ІМІ: Донецька «Панорама» у листопаді опублікувала найбільше сумнівних матеріалів

11 Грудня 2009
9237
11 Грудня 2009
12:57

ІМІ: Донецька «Панорама» у листопаді опублікувала найбільше сумнівних матеріалів

9237
ІМІ: Донецька «Панорама» у листопаді опублікувала найбільше сумнівних матеріалів

Донецька газета «Панорама» розмістила найбільшу кількість сумнівних матеріалів у листопаді. Про це свідчать результати моніторингу друкованих ЗМІ Громадської організації «Інститут масової інформації» та Internews.

 

У листопаді експерти визначили 32 сумнівні матеріали. Найбільше таких матеріалів розмістила газета «Панорама», натомість газета «Донбасс» не опублікувала жодного.

 

У «Панорамі» експерти відзначили появу серії «чорного PR» щодо кандидата у Президенти Віктора Януковича. Тут  було представлено передруки з «Народної правди», сайтів vlasti.net, cеnsor.net.ua: «Синдром подозрительности, или Почему Януковича не посадили в тюрьму?», с. 14, «Янукович не платит за жилищно-комунальные услуги», «Соцстандарты для миллионера», с. 16 (12-18.11), «Педогейт-2: за что боролись, на то и напоролись?» (19-25.11). На адресу інших кандидатів та політиків нічого подібного не друкували.

 

Також члени експертної групи зауважили, що у газеті «Донбас» у листопаді з порушеннями стандартів не надруковано жодного матеріалу. Комерційні статті позначені словом «Реклама» зі збільшеним розміром шрифта, передвиборчі матеріали марковані як «політична агітація» чи «політична реклама».

 

Донецький прес-клуб здійснює моніторинг матеріалів щодо порушення журналістських стандартів, починаючи з липня 2009 р. До складу експертної групи увійшли доцент кафедри журналістики філологічного факультету ДонНУ Олена Тараненко, оглядач всеукраїнської газети «Свобода» Анатолій Наумов, власкор всеукраїнської газети «Голос України» Ліна Кущ, заступник головного редактора інтернет-видання «Острів» Ярослав Колгушев та незалежний журналіст, викладач кафедри журналістики Олена Самойленко.

 

Моніторинг матеріалів друкованих ЗМІ проводиться з метою оцінювання кількості матеріалів з порушеннями журналістських стандартів, а також часової динаміки зміни кількісних показників таких порушень. Моніторинг на предмет порушення журналістських стандартів координується Громадською організацією «Інститут масової інформації» у партнерстві з Інтерньюз.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9237
Читайте також
14.01.2010 12:40
Інститут масової інформації
22 943
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду