У Білорусі силовики прийшли з обшуками до редакції та журналістів Tut.by

У Білорусі силовики прийшли з обшуками до редакції та журналістів Tut.by

18 Травня 2021
1095

У Білорусі силовики прийшли з обшуками до редакції та журналістів Tut.by

1095
Комітету державного контролю Білорусі поки не коментує обшуки.
У Білорусі силовики прийшли з обшуками до редакції та журналістів Tut.by
У Білорусі силовики прийшли з обшуками до редакції та журналістів Tut.by

Департамент фінансових розслідувань Комітету державного контролю Білорусі 18 травня прийшов з обшуками до редакції, регіональних офісів та журналістів білоруського порталу Tut.by.

«Не відповідають на дзвінки працівники, які були в офісі Tut.by, у тому числі редакція. Двері в офіс заклеєні поліетиленом або зафарбовані», – повідомили в Tut.by.

Комітету державного контролю Білорусі поки не коментує обшуки.

Силовики також прийшли до керівництва Tut.by і Hoster.by. Головна редакторка Tut.by Марина Золотова та кілька редакторів повідомили, що до них прийшли з Департаменту фінансових розслідувань. Зокрема, у Золотової на поверсі виламали двері.  

Tut.by був зареєстрований як ЗМІ лише в січні 2019 року, до цього – з моменту заснування в 2000 році – портал працював без цього статусу. Реєстрація інтернет-ресурсів як мережевих видань в Білорусі є добровільною. Однак статус ЗМІ дає деякі переваги, зокрема – можливість законно відвідувати райони збройних конфліктів або надзвичайних ситуацій, масові заходи, місця інших суспільно важливих подій і передавати звідти інформацію.

Із 7 серпня 2020 року Tut.by отримало чотири попередження. Претензії від міністерства надійшли після матеріалів «У сім разів більше виборців і "таємні" протоколи. Які порушення побачили спостерігачі і що сказав ЦВК?», «Комітет держконтролю зможе виплатити великі премії працівникам, які проявлять себе в резонансних справах», «До редакторки Tut.by прийшли силовики. На її дочку завели справу про масові заворушення» і «Білоруська митниця попросила підтвердити, що в "Гаррі Поттері" немає закликів до повалення влади».

Згідно з білоруським законом про ЗМІ, якщо власник мережевого видання отримав два й більше письмових попередження протягом року, то доступ до видання можуть обмежити. Рішення про це ухваляє Мінінформ.

18 вересня Мінінформації направило позовну заяву до Економічного суду Мінська. Відомство на три місяці призупинило статус ЗМІ для Tut.by, починаючи з 1 жовтня.

8 жовтня Економічний суд Мінська призупинив провадження за позовом Міністерства  Білорусі до 26 жовтня, оскільки ТОВ «Тут Бай Медіа» оскаржувало попередження Мінінформації у Верховному Суді Білорусі. ВС Білорусі визнав одне з попереджень недійсним.

3 грудня 2020 року Економічний суд Мінська позбавив білоруський портал Tut.by статусу засобу масової інформації. Tut.by подав апеляційну скаргу на рішення суду.

Фото: Tut.by, euroradio

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1095
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду