13:17
Четвер, 24 Грудня 2020

Білоруський портал Tut.by оскаржив рішення суду про позбавлення статусу ЗМІ

984
У виданні не виключають, що суд може розглянути скаргу ще в цьому році.
Білоруський портал Tut.by оскаржив рішення суду про позбавлення статусу ЗМІ
Білоруський портал Tut.by оскаржив рішення суду про позбавлення статусу ЗМІ

Білоруський портал Tut.by подав апеляційну скаргу на рішення Економічного суду Мінська, який позбавив видання статусу ЗМІ. Про це генеральна директорка ТОВ «Тут Бай Медіа» Людмила Чекина повідомила агентству «Интерфакс-Запад».

У скарзі зазначено, що «судом було допущено неправильне застосування норм матеріального і процесуального права», а також – порушені принципи обмеження свободи отримання й поширення інформації, передбачені Конституцією Білорусі.

Пані Чекина не виключає, що суд може розглянути скаргу ще в цьому році.

Tut.by був зареєстрований як ЗМІ лише в січні 2019 року, до цього – з моменту заснування в 2000 році – портал працював без цього статусу. Реєстрація інтернет-ресурсів як мережевих видань в Білорусі є добровільною. Однак статус ЗМІ дає деякі переваги, зокрема – можливість законно відвідувати райони збройних конфліктів або надзвичайних ситуацій, масові заходи, місця інших суспільно важливих подій і передавати звідти інформацію.

Із 7 серпня 2020 року Tut.by отримало чотири попередження. Претензії від міністерства надійшли після матеріалів «У сім разів більше виборців і "таємні" протоколи. Які порушення побачили спостерігачі і що сказав ЦВК?», «Комітет держконтролю зможе виплатити великі премії працівникам, які проявлять себе в резонансних справах», «До редакторки Tut.by прийшли силовики. На її дочку завели справу про масові заворушення» і «Білоруська митниця попросила підтвердити, що в "Гаррі Поттері" немає закликів до повалення влади».

Згідно з білоруським законом про ЗМІ, якщо власник мережевого видання отримав два й більше письмових попередження протягом року, то доступ до видання можуть обмежити. Рішення про це ухваляє Мінінформ.

18 вересня Мінінформації направило позовну заяву до Економічного суду Мінська. Відомство на три місяці призупинило статус ЗМІ для Tut.by, починаючи з 1 жовтня.

8 жовтня Економічний суд Мінська призупинив провадження за позовом Міністерства  Білорусі до 26 жовтня, оскільки ТОВ «Тут Бай Медіа» оскаржувало попередження Мінінформації у Верховному Суді Білорусі. ВС Білорусі визнав одне з попереджень недійсним.

3 грудня 2020 року Економічний суд Мінська позбавив білоруський портал Tut.by статусу засобу масової інформації.Читайте також

Фото: Тut.by 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
984
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду