центр також працює у режимі нон-стоп, адже багато клієнтів лише знайомляться із сервісом, оплатою та можливістю самостійно керувати своєю послугою. Наші консультанти готові відповісти на всі питання і полегшити процес адаптації для наших нових клієнтів.

- Які пакети обирають нові абоненти (базові, преміальні, акційні тощо)?

А.Ю.: Одним з найбільш популярних пакетів серед нових абонентів є пакет «Сімейний», до якого входять як українські національні канали, так і канали родини Viasat, а також популярні розважальні канали (кіно, спорт, пізнавальні). Своїх глядачів знайшли і преміальні пакети зі світовими каналами-хітами та каналами в HD-якості. Також попитом користується пакет «Національний».

Ю.Ч.: Очікувано, більшість клієнтів виявляють бажання продовжувати переглядати основні українські канали медіагруп. І тому попит на пакети «Xtra Національний» і «Xtra Старт» значний. Але є зацікавленість і в розширених, преміальних пакетах «Xtra Комфорт» і «Xtra Максимум». Звичайно, своя стабільно зростаюча аудиторія є в наших ексклюзивних пакетів «Футбол» і «СуперСпорт».

Власне, більш чітке розуміння, як розподіляться пріоритети наших клієнтів будемо мати в лютому.

- Наскільки результати останніх трьох місяців (після початку блекаутів) виправдали ваші розрахунки на притік абонентів?

Ю.Ч.: Більш ніж ми очікували, запевняю.

- Згідно з оприлюдненими прогнозами «1+1 медіа», які підтримували інші медіагрупи, 45% користувачів безкоштовного супутника (2 млн абонентів) мають перейти в платний сегмент, зокрема 13% - стати абонентами DTH-платформ. Перші результати підключень відповідають цим прогнозам?

А.Ю.: Динаміка підключень до кодування супутника знаходиться в межах наших очікувань. Але основна частина клієнтів має підключитися після кодування. Тому про результати говорити ще зарано.

Ю.Ч.: Наразі рано говорити про певні результати. Поки що підключалися ті користувачі, які заздалегідь вирішили питання щодо перегляду каналів на супутнику, до хвилі ажіотажу. Левова ж частка клієнтів буде приймати рішення вже після фактичного кодування каналів медіагрупами. Думаю, нам варто буде поговорити про наші очікування та фактичні результати вже восени.

Колаж: «Спутниковый мир»

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
51184
Переглядів
Коментарі
Тарас
13:58 / 11 Лютого 2020
Шукав дешеве IPTV.  Підключатись до  Viasat і X-traTV дороге задоволення.  І все таки  знайшов за 15 грн на місяць. Всі укр канали плюс футболи. Можна і на три дні попробувати за 1,5 грн. Реєструєтеся, проплачуєте на любу суму , купуєте любу кількість днів (мінімум три за 1,50грн). Скачуєте плейлист і все працює.Вот ссилка https://www.ipstream.one/reg/58404
Микола
14:53 / 02 Лютого 2020
Із принципа небуду платити є інтернет є руські є т2 фіг вам!
Тарас
08:36 / 02 Лютого 2020
Сергей кардшаринга не нашол силку дай.
Тарас
08:30 / 02 Лютого 2020
Сергій у вас дороге іптв.я нашов за 15 грн на місаць.всі укр канали плюс футболи.можна і на три дні попробувати.за 1,5грн. https://www.ipstream.one/reg/58404
DIMITRY
07:25 / 02 Лютого 2020
Всем срать на ваше телевидение . Включаешь м1 2 клипа по 3 минуты и реклама по 30 минут. И аналогично на остальных каналах. 10 минут фильм и 30 минут рекламы. Да уже давно никто не смотрит телевидение. Потому что даже когда включаешь для фона то одна реклама. Я моя семья и все мои знакомые не собирались даже ещё и платить за ваше дерьмо
Вася
21:56 / 01 Лютого 2020
Пішли ви в жо
Сергей
21:44 / 01 Лютого 2020
Работает по кардшарингу. Проверено мной!!!
Олена
19:06 / 01 Лютого 2020
Це злочин проти українців закодувати канали під час війни в країні. Тепер залишилися російські канали, кому вони потрібні? Брехня, що багато людей перейшло на новий формат. Ніхто і не збирається цього робити. У людей брак грошей, та й реклама задовбала, що дивитися не хочеться ті канали, а то ще гроші плати! Фігушки!
Анжела
17:25 / 01 Лютого 2020
Все це брехня ніхто не спішить підключатися.... самі хай дивляться свою рекламу, і хай самі цю рекламу проплачують...
Дмитрий
14:17 / 01 Лютого 2020
Лжецы вы со своими данными.
Роман
13:56 / 01 Лютого 2020
Вибрали КОМІКІВ!!! Починайте збирати врожай,думаю це початок повного п-ца.
Андрій
13:52 / 01 Лютого 2020
Чиста заказуха ця ваша статейка. Ніхто з моїх знайомих не купив цього платного тв, і не збирається купувати. Ви в своєму розумі, щоб за це ще гроші платити. Нема, та й не треба.
Юра
10:29 / 01 Лютого 2020
Ідіоти,ви ще більше народ від себе відвертаете! Люди фільми качатимуть із інтернета без реклам,а ваші телепередачі наіграні,уже в горлі стоять.Та най більше ви кинули пенсіонерів.Де їм такі кошти брати?
Андрій
10:07 / 01 Лютого 2020
Я дивлюсь фільми в інтернеті Немає тих реклам від яких росте живіт
Олег
09:35 / 01 Лютого 2020
Принципово не буду платити за телебачення,хоч і так рідко користуюсь.
Адвокат
09:03 / 01 Лютого 2020
Хай дурні платять за проплачене і нашпиговане рекламою телебачення. Принципово відмовився.
назар
08:03 / 01 Лютого 2020
"розвід" - це про дані телеканалів. особисто, вже 4 день без їхніх ср-их каналів і відчуття великої втрати повністю відсутнє.
Neo
05:35 / 01 Лютого 2020
Переходжу на Т2 і всім друзям і знайомим рекондую ... пішли вони з своїм віасатом і тим екстра. рускі будуть дивитися Українці 15 років було все ок, а тут почали писати що це нелегально, що це піратський сигнал. Смішно
Alex
01:52 / 01 Лютого 2020
Я і моі знайомі теж чхали на ваше платне тв.
Ivan
01:23 / 01 Лютого 2020
Люди масово ігнорують ваші віасати та екстра тв!!! Де ви взяли такі дані опитування??? Часом не у своїй канторі зі своїх працівників??? Ганьба... Подавіться....жлоби!!!
uStyn
00:25 / 01 Лютого 2020
...та пішли ви всі,будемо москальські дивитись
Гога
23:58 / 31 Січня 2020
що робити Псу нема тоді яйці лиже. Ави не налижетесь.
Серж
23:38 / 31 Січня 2020
Дивіться мабуть самі ваші гімноканали з 30хвилинною рекламою.Все ніяк не нажрететсь.
Микола
22:58 / 31 Січня 2020
Я обрав екстра та
Олександр
22:45 / 31 Січня 2020
Краще російські закодуйте, патріоти довбані.
Вова
21:59 / 31 Січня 2020
Я взагалі не дивлюся телевізор там нема нічого окрім реклам ліків, так далі
Сергій
20:23 / 31 Січня 2020
Я iptv дивлюся. Обрав пакет і плачу тільки тоді коли дивлюсь https://www.ottclub.cc/go/id/252447
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду