Вища рада правосуддя має звільнити львівського суддю, який розглядав справу «Радио Вести» – рішення дисциплінарної палати

Вища рада правосуддя має звільнити львівського суддю, який розглядав справу «Радио Вести» – рішення дисциплінарної палати

18 Жовтня 2017
2328
18 Жовтня 2017
13:01

Вища рада правосуддя має звільнити львівського суддю, який розглядав справу «Радио Вести» – рішення дисциплінарної палати

2328
18 жовтня третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила застосувати дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з посади судді Франківського районного суду міста Львова Василя Масендича – автора судової ухвали, яка забороняла Нацраді розглядати питання щодо продовження ліцензії київського «Радио Вести» (ТОВ «ТРК “Дивосвіт”»).
Вища рада правосуддя має звільнити львівського суддю, який розглядав справу «Радио Вести» – рішення дисциплінарної палати
Вища рада правосуддя має звільнити львівського суддю, який розглядав справу «Радио Вести» – рішення дисциплінарної палати

Про це «Детектору медіа» повідомила заступниця голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Уляна Фещук.

Своє рішення дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила за результатами розгляду дисциплінарної справи, відкритої за скаргами Національної ради з питань телебачення і радіомовлення і народного депутата Сергія Висоцького.

Голова Нацради Юрій Артеменко уточнив у Facebook, що наразі суддя Масендич відсторонений від виконання обов'язків до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про його звільнення: «Дисциплінарна палата прийняла рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності та внесення подання до Вищої ради правосуддя про звільнення відповідного судді. На сьогоднішній день, Масендич В.В. відсторонений від виконання своїх посадових обов'язків до ухвалення ВРП рішення про звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати».

Сергій Висоцький теж поінформував про ухвалене рішення. «На власному досвіду пересвідчився у тому, що нові інститути працюють. Щойно Вища рада правосуддя вирішила звільнити суддю Масендича, який у неправовий спосіб захищав кремлівське радіо "Вєсті", заборонивши Нацраді розглядати питання про ліцензію. Хай буде уроком для всіх судей, які вирішили попрацювати на Росію!», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, 16 лютого Нацрада змушена була перенести розгляд питання про продовження терміну дії ліцензії «Радио Вести» (ТОВ «ТРК “Дивосвіт”») на мовлення на частоті 104,6 МГц у Києві), оскільки напередодні суддя Франківського районного суду міста Львова Василь Масендич виніс ухвалу щодо забезпечення позову громадянки Надії Бондарєвої до «Радио Вести». Цією ухвалою суд заборонив Нацраді ухвалювати будь-які рішення стосовно заяви «Радио Вести» про продовження ліцензії.

На думку Нацради, це судове рішення обмежило її дискреційні повноваження та перешкоджало діяльності регуляторного органу. Тому Нацрада подала скаргу до Вищої ради правосуддя. Також на дії судді Масендича поскаржився до Вищої ради правосуддя народний депутат від фракції «Народний фронт», заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Сергій Висоцький. 27 березня третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відкрила дисциплінарну справу стосовно судді Масендича.

Водночас Нацрада оскаржила судове рішення, з яким не була згодна, і 24 лютого Франківський районний суд міста Львова новою ухвалою скасував ухвалу про забезпечення позову. Нова ухвала мала набрати законну силу протягом п’яти днів. Тому 24 лютого Нацрада вирішила відкласти розгляд питання ліцензії київського «Радио Вести» на 3 березня.

3 березня Нацрада відмовила київському «Радио Вести» (ТОВ «ТРК “Дивосвіт”») у продовженні строку дії ліцензії на мовлення в місті Києві. Того ж дня о 19:30 «Радио Вести» припинило мовлення на частоті 104,6 МГц у Києві, оскільки було вимкнено його передавач.

Раніше, 23 лютого, Нацрада відмовила харківському «Радио Вести» (ТОВ «Телерадіовидавнича компанія “Мастер”») в продовженні строку дії ліцензії на мовлення в Харкові. 24 лютого «Радио Вести» припинило мовлення в Харкові на частоті 100,5 МГц, оскільки було вимкнено його передавач.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2328
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду