«У неділю вишиванка і “Слава Ісусу”, а серед тижня геть інші справи», — Любомир Ференс і Марта Когут про весільний скандал у Львові
«У неділю вишиванка і “Слава Ісусу”, а серед тижня геть інші справи», — Любомир Ференс і Марта Когут про весільний скандал у Львові
Упродовж двох днів у п'ятизірковому комплексі Emily Resort, неподалік Львова, прокурори, колишні працівники правоохоронних органів, ДБР, податкової та депутати святкували пишне весілля Ростислава Ільницького та Роксолани Москви. Ця історія змусила «огризатися» речницю ДБР просто в ефірі єдиного телемарафону, а Олю Полякову записувати пояснення щодо її участі в гулянці. А також порушила огром питань про межі дозволеного в поведінці заможних українців під час широкомасштабної війни. До чого не призвела ця історія, то це до публічних вибачень і щедрих донатів на ЗСУ з отриманих на весіллі грошей і подарунків із боку молодят і їхніх батьків.
Про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з очільником видання «lviv.media» Любомиром Ференсом і Мартою Когут, авторкою матеріалу про це пишне весілля.
Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, CastBox, NV Подкасти, YouTube та інших подкастингових платформах.
02:40 З якою метою журналісти зайнялися історією про весілля?
03:55 Ми дійшли висновку, що це колишні держслужбовці;
04:20 Ми дзвонили й до нареченого, і до мами нареченої, але ніхто з нами на контакт не вийшов;
04:45 Молодята колись працювали в ДБР і в прокуратурі;
05:20 Батько нареченого до нас сам зателефонував, просив не публікувати цього матеріалу;
07:20 Ми всі одноголосно сказали: робимо та публікуємо;
08:20 Ви пробували рахувати бюджет цього дійства?
09:00 Який резонанс мала ця історія?
09:55 Багато військових записують відео з обуренням;
10:10 Історія потрапила у загальнодержавні видання, а чи всі львівські медіа написали про цю історію?
13:00 Часто в регіонах виходять класні історії, але їх просто не беруть, бо це регіональні сайти;
14:45 Що ви думаєте про те, що селебріті включилися в розкрутку історії, зокрема, Оля Полякова?
18:15 Ми сподіваємося, що це ще не кінець історії, ми тут чекаємо на деякі дані;
18:30 Як до журналістів видання «lviv.media» ставляться тепер у Львові, що змінилося?
Нагадаємо, в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Юлією Шелудько про назву Радіодиктанту-2023 та виклики, пов’язані з перенесенням дати, з Вікторією Мурованою про «моркву в шоколаді» як принцип виготовлення контенту для дітей, із Наталією Лигачовою про те, як забезпечити неминуче покарання для медійників-колаборантів після завершення війни, Анастасією Герасимчук про базу російських пропагандистів «Kremlin’s Voice», з Гаяне Авакян про те, за які гроші зараз живуть локальні медіа, із Дмитром Раєвським про те, як деякі загальнонаціональні українські медіа розмістили фальшивку про кінець світу, з Ярославом Зубченком про непокараних пропагандистів, які досі присутні в українських медіа, із Володимиром Бойком про великі багатства, які приховує не тільки українська земля, а й українська влада, з Олександром Зінченком про вихід України з СРСР і роль українців у розпаді Радянського Союзу, з Олегом Батуріним про медіа, які тепер працюють на нових російських господарів, створені колаборантами й окупантами; із Вікторією Польченко про те, як журналісти оцінили ідею народних депутатів прибрати український дубляж із кінотеатрів; із Дмитром Тужанським про те, як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан встановив владу над медіапростором у своїй країні; з Вірою Валлє про утилітарне значення свободи: як бажання бути вільною людиною робить нас ефективними, а небажання — перетворює на дурнів; Галиною Петренко про авторитет громадських організацій і російську брехню; з Олегом Сампіром про казкові посади та реальні справи Олександра Вілкула під час великої війни; з Оксаною Скиталінською про історії на тему здорового харчування, в які нас втягують медіа; з Юрієм Ніколовим про наслідки скандалу, спричиненого оприлюдненням у медіа історії про корупцію в Міноборони; з Оленою Гусейновою про скандал із Лінор Горалік та історії, в які нас втягують псевдоліберальні російські медіа; з воєнним істориком Василем Павловим про «победобєсіє» у масовій культурі, а також із комунікаційницею Веронікою Вельч про те, як завдяки медіа Трамп став «своїм» для американців.
Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.
Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки «Українському радіо» передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.
Колаж: «Детектор медіа»
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст виходив від перших повномасштабного вторгнення у 2022 році до липня 2024 року. У ньому Вадим Міський викривав найбільш резонансні російські фейки, вкиди та шайхрайські схеми, які використовує ворог, а також лунали поради з медіаграмотності та цифрової безпеки. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple Podcasts, YouTube, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.