Ростислав Карандєєв: Швидкої реакції на звіт Держдепу США від органів влади не буде

Ростислав Карандєєв: Швидкої реакції на звіт Держдепу США від органів влади не буде

24 Квітня 2024
1741
24 Квітня 2024
19:17

Ростислав Карандєєв: Швидкої реакції на звіт Держдепу США від органів влади не буде

1741
В.о. міністра культури та інформаційної політики зазначив, що «стандарти телевізійного мовлення, які введені на сьогоднішній день в Україні», можуть бути змінені, але рішення щодо змін ухвалює не він.
Ростислав Карандєєв: Швидкої реакції на звіт Держдепу США від органів влади не буде
Ростислав Карандєєв: Швидкої реакції на звіт Держдепу США від органів влади не буде

В. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв прокоментував аналітичний звіт Державного департаменту США про дотримання прав людини в Україні за 2023 рік і заявив, що швидкої реакції на звіт від органів влади не буде. Він сказав це під час першого засідання координаційного комітету при МКІП з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення», що відбулося сьогодні, 24 квітня.

Карандєєв зазначив, що «телемарафон, як і багато інших процесів, що відбуваються в країні, можна трактувати по-різному, і вдосконалення можливе за будь-яким напрямком». А також додав, що питання інформаційної політики вирішуються не виключно МКІП, їх вирішують також «стейкхолдери з числа державних установ, організацій та політиків», не називаючи конкретних людей чи назви установ.

«Головне — це щоб ми уважно розглянули цей звіт. Подивимось, що справді є такою однозначною позицією, яка потребує виправлення або особливої уваги щодо пошуку шляхів виправлення. Щодо іншого ми підготуємо інформаційні меседжі.

Буду відвертим, питання інформаційної сфери обмежуються стінами не тільки Міністерства інформаційної політики та культури, це питання набагато ширше, і стейкхолдерів із числа державних установ, організацій і політиків тут досить багато, тому цей процес буде не такий оперативний. Швидше за все, будуть вироблені певні меседжі, як правильно далі діяти. Я думаю, що будь-які процеси можуть бути змінені, в тому числі такі консервативні і сталі, як ситуація зі стандартами телевізійного мовлення, які введені на сьогоднішній день в Україні. Проте зараз сказати, що і як зміниться, я не можу, бо не я приймаю рішення в даному випадку, тому прошу вас зважити на те, що швидкої реакції на цей звіт від органів влади не буде, але ми зазначимо, що він дуже важливий і він буде нами опрацьований».

Карандєєв додав, що у МКІП є «певні пропозиції до тих, хто впливає в країні на формування інформаційної політики щодо змін деяких встановлених на сьогоднішній день наративів», але зазначив, «що це лише пропозиції, і наразі, до прийняття якихось остаточних рішень, я не наважуся їх озвучувати».

«Детектор медіа» намагався отримати коментар в. о. міністра щодо реакції МКІП на звіт Держдепу, але на момент публікації не зміг зв’язатися з паном Карандєєвим.

Нагадаємо, що Держдеп США оприлюднив звіт про дотримання прав людини в Україні у 2023 році, де було зазначено, що створення спільного телемарафону «Єдині новини», до виробництва якого не допустили низку «афілійованих з опозиційними партіями» каналів (5 канал, Прямий, «Еспресо»), забезпечує владі «безпрецедентний рівень контролю за теленовинами у праймтайм».

Також у звіті вказано про випадки тиску на окремих українських журналістів та активістів, і що українська влада «ініціювала переслідування журналістів та потурала їм».

При цьому, як зазначено у звіті, деякі з перелічених порушень прав людини «виникли внаслідок воєнного стану, який продовжував обмежувати демократичні свободи, зокрема свободу пересування, свободу преси, свободу мирних зібрань та правовий захист». Також у звіті зазначено, що за кількома винятками, люди на територіях, підконтрольних українському уряду, могли, як правило, публічно та приватно критикувати уряд та обговорювати питання, що становлять суспільний інтерес, «не боячись офіційної помсти».

Нагадаємо, «Детектор медіа» системно моніторить телемарафон від самого його запуску і фіксує незбалансованість представлення політичних сил на всіх каналах, що беруть участь у створенні марафону «Єдині новини», окрім Суспільного. 

Читайте також:

Фото: Ростислав Карандєєв / фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1741
Читайте також
08.04.2024 13:25
Ангеліна Страшкулич, Роман Романюк, «Українська правда»
2 257
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду