Суд продовжив арешт Ігорю Коломойському до 2 березня з можливістю внесення застави у 2 млрд 650 млн грн

Суд продовжив арешт Ігорю Коломойському до 2 березня з можливістю внесення застави у 2 млрд 650 млн грн

22 Січня 2024
1425
22 Січня 2024
21:19

Суд продовжив арешт Ігорю Коломойському до 2 березня з можливістю внесення застави у 2 млрд 650 млн грн

1425
Прокуратура просила продовжити Коломойському до 2 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 2,7 млрд грн. Сторона захисту просила відмовити в задоволенні цього клопотання у повному обсязі.
Суд продовжив арешт Ігорю Коломойському до 2 березня з можливістю внесення застави у 2 млрд 650 млн грн
Суд продовжив арешт Ігорю Коломойському до 2 березня з можливістю внесення застави у 2 млрд 650 млн грн

Шевченківський районний суд Києва продовжив запобіжний захід бізнесмену Ігорю Коломойському у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 2 млрд 650 млн грн. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на заяву слідчого судді.

«Продовжити строк тримання під вартою до 2 березня 2024 року. Визначити заставу у 2 млрд 650 млн грн», — йдеться у заяві судді.

Прокуратура просила продовжити Коломойському до 2 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 2,7 млрд грн, уточнює кореспондент Укрінформу

Сторона захисту просила відмовити в задоволенні цього клопотання стороні обвинувачення у повному обсязі.

Укрінформ також повідомив, що сам Коломойський під час засідання, відповідаючи на запитання судді, заявив, що в нього багато хронічних хвороб, які загострилися в ізоляторі.

«У мене з’явилася серцева проблема, яка, може, раніше і була, але не у такій гострій формі. Зараз вона потребує додаткового обстеження, мінімум три програми, які потрібно зробити», — сказав бізнесмен.

Раніше Коломойському суд визначив як альтернативу тримання під вартою заставу в розмірі 3,8 млрд грн. Але 21 грудня минулого року Київський апеляційний суд зменшив її до 2,7 млрд грн.

Раніше ми повідомляли, що 21 грудня 2023 року Київський апеляційний суд ухвалив рішення залишити термін тримання під вартою Ігоря Коломойського без змін — до 26 січня 2024 року включно. На це судове засідання  прийшли 10 осіб, які висловили готовність узяти Коломойського на поруки. Зокрема, про таку готовність вкотре заявили ведуча «1+1» Алла Мазур та спортивний журналіст «1+1» Ігор Циганик. Також серед поручителів був менеджер холдингу «1+1 медіа» Артем Ковальов. Усі вони висловили впевненість, що Коломойський має право та підстави перебувати до винесення вироку не в СІЗО, а вдома.

Сам Коломойський вирішив звернутися до Європейського суду з прав людини. На його думку, національні суди продовжують його утримувати під вартою без будь-якої виправданої правової мети, з повним паплюженням вимог Конвенції з прав людини. 

Крім того, бізнесмен подав до суду на президента Володимира Зеленського, щоб визнати протиправним і скасувати указ про позбавлення його громадянства.

Як писав «Детектор медіа», 2 вересня 2023 року СБУ повідомила власнику «1+1 media» Ігорю Коломойському про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: про шахрайство та легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.

За даними правоохоронців, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи їх за кордон та використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

Суд також обрав запобіжний захід для Коломойського: перебування під вартою протягом двох місяців з альтернативою внесення застави в розмірі понад 509 млн грн.

7 вересня детективи НАБУ повідомили Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру в заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.

15 вересня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському, збільшивши розмір застави до 3 млрд 891 млн грн. 25 вересня Київський апеляційний суд розглядав скаргу на обрання Коломойському запобіжного заходу. На засідання суду прийшли працівники «1+1»: телеведучі Алла Мазур і Наталія Мосейчук, телеведучий та актор Юрій Горбунов, СЕО медіагрупи Ярослав Пахольчук, директор інформаційного департаменту Сергій Попов, кореспондент ТСН Олександр Загородний, спортивний коментатор Ігор Циганик. Також у залі суду був ексміністр культури Олександр Ткаченко. Всі вони заявили, що хочуть взяти Коломойського на поруки. 

Попри клопотання працівників «1+1», суд ухвалив рішення залишити Коломойського під вартою.

24 жовтня Шевченківський районний суд міста Києва знову розглянув питання про зміну запобіжного заходу Коломойському та ухвалив рішення залишити бізнесмена під вартою. Також суд зобов'язав організувати надання йому необхідної медичної допомоги. Невдовзі суд продовжив термін перебування під вартою Коломойського ще на два місяці.

26 жовтня група компаній «1+1 media» повідомила, що за рішенням власника Ігоря Коломойського корпоративні права в медіахолдингу передаються в управління трудовому колективу в особі чинного генерального директора компанії Ярослава Пахольчука. 31 жовтня кілька каналів групи «1+1» подали оновлену структуру власності до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Серед власників неістотної участі досі є Оксана Марченко, дружина Віктора Медведчука.

А паралельно з цим три нові канали групи виграли в цифровому конкурсі на місця в державному мультиплексі, ще два беруть участь у конкурсі на місця в мультиплексі «Зеонбуду». Усіх їх позиціюють як приватний бізнес Ярослава Пахольчука та Світлани Міщенко, співвласників ТОВ «Солюшнс». 

Детальніше про те, що відбувається з групою «1+1», читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Фото: Укрінформ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1425
Читайте також
27.09.2023 09:00
Марина Леончук
«Детектор медіа»
1 212
15.09.2023 09:25
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
1 327
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду