Касаційний господарський суд відхилив право на захист «Довженко-Центру» від «реорганізації»

Касаційний господарський суд відхилив право на захист «Довженко-Центру» від «реорганізації»

19 Листопада 2024
913
19 Листопада 2024
20:40

Касаційний господарський суд відхилив право на захист «Довженко-Центру» від «реорганізації»

913
У «Довженко-Центрі» вважають, що це має стати тривожним дзвінком для інших державних закладів, оскільки інституції, по суті, «позбавляються субʼєктності і конституційного права на оскарження рішень органів управління».
Касаційний господарський суд відхилив право на захист «Довженко-Центру» від «реорганізації»
Касаційний господарський суд відхилив право на захист «Довженко-Центру» від «реорганізації»

Касаційний господарський суд відхилив право на захист незалежного «Довженко-Центру» від «реорганізації», яку ввело указом Держкіно. Про це повідомили на сайті центру.

Колегія суддів у складі Ірини Кондратової, Надії Губенко та Володимира Студенця підтримала рішення Північного апеляційного господарського суду про те, що «Довженко-Центр» не має права оскаржувати рішення про його реорганізацію через «правові норми, що визначають підпорядкованість і ієрархію в системі державного управління».

«Виходить, що в жодному суді і в жодній інстанції "Довженко-Центр" не має права захищатися від знищення — так постановив Північний апеляційний господарський суд і, здається, Касаційний господарський суд теж із цим погоджується.

Це має стати тривожним дзвінком для інших державних закладів, яким не пощастило бути у підпорядкуванні держави, — по суті, інституції позбавляються субʼєктності і конституційного права на оскарження рішень органів управління», — йдеться в заяві інституції.

Представники Міністерства культури та стратегічних комунікацій повністю підтримали вимоги «Довженко-Центру», однак суд проігнорував цю позицію.

«Суд не взяв до уваги головний мотив позову: питання збереження та захисту культурної спадщини, що є порушенням статті 54 Конституції України. Адже, будучи виконаним наосліп, оскаржуваний наказ Держкіно призвів би до втрати єдиної в своєму роді колекції українського кіномистецтва, бази знань, відкриттів та інформації, що створена за 30 років існування "Довженко-Центру"», — зазначили в організації.

Нагадаємо, у жовтні 2022-го Національний центр Олександра Довженка подав до суду на Державне агентство України з питань кіно, вимагаючи визнати незаконним та скасувати наказ №100 про реорганізацію «Довженко-Центру».

Перед тим, 13 липня 2022 року, «Довженко-Центр» офіційно передали у пряме підпорядкування Держкіно. У серпні Держкіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому Центрі це вважали фактичною ліквідацією.

Культурні інституції виступили проти реорганізації «Довженко-Центру». Відкликати цей наказ вимагали громадська рада при Держкіно, Коаліція РПРмедіаспільнота.

Парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно щодо «Довженко-Центру».

Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» зібрала понад 25 000 голосів. Кабмін у своїй відповіді на це звернення наголосив, що правонаступником майнових та немайнових прав та обов’язків «Довженко-Центру» буде «Українська анімаційна студія».

11 липня 2023 року Господарський суд міста Києва визнав реорганізацію «Довженко-Центру» незаконною.

«Довженко-Центр» — найбільший міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник у Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

Читайте також: 

Архівне фото одного із засідань у цій справі: Максим Поліщук/«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
913
Читайте також
12.12.2024 09:00
Анастасія Платонова
для «Детектора медіа»
3 545
23.07.2024 09:00
Анастасія Платонова
для «Детектора медіа»
1 946
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду