Експерти Інституту законодавства підтвердили законність моральної НЕК

10 Червня 2009
18101
10 Червня 2009
11:06

Експерти Інституту законодавства підтвердили законність моральної НЕК

18101
Експерти Інституту законодавства підтвердили законність моральної НЕК

Член парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, народний депутат Володимир Ландик звернувся до Інституту законодавства Верховної Ради України з проханням проаналізувати Закон України «По захист суспільної моралі» і надати експертний висновок щодо відповідності його положень міжнародним зобов'язанням демократичної держави України в сфері свободи слова, думок, захисту прав та громадських свобод. За його словами, зробив він це на прохання громадських організацій і окремих громадян, які не задоволені діяльністю НЕК.

 

«В окремих випадках рекомендації Національної експертної Комісії визнаються експертами та працівниками ЗМІ як втручання в редакційну політику, а іноді як  відверту цензуру змісту телевізійних програм та сайтів  в мережі Інтернет, - йдеться у листі народного депутата. - Проведені журналістські розслідування діяльності Національної експертної комісії взагалі викликають сумні думки з приводу її діяльності та ефективності в системі демократичного врядування».

 

Проаналізувавши Закон «Про захист суспільної моралі», Інститут законодавства вважає, що його положення не суперечать нормам міжнародного права.

 

«Стосовно Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі зауважимо, що під час прийняття зазначеного Закону експертами висловлювалися сумніви щодо доцільності її прийняття. Однак у цьому випадку, на наш погляд, має місце саме питання доцільності, а не відповідності такого рішення міжнародним зобов'язанням України», - пишуть науковці Інституту. Вони вважають, що проблема НЕК полягає не у невідповідності положень Закону «Про захист суспільної моралі» міжнародним зобов'язанням України, а в належному виконанні його положень.

 

З повною версією відповіді Інституту законодавства можна ознайомитися тут.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
18101
Читайте також
18.06.2009 10:44
Костянтин Коваленко, Голос.UA
18 154
17.06.2009 18:50
Андрій Бондар, поет, перекладач, для Zaxid.net
14 791
04.06.2009 11:15
Максим Лациба, Роман Головенко, для «Детектор медіа»
17 347
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Gay
5598 дн. тому
"З повною версією відповіді Інституту законодавства можна ознайомитися тут." А "ТУТ" не работает... (((
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду