Із «Радио Вести» звільняється більшість співробітників

Із «Радио Вести» звільняється більшість співробітників

24 Лютого 2017
5833

Із «Радио Вести» звільняється більшість співробітників

5833
Із «Радио Вести» услід за генпродюсером Віталієм Докаленком, шеф-редакторкою Ольгою Куришко і програмною директоркою Іриною Сінченко звільняються 80% співробітників. Про це повідомили в ефірі програми «Постфактум» 24 лютого ведучий Дмитро Тузов та Ірина Сінченко, яка була однією з гостей ефіру.
Із «Радио Вести» звільняється більшість співробітників
Із «Радио Вести» звільняється більшість співробітників

Дмитро Тузов повідомив, що особисто він і багато його колег написали заяви і звільняються з «Радио Вести», якому Нацрада не продовжила ліцензії, оскільки не хочуть «боротися й воювати зі своєю країною».

«У нас забагато війни на різних рівнях: війна на сході, окуповано частину території, війна в політиці й бізнесі. Тому починати ще одну війну всередині війни недоцільно. Я припиняю співпрацю з “Радио Вести”, і багато моїх колег. Звільняються генеральний продюсер, шеф-редактор, програмний директор. Більшість колег звільняються, пишуть заяви. По суті це наші останні ефіри. Можливо, останній ефір буде у вівторок», - розповів слухачам Дмитро Тузов.

За оцінкою Ірини Сінченко, звільняється 80% редакції. «Наскільки я розумію, відсотків 80 редакції точно йде. Попри те, що звільняється колектив, все одно “Радио Вести” буде працювати, просто це буде дещо інший формат. Без нас, але радіо буде», - зазначила вона.

Згодом під час ефіру Дмитро Тузов повідомив, що колектив звільняється в повному складі. «Але я не люблю говорити за всіх. Очевидно, що хтось залишиться», - зауважив він.

Відповідаючи на запитання слухачів, пан Тузов повідомив: «Тут зараз стихійний броунівський рух. Кожна людина приймає рішення за себе. Я, Дмитро Тузов, звільняюся. Звільняються люди, які зараз зі мною в студії, - це Ольга Куришко, програмний директор Ірина Сінченко, журналістка Євгенія Гончарук. Віталія Докаленка, генерального продюсера, я вже згадував. Решта людей це скажуть за себе, ви це почуєте в ефірах. Я знаю, що звільняються випускові гостьові редактори».

Джерело «Детектора медіа» з радіостанції пояснює, що колектив не хоче працювати з новим керівництвом і в урізаному форматі. За повідомленнями холдингу «Вести Украина», «Радио Вести» переходить у «лайт-режим» мовлення, а замість трьох топ-менеджерів, які звільняються, керувати радіостанцією буде Юлія Кугітко із закритого холдингом телеканалу UBR.

За словами джерела, з «Радио Вести» звільняються чимало ведучих: Дмитро Тузов, Олена Чабак, Олег Білецький, Юрій Мацарський, Сніжана Старовицька, Костянтин Дорошенко.

Під час ефіру у відповідь на закиди слухача щодо непрозорої структури власності «Радио Вести» Дмитро Тузов зазначив: «Це нас теж бентежить, повірте. Ми намагалися на своїй ділянці фронту, щоб це не вплинуло на ті програми й на ті ефіри, які ми ведемо. Наскільки нам це вдалося – це ви оцінюєте».

За словами пана Тузова, колектив «Радио Вести» розглядає можливість запуску нового проекту, який мовитиме в інтернеті. «У нас є думки про те, щоб створити медіа, незалежне від олігархів і політиків. Є в нас такі кілька прикладів у країні. Ми думаємо командою, чи не піти нам в інтернет. Але поки що ствердної відповіді “так” чи “ні” я дати не можу», - відповів він на запитання слухачів.

Тим часом в ефірі «Радио Вести» кілька днів тому розпочалося інформаційне протистояння з Нацрадою: транслюються ролики про Нацраду, в яких розповідається про повноваження та принципи діяльності регулятора, а ролики завершуються персональними зверненнями до кожного з членів Нацради зі словами «Ми вас любимо». У Нацраді розцінюють такі ролики як тиск на членів регуляторного органу, повідомили на брифінгу 24 лютого голова Нацради Юрій Артеменко та його заступниця Уляна Фещук.

Нагадаємо, 23 лютого стало відомо, що з 1 березня з «Радио Вести» звільняються генеральний продюсер Віталій Докаленко, шеф-редакторка інформаційної служби Ольга Куришко і програмна директорка Ірина Сінченко. Віталій Докаленко підтвердив «Детектору медіа» звільнення і повідомив, що з «Радио Вести» йдуть інші співробітники, але не захотів називати імен.

За словами джерел «Детектора медіа», раніше співробітники «Радио Вести» підписали надані їм роботодавцем повідомлення про те, що з 28 лютого холдингу «Вести Украина» можуть бути не потрібні їхні послуги, якщо не буде продовжено ліцензії «Радио Вести». Але топ-менеджери редакції самі прийняли рішення припинити співпрацю з радіостанцією, не чекаючи продовження ліцензій.

Тим часом 23 лютого Нацрада відмовила харківському «Радио Вести» (ТОВ «Телерадіовидавнича компанія “Мастер”») в продовженні строку дії ліцензії на мовлення в Харкові. Підставою стали наявність не скасованих судом санкцій: попередження та штрафу. 24 лютого о 14:22 «Радио Вести» припинило мовлення в Харкові на частоті 100,5 МГц, оскільки було вимкнено його передавач.

3 березня Нацрада планує розглянути заяву київського «Радио Вести» (ТОВ «ТРК “Дивосвіт”») про продовження строку дії ліцензії, строк якої завершується 28 лютого. Нацрада може відмовити радіостанції в продовженні строку дії ліцензії через наявність чотирьох попереджень. Нацрада не змогла розглянути питання ліцензії київського «Радио Вести» 16 лютого через ухвалу львівського суду, який заблокував розгляд питання. 24 лютого ухвалу було скасовано, але вона ще не набрала законної сили, тому розгляд питання в Нацраді відкладено на 3 березня.

За неофіційними даними, власником медіахолдингу «Вести Украина» є колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко, але за документами він не є ані власником, ані кінцевим бенефіціаром. Керівником медіахолдингу є Ольга Семченко, колишня прес-секретар Олександра Клименка.

Фото: radio.vesti-ukr.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5833
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду