Співзасновник Tut.by: Блокування сайту схоже на рейдерське захоплення, це акт вбивства незалежного медіа

Співзасновник Tut.by: Блокування сайту схоже на рейдерське захоплення, це акт вбивства незалежного медіа

21 Травня 2021
1540
21 Травня 2021
15:26

Співзасновник Tut.by: Блокування сайту схоже на рейдерське захоплення, це акт вбивства незалежного медіа

1540
Кирило Волошин допустив видалення матеріалів, які не влаштовують владу: «Ми можемо їх видалити заради відновлення повноцінної роботи сайту».
Співзасновник Tut.by: Блокування сайту схоже на рейдерське захоплення, це акт вбивства незалежного медіа
Співзасновник Tut.by: Блокування сайту схоже на рейдерське захоплення, це акт вбивства незалежного медіа

Співзасновник Tut.by Кирило Волошин під-час онлайнбрифінгу редакції заявив, що репресії влади проти команди видання нагадують рейдерське захоплення, однак, журналісти продовжують роботу навіть в «обезголовленому режимі», попри затримання керівництва і блокування сайту.

«Це акт вбивства владою незалежного медіа, зникнення доступу до наших серверів схоже на рейдерське захоплення...в нас заблокований рахунок, а приміщення редакції опломбоване», – зауважив Волошин.

Волошин підкреслив, що наразі в межах справи Tut.by затримали 15 осіб, але не всі з них напряму пов’язані з редакцією Tut.by. Це наприклад, директор Hoster.by Сергій Повалішев, а також вдова засновника порталу Юлія Чернявська.

«Наразі редакція продовжує роботу в обезголовленому режимі, ми є в соцмережах, в Telegram, однак, портал наразі відновити не вдалося», – зауважив Волошин.

Волошин нагадав, що Tut.by був позбавлений статусу ЗМІ наприкінці 2020 року, за матеріали, які порушували законодавство. Головна ж причина закриття Tut.by – це безкомпромісна та чесна позиція редакції щодо висвітлювання репресій і загальної ситуації у країні.

«Позбавили статусу ЗМІ за мізерну частину матеріалів, три-чотири матеріали. Замість того, щоб постановити їх видалити, наш сайт просто заблокували…Ми навіть дозволяли іншій стороні (владі – Ред.) висловлювати свою позицію, але влада це не оцінила. Ми плануємо подати до Мінінформу запит про новини, які не їх влаштовують, ми можемо їх видалити заради відновлення повноцінної роботи сайту. Але, звісно, у нас дуже великі сумніви, що влада на це погодиться», – зауважив Волошин.

Волошин сказав, що варіант з переїздом редакції закордон наразі на порядку денному, хоча не всі співробітники це підтримують: «Якщо нам не вдасться відновити адресу, нам доведеться робити дзеркало, яке також можуть заблокувати».

Волошин припустив, що новий виток репресій проти видання пов'язаний зі звільненням журналістки видання Катерини Борисевич з в'язниці: «Можливо, це такий план влади, щоб зіпсувати ефект від звільнення нашої колеги».

У свою чергу, заступник голови ГО «Білоруська асоціація журналістів» Борис Горецький, коментуючи переслідування журналістів порталу зазначив, що з літа 2020 року у Білорусі спостерігається шквал репресій проти вільних медіа.

«Це 550 затриманих колег, понад 80 медійників зазнали насильницьких дій – їх або били, або обстрілювали гумовими кулями. Зараз 27 представників медіа знаходяться у в'язниці. Влада тисне на видання. Понад 50 сайтів заблоковані, влада тисне на друковані видання, які не мають можливості виходити друком», – констатував Горецький.

18 травня влада Білорусі розпочала новий наступ на свободу слова у країні. Зокрема, правоохоронці провели масштабні обшуки в мінському і регіональних офісах найбільшого медіапорталу Tut.by, обшуки також проводились вдома у головного редактора Марини Золотової, редакторів і журналістів. На території Білорусі сайт видання заблокований.

Проти керівництва «Тут Бай Медіа» порушили кримінальну справу за ч.2 ст.243 (ухилення від сплати сум податків і зборів в особливо великому розмірі). Максимальна санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до семи років.

Європейський Союз вже закликав владу Білорусі припинити переслідування редакції  Tut.by та звільнити всіх затриманих журналістів, а також – усіх політичних в’язнів.

США також закликали Білорусь припинити репресії проти незалежних ЗМІ, мирних протестуючих, правозахисників та громадянського суспільства.

Україна засудила блокування Tut.by і переслідування його журналістів та закликала владу Білорусі припинити атаки на свободу слова.

Засудили ескалацію репресій проти журналістів Tut.by «Репортери без кордонів» та Freedom House.

Генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар закликав ООН та ОБСЄ відреагувати на ситуацію у Білорусі.

У свою чергу, директор програм Європи та Євразії Freedom House Марк Берендт назвав атаку білоруської влади на Tut.by свідченням бажання режиму Олександра Лукашенка знищити залишки незалежної журналістики у Білорусі.

Фото: Kirill Voloshіn/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1540
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду