КМІС: Більшість українців продовжують вірити, що Україна поверне всі свої території

КМІС: Більшість українців продовжують вірити, що Україна поверне всі свої території

21 Лютого 2024
1341
21 Лютого 2024
12:50

КМІС: Більшість українців продовжують вірити, що Україна поверне всі свої території

1341
Країна оптимістів: на початок лютого 2024 року 89% учасників опитування загалом вірять у перемогу України, причому 60% із них — безумовно переконані в цьому. 73% заявили, що готові терпіти тяготи війни стільки, скільки потрібно.
КМІС: Більшість українців продовжують вірити, що Україна поверне всі свої території
КМІС: Більшість українців продовжують вірити, що Україна поверне всі свої території

Після двох років повномасштабної війни з Росією абсолютна більшість українців продовжує зберігати оптимізм: станом на початок лютого 2024 року 89% учасників опитування загалом вірили в перемогу України, причому 60% із них були безумовно переконані в цьому. Такими є результати опитування щодо сприйняття українцями перебігу війни, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Втім, порівнюючи нинішні результати з даними аналогічного опитування, проведеного в травні 2022 року,  у КМІС констатують деяке зниження віри українців у перемогу: на початку великої війни у перемогу вірили 95% опитаних, з них 80% були безумовно переконані в цьому.

Нині 4% респондентів відповіли, що скоріше або безумовно переконані, що переможе Росія (у травні 2022 року таких було 1%).

У межах дослідження респондентів також питали, який результат війни вони вважають найбільш реалістичним. Після двох років повномасштабної війни соціологи фіксують зменшення кількості тих, хто вважає реалістичним сценарій повного відновлення територіальної цілісності. Втім, станом на початок лютого цього року переважна більшість українців — 65% — вірять, що війна завершиться поверненням під контроль України всіх територій, включно із Донбасом та Кримом. У травні 2022-го таких було 71%.

Водночас побільшало (з 25% у травні 2022 року до 32% у лютому 2024 року) тих, хто допускає, що в результаті війни Україна може зазнати територіальних втрат. В межах цієї групи респондентів найбільше (19%) тих, хто вважає, що війна завершиться втриманням територій, які Україна контролює зараз (у травні 2022 року таких було 6%). 4% говорять про визволення всіх територій разом із Донбасом, але без Криму.  

Що ж до питання, скільки часу ще українці готові терпіти війну, 73% учасників дослідження сказали, що терпітимуть стільки, скільки буде потрібно. У КМІС зазначили, що у травні 2022 року таких було 71%, а у грудні 2023 року — 73%.

При цьому 3% респондентів сказали, що готові терпіти ще пів року, 18% — лише декілька місяців.

Опитування проводили упродовж 5–10 лютого 2024 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Опитано 1202 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). В опитуванні брали участь дорослі (у віці 18 років і старше) громадяни України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.

Як раніше писав «Детектор медіа», за даними соціологів, у лютому 2024 року вперше за час повномасштабної війни респондентів, які вважають напрямок розвитку ситуації в країні неправильним, виявилося більше, ніж тих, хто вважає його правильним. 

За даними КМІС, на кінець 2023 року 69% українців вважали, що українське суспільство потроху долає внутрішні суперечності та рухається до стану згуртованої політичної нації. Таке переконання мала більшість опитаних у всіх регіонах України, хоч відносно більше таких на заході (74%) і в центрі (39%). 

Як свідчать результати опитування, представлені в доповіді Мюнхенської  конференції з безпеки, 80% українців вірять, що Україна переможе у війні.

Фото: скриншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1341
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
61 дн. тому
Ага! Також більше 80% знають що вони підтримують фюрера який їх узурпував. Все нормально. Така переважаюча думка завжди у тоталітарних країнах.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду