Нацрада відмовила «Радио Вести» в продовженні ліцензії на мовлення в Києві (ДОПОВНЕНО)

Нацрада відмовила «Радио Вести» в продовженні ліцензії на мовлення в Києві (ДОПОВНЕНО)

3 Березня 2017
20685
3 Березня 2017
12:36

Нацрада відмовила «Радио Вести» в продовженні ліцензії на мовлення в Києві (ДОПОВНЕНО)

20685
3 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовила київському «Радио Вести» (ТОВ «ТРК “Дивосвіт”») у продовженні строку дії ліцензії на мовлення на частоті 104,6 МГц у місті Києві.
Нацрада відмовила «Радио Вести» в продовженні ліцензії на мовлення в Києві (ДОПОВНЕНО)
Нацрада відмовила «Радио Вести» в продовженні ліцензії на мовлення в Києві (ДОПОВНЕНО)

У своєму рішенні Нацрада також вказала на необхідність врахувати київську частоту, на якій раніше мовило «Радио Вести», при оголошенні конкурсу.

Підставою для відмови стала наявність у радіокомпанії чотирьох не скасованих судом попереджень Нацради (усі санкції компанія оскаржує, але вони чинні):

  • 17 липня 2014 року за порушення програмної концепції, а саме – запуск «Радио Вести» без погодження з регулятором.
  • 24 липня 2014 року за заклики до пропаганди війни, пропаганду міжнаціональної ворожнечі в програмах «Эфир без правил», «Ланч тайм», «Вечерние новости», а саме – пряму мову терориста Олександра Можаєва на прізвисько Бабай та вислови ведучого про українську мову як «бандерівську» та мову «карателів».
  • 12 лютого 2015 року за перешкоджання Нацраді у здійсненні контрольних і наглядових повноважень, а саме – неможливість отримати від радіостанції запис ефіру з інтерв'ю екс-заступника глави Адміністрації Президента Андрія Портнова, у якому вбачалися ознаки розпалювання ворожнечі.
  • 24 листопада 2016 року за поширення інформації, яка порушує права та інтереси осіб, посягає на честь і гідність, а також яка може зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх, а саме – за випуск програми «Люди говорять» з Тетяною Монтян, де лунали образи на адресу учасників Революції гідності.

Нацрада два тижні поспіль не могла розглянути питання київської ліцензії «Радио Вести» через судовий процес у Львові за позовом громадянки Надії Бондарєвої проти «Радио Вести». На забезпечення її позову 15 лютого Франківський районний суд міста Львова своєю ухвалою зупинив розгляд у Нацраді заяви київського «Радио Вести» про продовження строку дії ліцензії. Нацрада оскаржила це рішення, і 24 лютого Франківський районний суд міста Львова новою ухвалою скасував ухвалу про забезпечення позову. Але нова ухвала мала набрати законну силу тільки після завершення строку оскарження (протягом п’яти днів). Тому 24 лютого Нацрада вирішила відкласти розгляд питання ліцензії київського «Радио Вести» на 3 березня.

На початку засідання Нацради 3 березня заступниця голови Нацради Уляна Фещук сказала, що Нацрада не володіє інформацією про оскарження радіокомпанією ухвали суду від 24 лютого. За її словами, строк оскарження ухвали закінчився у вівторок (28 лютого), але апеляція так і не була подана. Тому Нацрада, на її думку, може розглядати заяву київського «Радио Вести».

Водночас керівник юридичного департаменту «Радио Вести» Марина Бакуменко повідомила, що 2 березня компанія подала апеляційну скаргу через Франківський районний суд міста Львова. Відтак, за її словами, знову почала діяти ухвала суду від 15 лютого, яка заборонила Нацраді розглядати питання київського «Радио Вести».

Під час засідання Нацрада двічі оголошувала перерву для з’ясування обставин справи. Також на засіданні виступали представники руху «Відсіч» і батальйону «Січ», які вимагали позбавити «Радио Вести» ліцензії. Вони ж акцентували на тому, що «Радио Вести» веде з Нацрадою юридичну гру та маніпулює рішеннями суду, що може тривати нескінченно.

Спершу Нацрада планувала знову перенести розгляд питання київського «Радио Вести», але врешті-решт вирішила його розглядати. За словами членів Нацради, вони не отримали документального підтвердження із суду про оскарження радіокомпанією судової ухвали від 24 лютого – їм була надана тільки фотокопія.

Під час голосування всі присутні члени Нацради (відсутнім був голова Юрій Артеменко) одноголосно підтримали рішення відмовити «Радио Вести» в продовженні ліцензії на мовлення в Києві.

У коментарі «Детектору медіа» Марина Бакуменко сказала, що радіокомпанія вважає прийняте Нацрадою рішення незаконним та оскаржуватиме його в суді, оскільки станом на 3 березня залишається чинною судова ухвала від 15 лютого, яка заборонила Нацраді розглядати питання ліцензії «Радио Вести» та приймати будь-які рішення. Також радіокомпанія планує звернутися до правоохоронних органів із заявами про кримінальну відповідальність членів Нацради за невиконання рішення суду.

Строк дії ліцензії київського «Радио Вести» закінчився 28 лютого, але прострочена ліцензія діяла, поки Нацрада не прийняла рішення про подальшу долю ліцензії. Член Нацради Олег Черниш повідомив «Детектору медіа», що Нацрада в найкоротші строки (ймовірно, вже сьогодні) повідомить оператора київського передавача «Радіо Вести» про непродовження ліцензії та завершення строку її дії. Після цього оператор має вимкнути передавач.

Раніше, 23 лютого, Нацрада відмовила харківському «Радио Вести» (ТОВ «Телерадіовидавнича компанія “Мастер”») в продовженні строку дії ліцензії на мовлення в Харкові. При цьому Нацрада вирішила не брати до уваги ухвалу Харківського окружний адміністративний суд від 22 лютого, який зупинив розгляд у Нацраді заяви про продовження строку дії ліцензії харківського «Радио Вести», оскільки вона ще не набрала законної сили.

24 лютого о 14:22 «Радио Вести» припинило мовлення в Харкові на частоті 100,5 МГц, оскільки було вимкнено його передавач.

28 лютого з «Радио Вести» звільнилося 99% колективу. Але нове керівництво пообіцяло, що 1 березня радіостанція залишиться в ефірі та не припинить мовлення.

1 березня, після звільнення колективу, «Радио Вести» почало транслювати повтори найкращих програм.

Також «Радио Вести» поскаржилося на Нацраду до Генеральної прокуратури, Національного антикорупційного бюро та Національної поліції.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
20685
Читайте також
Коментарі
9
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Сергій
2670 дн. тому
Єдиний не заангажований канал, що не зомбував, а давав можливість подумати та висловити свою думку. Не для диванних ура-патріотів і ганьбамьотів. Дуже жалкую.
Вася
2670 дн. тому
Еще одним говнометом в Украине стало меньше
grisha
2670 дн. тому
Козлы уже радио Вести испугались.
порошенко хуйло
2670 дн. тому
шоколадной твари не понравилось слушать правду о себе
Fktrc
2670 дн. тому
Нехай рада зі свого гаманця зарплату заплатить та налоги в бюджет і от тоді подивимось закриють чи ні . А так все з наших гаманців з податків з пособій по безробіттю .
Вячеслав
2670 дн. тому
Це перемога
Олексій
2670 дн. тому
Була одна адекватна і об'ективна радіостанція і ту ліквідували. Де демократія?!...
Василь
2670 дн. тому
Абсолютно не переймаюся з цього. На один прокацапський канал менше.
victor
2670 дн. тому
Прийшов до высновку,що спрвжня свобода слова була при Януковичу.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду