10:40
Вівторок, 12 Лютого 2019

12 лютого у Білорусі розпочався суд над головредом Tut.by

12 лютого у суді Московського району в Мінську розпочався розгляд справи головної редакторки білоруського видання Tut.by Марини Золотової, яку звинувачують за ч. 2 ст. 425 Кримінального кодексу Білорусі (Бездіяльність посадової особи)
12 лютого у Білорусі розпочався суд над головредом Tut.by
12 лютого у Білорусі розпочався суд над головредом Tut.by

Процес висвітлює Білоруська асоціація журналістів.

Під час засідання Марина Золотова заявила, що провину не визнає. Каже, що в її діях немає складу злочину, в якому її звинувачують.

На думку слідства, пані Золотова допустила, що з 4 січня 2017 року по 4 липня 2018 року редактори порталу здійснювали несанкціонований доступ до інформації «БелТА». У звинуваченні звучить інформація про 150 фактів заходу на сайт «БелТА». Також названо прізвища співробітників Tut.by, які раніше проходили обвинуваченими у справі.

Збиток «БелТА» оцінений в більш 52 тис. руб, «СБ.Беларусь Сегодня» – більш 18 тис. руб. Додатковий збиток – понад 3 тис. руб.

Представник  «БелТА» клопотав про закритий процес, суддя відмовив. Наразі суд допитує свідків. 

Нагадаємо, Марина Золотова залишилася єдиною обвинуваченої у «справі БелТА», решта фігурантів – 14 співробітників різних ЗМІ – були звільнені від кримінальної відповідальності з притягненням до адміністративної. Крім штрафів журналісти були зобов'язані відшкодувати пред'явлений збиток. Суми різні – від 3 до 17 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

22 листопада були зняті обвинувачення з редактора інтернет-видання Realt.by Владислава Кутецького та журналіста Deutsche Welle Павлюка Биковського. Вони відшкодували збиток, який нібито нанесли «БетТА». 27 листопада припинено кримінальне переслідування редактора Tut.by Уляни Бобоєд та оглядачки «БелПАНа» Тетяни Коровенкової. Згодом БАЖ повідомив про зняття обвинувачень ще з декількох журналістів, які проходять у справі, а також журналістки Анни Єрмаченко. Вона заплатила адміністративний штраф у розмірі 735 рублів і тепер є свідком у спраі. Підписка про невиїзд скасована, заборона на виїзд з країни знято. 30 листопада слідчі зняли обвинувачення з головного редактора видання «БелПАН» Ірини Левшиної. Про це вона повідомила у Facebook. Наразі пані Золотова - єдина обвинувачена у справі.

Українські медійні організації закликали білоруську владу відмовитися від практики тиску на білоруські ЗМІ та надати можливості вільного функціонування онлайн-видань.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
172
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop