ІМІ: У рівненських ЗМІ кількість політичних та комерційних замовних матеріалів зрівнялась

6 Квітня 2010
16830
6 Квітня 2010
13:03

ІМІ: У рівненських ЗМІ кількість політичних та комерційних замовних матеріалів зрівнялась

16830
ІМІ: У рівненських ЗМІ кількість політичних та комерційних замовних матеріалів зрівнялась

У рівненських ЗМІ у березні виявлено 83 немаркованих матеріали з ознаками прихованої реклами («джинси») та  73 умовно маркованих матеріали. Із загальної кількості немаркованих матералів відзначено 42 статті  комерційного характеру та 41- політичного. Умовно марковані матеріали  в основному публікуються в рекламно-інформаційному тижневику» «ОГО» (68 матеріалів).

 

Такими є висновки групи моніторів та експертів, які вони оприлюднили за результатами моніторингу публікацій у 8 друкованих виданнях Рівненщини, що його проводить громадська організація «Інформаційне агентство "Рівнеінформ"» за підтримки Інституту масової інформації.

 

За результатами моніторингу виявлено порушення у навступних виданнях:

 

«Вільне слово» - 1

 

«Літопис Заходу» - 6

 

«ОГО» - 1 (68 неналежне маркування)

 

«Провінційка» - 5

 

«Рівненська газета»  - 20 (5 неналежне маркування)

 

«Рівне вечірнє» - 23

 

«Рівне Експрес»  - 14

 

«Рівне Ракурс» - 13

 

 

Комерційна «джинса» - 42

 

Політична «джинса» - 41

 

Неналежне маркування -73

 

Найбільше політичних матеріалів, з ознаками прихованої реклами були спрямовані на підтримку політичного блоку БЮТ - 39 матеріалів. Політичні сумнівні матеріали також розміщували: Парті Регіонів, Партія За Україну та Фрон Змін.

 

Найбільше комерційної «джинси» розмістили група Баядера, магазин «Садиба», ТОВ «Квазар Захід», магазин RuckZuck.

 

«Завершення президентської виборчої кампанії не призвело до повного зникнення замовних матеріалів політичної тематики або, як ми загалом очікували, до переходу їх у розряд епізодичних. Політична "джинса" за результатами березневого моніторингу становила близько третини від загальної кількості виявлених матеріалів із ознаками замовних. При цьому, як і раніше, серед потенційних замовників лідирує БЮТ», - зазначає керівник проектів ГО РОМО «Школа універсального журналіста» Тетяна Солнцева.

 

«Серед рекламних текстів комерційного спрямування привертають увагу матеріали про алкогольні напої (можна пояснити наближенням великодніх свят), весняно-польові роботи, спортивно-оздоровчі послуги, товари та послуги для будівництва та облаштування оселі (думаємо, тут відіграють роль два взаємопов'язані фактори - причини сезонного характеру та, відповідно, активна робота саме в цих напрямках з боку рекламних відділів газет). Традиційно стабільно високою є кількість реклами медичних послуг та препаратів», - каже виконавчий директор Телерадіокомпанії «Рівне 1» Людмила Хома.

 

«У березні продовжувалась тенденція, помічена нами в лютому: значна кількість замовних матеріалів належить до "м'якої" джинси, тобто подається ненав'язливо, з корисними порадами споживачам. Частина таких матеріалів фактично містить інформацію, яку читач може використати й самостійно, не звертаючись до фірм, які рекламуються під статтею - або безпосередньо з практичною метою, або принаймні з пізнавальною. Зазвичай такі матеріали маркуються квадратиками. Отже, образно кажучи, якість "джинси", якщо така термінологія може бути прийнятною, - зростає», - переконана медіа-юрист Тетяна Голубока.

 

З повними висновками експертів можна ознайомитися тут.

 

Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Моніторинг дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаграмотності широкого кола українських громадян» за підтримки громадської організації Internews Network «У-Медіа» .

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
16830
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду