Суд закрив провадження у справі про незаконність реорганізації «Довженко-Центру»
Суд закрив провадження у справі про незаконність реорганізації «Довженко-Центру»
Північний апеляційний господарський суд у місті Києві закрив провадження у справі про незаконність реорганізації «Довженко-Центру». Про це йдеться у повідомленні на сайті центру.
«Підтримати апеляцію Держкіно, але не скасувати рішення господарського суду про незаконність реорганізації, а взагалі закрити провадження», — йдеться у повідомленні «Довженко-Центру».
Там зазначають, що повного тексту рішення ще немає, але одне з обґрунтувань — непідсудність справи господарському суду.
Окрім того, суд поцікавився, кому підпорядковується у своїй діяльності Держкіно. На що адвокат Держкіно заявив, що це повноцінний центральний орган виконавчої влади, який самостійно визначає, що йому робити і які рішення ухвалювати, кажуть у «Довженко-Центрі».
Утім, згідно з положенням, діяльність Держкіно координує Кабінет Міністрів України.
«Цей діалог виглядав як фарс, оскільки з інших судових розглядів відомо, як Держкіно спритно маніпулює законними процедурами», — кажуть у центрі.
Там додають, що «Довженко-Центр» і спільнота не програли.
«Нам намагаються довести, що у державного закладу культури, який зберігає і захищає культурну спадщину України, немає прав, немає голосу. А отже ніякі права не порушені. Це не так, бо порушене право на виконання прямих завдань і обов’язків, для яких Національний центр Олександра Довженка було створено в 1994 році, а в особі “Довженко-Центру” порушено право народу України на захист своєї культурної спадщини», — наголосили в «Довженко-Центрі».
Таке рішення суду аж ніяк не означає, що наказ про реорганізацію був законним і підлягав виконанню, а суд першої інстанції помилився в своєму рішенні, додають у «Довженко-Центрі» й планують оскаржувати рішення.
Як повідомляв «Детектор медіа», у жовтні 2022-го Національний центр Олександра Довженка подав до суду на Державне агентство України з питань кіно, вимагаючи визнати незаконним та скасувати наказ №100 про реорганізацію «Довженко-Центру».
Перед тим, 13 липня 2022 року, «Довженко-Центр» офіційно передали у пряме підпорядкування Держкіно. У серпні Держкіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому Центрі це вважали фактичною ліквідацією.
Культурні інституції виступили проти реорганізації «Довженко-Центру». Відкликати цей наказ вимагали громадська рада при Держкіно, Коаліція РПР, медіаспільнота.
Парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно щодо «Довженко-Центру».
Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» зібрала понад 25 000 голосів. Кабмін у своїй відповіді на це звернення наголосив, що правонаступником майнових та немайнових прав та обов’язків «Довженко-Центру» буде «Українська анімаційна студія».
11 липня 2023 року Господарський суд міста Києва визнав реорганізацію «Довженко-Центру» незаконною.
«Довженко-Центр» — найбільший міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник у Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).
Читайте також:
- «Ситуація з «Довженко-Центром» — це плювок в обличчя». Стенограма засідання парламентського комітету
- З’їсти по шматках. Про що насправді говорить «реорганізація» Довженко-центру
- Олена Гончарук: Наказ про реорганізацію «Довженко-Центру» має бути скасований
- Суд щодо реорганізації «Довженко-Центру»: сторона Держкіно заявила, що в Україні не існує фільмофонду
- Олена Гончарук: Абсурдність окремих аргументів Держкіно сигналізує, що стає дедалі складніше захищати «реорганізацію» «Довженко-Центру»