«Радио Вести» поскаржилося на Нацраду до ГПУ, НАБУ та Нацполіції

«Радио Вести» поскаржилося на Нацраду до ГПУ, НАБУ та Нацполіції

1 Березня 2017
2349
1 Березня 2017
02:29

«Радио Вести» поскаржилося на Нацраду до ГПУ, НАБУ та Нацполіції

2349
ТОВ «Телерадіовидавнича компанія “Мастер”», якому належала непродовжена 23 лютого ліцензія «Радио Вести» на мовлення в Харкові, подало заяви до Генеральної прокуратури, Національного антикорупційного бюро та Національної поліції.
«Радио Вести» поскаржилося на Нацраду до ГПУ, НАБУ та Нацполіції
«Радио Вести» поскаржилося на Нацраду до ГПУ, НАБУ та Нацполіції

Про це повідомляє прес-служба компанії.

На думку компанії, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, не продовживши ліцензію «Радио Вести», порушив ст. 382 («Невиконання судового рішення») та ст. 364 («Зловживання владою або службовим становищем») Кримінального кодексу України.

«Нацрада позбавила “Радио Вести” ліцензії в Харкові, порушивши статті Кримінального кодексу України. Регулятор знехтував чинним законодавством і виніс рішення всупереч ухвалі суду, керуючись політичними мотивами і збоченим розумінням службової етики і обов’язку. Ми зберігаємо віру в правову державу і продовжуємо боротьбу, звертаючись виключно до Закону», - цитує прес-служба голову холдингу «Вести Украина» Ольгу Семченко.

Нагадаємо, 23 лютого стало відомо, що з 1 березня з «Радио Вести» звільняються генеральний продюсер Віталій Докаленко, шеф-редакторка інформаційної служби Ольга Куришко і програмна директорка Ірина Сінченко. Віталій Докаленко підтвердив «Детектору медіа» звільнення і повідомив, що з «Радио Вести» йдуть інші співробітники, але не захотів називати імен.

За словами джерел «Детектора медіа», раніше співробітники «Радио Вести» підписали надані їм роботодавцем повідомлення про те, що з 28 лютого холдингу «Вести Украина» можуть бути не потрібні їхні послуги, якщо не буде продовжено ліцензії «Радио Вести». Але топ-менеджери редакції самі прийняли рішення припинити співпрацю з радіостанцією, не чекаючи продовження ліцензій.

24 лютого стало відомо, що вслід за топ-менеджерами звільняються 80% співробітників «Радио Вести». Ведучий Дмитро Тузов повідомив в ефірі, що особисто він і багато його колег написали заяви і звільняються з «Радио Вести», якому Нацрада не продовжила ліцензії, оскільки не хочуть «боротися й воювати зі своєю країною». Програмна директорка Ірина Сінченко зауважила, що «Радио Вести» продовжить роботу, але в іншому форматі.

Джерело «Детектора медіа» з радіостанції пояснило, що колектив не хоче працювати з новим керівництвом і в урізаному форматі. За повідомленнями холдингу «Вести Украина», «Радио Вести» переходить у «лайт-режим» мовлення, а замість трьох топ-менеджерів, які звільняються, керувати радіостанцією буде Юлія Кугітко із закритого холдингом телеканалу UBR.

За словами джерела, з «Радио Вести» звільняються чимало ведучих: Дмитро Тузов, Олена Чабак, Олег Білецький, Юрій Мацарський, Сніжана Старовицька, Костянтин Дорошенко.

Тим часом 23 лютого Нацрада відмовила харківському «Радио Вести» (ТОВ «Телерадіовидавнича компанія “Мастер”») в продовженні строку дії ліцензії на мовлення в Харкові. Підставою стали наявність не скасованих судом санкцій: попередження та штрафу. 24 лютого о 14:22 «Радио Вести» припинило мовлення в Харкові на частоті 100,5 МГц, оскільки було вимкнено його передавач.

3 березня Нацрада планує розглянути заяву київського «Радио Вести» (ТОВ «ТРК “Дивосвіт”») про продовження строку дії ліцензії на мовлення в Києві. Нацрада може відмовити радіостанції в продовженні ліцензії через наявність чотирьох попереджень. Нацрада не змогла розглянути питання ліцензії київського «Радио Вести» 16 лютого через ухвалу львівського суду, який заблокував розгляд питання. 24 лютого ухвалу було скасовано, але вона ще не набрала законної сили, тому розгляд питання в Нацраді відкладено на 3 березня.

28 лютого з «Радио Вести» звільнилися 99% колективу. Але нове керівництво обіцяє, що 1 березня радіостанція залишиться в ефірі та не припинить мовлення.

За неофіційними даними, власником медіахолдингу «Вести Украина» є колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко, але за документами він не є ані власником, ані кінцевим бенефіціаром. Керівником медіахолдингу є Ольга Семченко, колишня прес-секретар Олександра Клименка.

Фото: Олексій Темченко

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2349
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду