Справа Коломойського: до схеми з легалізації понад 4 мільярдів причетний банк одного з підсанкційних олігархів

Справа Коломойського: до схеми з легалізації понад 4 мільярдів причетний банк одного з підсанкційних олігархів

4 Вересня 2024
1385
4 Вересня 2024
14:58

Справа Коломойського: до схеми з легалізації понад 4 мільярдів причетний банк одного з підсанкційних олігархів

1385
У БЕБ зазначили, що зокрема Коломойський, щоби приховати походження незаконно отриманих грошових коштів, організував внесення недостовірних відомостей до обліків підконтрольних банків.
Справа Коломойського: до схеми з легалізації понад 4 мільярдів причетний банк одного з підсанкційних олігархів
Справа Коломойського: до схеми з легалізації понад 4 мільярдів причетний банк одного з підсанкційних олігархів

Детективи Бюро економічної безпеки України під час досудового розслідування встановили, що схема з легалізації бізнесменом Ігорем Коломойським понад 4 млрд гривень відбулася за участю банку одного з підсанкційних олігархів, який перебуває в міжнародному розшуку. Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

У БЕБ зазначили, що зокрема Коломойський, щоби приховати походження незаконно отриманих грошових коштів, організував внесення недостовірних відомостей до обліків підконтрольних банків.

«Так, Коломойський нібито вносив готівкові грошові кошти на власний рахунок у ПриватБанку, надалі ці гроші продавалися Реал банку, після цього за допомогою імітації декількох банківських операцій з підконтрольними підприємствами та зняття частини готівкових коштів приховувались факти наявності грошових коштів на рахунках банку. В результаті цих операцій відбувалось приховування недостачі готівкових грошових коштів у звітності до НБУ на кінець банківського дня», — йдеться у повідомленні.

Встановлено також, що реалізація схеми з маскування незаконного походження грошових коштів тривала впродовж 2 років, зазначили в БЕБ.

Як повідомлялося, нещодавно детективи БЕБ виділили матеріали досудового розслідування щодо Коломойського в окреме кримінальне провадження, де повідомлено про завершення розслідування за 4 статтями Кримінального кодексу. Водночас триває слідство щодо інших учасників організованої та керованої олігархом групи.

Йдеться про незаконні дії з банківськими документами під час фактичного невнесення підозрюваним 5,8 млрд гривень у касу банку, а також заволодіння понад 5,3 млрд гривень, які надалі були легалізовані. Частина безпідставно зарахованих на особисті рахунки олігарха грошей була сформована за рахунок кредитних коштів підконтрольного банку.

Детективи також довели факт організації заволодіння бізнесменом понад 3,3 млрд гривень «Укрнафти» та учасників договорів про спільну інвестиційну діяльність.

Коломойський залишатиметься під вартою, оскільки не буде вносити заставу розміром 1,877 млрд гривень, яку йому призначив суд як альтернативу тримання під вартою. При цьому в іншій справі щодо нього діє запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, 21 серпня детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) завершили досудове розслідування проти бізнесмена Ігоря Коломойського за чотирма статтями Кримінального кодексу України. 

Водночас триває слідство щодо інших учасників організованої олігархом групи.

Наразі Ігор Коломойський перебуває в українському СІЗО. Українські правоохоронці чотири рази оголошували йому підозру за кількома статтями та справами.

2 вересня 2023 року СБУ повідомила Коломойському про підозру за двома статтями: про шахрайство та легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. За даними правоохоронців, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи їх за кордон та використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

7 вересня детективи НАБУ повідомили про ще одну підозру Коломойському, а також п’ятьом членам організованої ним групи — у заволодінні коштами «ПриватБанку» на суму понад 9,2 млрд гривень.

15 вересня СБУ оголосила Коломойському про третю підозру — у незаконних діях з банківськими документами, заволодінні організованою групою чужим майном через зловживання службовим становищем та легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом. За даними слідства, у період 2013–2014 років Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн через злочинне угруповання, яке складалося з працівників його «ПриватБанку».

3 вересня 2023-го суд вперше обрав запобіжний захід для Коломойського: перебування під вартою з альтернативою застави понад 509 млн гривень. Утім, уже 15 вересня, після оголошення нової підозри, суд переобрав запобіжний захід і збільшив розмір застави Коломойському до 3 млрд 891 млн гривень. Після цього суд ще кілька разів продовжував тримання Коломойського під вартою і зменшував йому розмір застави

8 травня Ігорю Коломойському повідомили вже про четверту підозру — в організації замовного вбивства адвоката у 2003 році у Феодосії. 

Окрім цього, 9 серпня детективи Бюро економічної безпеки змінили одну з раніше оголошених підозр, додавши нову статтю Кримінального кодексу — «службове підроблення».

Як відомо, Ігор Коломойський є кінцевим бенефіціарним власником групи компаній «1+1 media». 26 жовтня 2023 року «1+1 media» повідомила, що Коломойський передав корпоративні права в медіахолдингу в управління трудовому колективу в особі чинного генерального директора компанії Ярослава Пахольчука.

1 лютого 2024 року на сайті «1+1» медіагрупа розмістила структуру власності нової компанії, яка не належить Коломойському. Нові компанії, в назвах яких є слово «Віжн», знову реєструють канали «1+1 Україна» та «Бігуді», а натомість компанії, які належали Коломойському, змінюють логотипи своїх каналів на «1+1 марафон» і «2+2 марафон».

Як пише «ДМ», поява нової структури власності та нової компанії свідчить про те, що «1+1» завершує процес переведення брендів своїх каналів на нові юридичні особи, які вже не належать Ігорю Коломойському, Ігорю Суркісу та дружині Віктора Медведчука Оксані Марченко. Нова група компаній «Віжн»: «Віжн 1+1», «Віжн 2+2», «Віжн 3», «Віжн 4», — належить чинному генеральному директору «1+1 media» Ярославу Пахольчуку та Світлані Міщенко.

Фото: Суспільне

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1385
Читайте також
29.08.2024 18:51
Олена Ярема
«Детектор медіа»
1 201
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду