Про що говорили в етері спільного телемарафону першого березня 2023 року
Про що говорили в етері спільного телемарафону першого березня 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: ICTV/СТБ, «Рада», Суспільне, «1+1».
Блоків «Ми — Україна» та «Інтера» цієї доби в національному етері не було.
Нічний шестигодинний блок нацмарафону, у якому працювали команди телеканалів ICTV та СТБ, складався з повторів. Зокрема, двічі повторювали підсумковий випуск новин попередньої доби, у якому було включення радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка. Під час трансляції на екрані не було плашки «повтор».
«Мирний план» Китаю цього дня у блоці телеканалу «Рада» коментував виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко. За його словами, Китай зацікавлений не в допомозі Україні, а максимальному ослабленні Росії та створенні нового світового безпекового формату, у якому Пекін відіграватиме ключову роль.
Про можливість подати заяву на шлюб у застосунку «Дія» говорили з керівником із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстиславом Баніком. Також Банік розповідав про можливість доступу до радіо й телебачення через «Дію». І плани щодо нових функцій: розмитнення авто, заміна посвідчення водія, отримання довідки про несудимість.
З директором Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки України Андрієм Шаповаловим говорили про появу в Україні так званого молодіжного руху «ПВК Редан». За словами гостя, поява цих субкультур та їхня надмірна популярність — це результат роботи російських пропагандистів і спеціалістів з інформаційних атак. Для просування своїх наративів росіяни використовують штучний інтелект та великі ботоферми, стверджував Шаповал. А багато груп, які наразі створюють враження масштабності субкультури «ПВК Редан», — це начебто перейменовані групи, які раніше виступали проти вакцинації.
Про забезпечення аеророзвідки Збройних сил України у блоці Суспільного говорили з керівницею Центру підтримки аеророзвідки Марією Берлінською, експертом з авіації Валерієм Романенком, народними депутатами Федором Веніславським («Слуга народу») і Романом Костенком («Голос»), засновником компанії Drone.UA Валерієм Яковенком та координаторкою платформи United24 Ярославою Гресь.
З гостями обговорювали посилення контролю за ввезенням в Україну безпілотників та комплектуючих до них. Також рекламували збір United24 на дрони: усі, хто задонатить понад п’ять гривень, візьмуть участь у розіграш 400 пачок солі з автографами актора Марка Гемілла та командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського.
Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента України, у блоці «1+1» говорив про настрої російського суспільства, ситуацію на передовій, ставлення міжнародних партнерів до України та завершення війни. Зазначимо, що наразі Подоляк регулярно коментує в нацмарафоні питання міжнародної та української політики.
У блоці «1+1» тему безпілотників та створення українського БПЛА «Довбуш» обговорили з автором цього проєкту, співзасновником «Монобанку» та колишнім топменеджером «ПриватБанку» Володимиром Яценком.
Наприкінці доби у блоці «1+1» зробили офлайн студію, у якій говорили про російську пропаганду та методи боротьби з нею. До участі запросили політкоментаторів Володимира Фесенка та Олексія Ковжуна, економіста Ярослава Романчука та політтехнолога Сергія Гайдая. Онлайн до студії включався російський блогер Марк Фейгін.