КМІС: Рівень довіри до телемарафону продовжує знижуватися

КМІС: Рівень довіри до телемарафону продовжує знижуватися

28 Грудня 2023
1535
28 Грудня 2023
14:34

КМІС: Рівень довіри до телемарафону продовжує знижуватися

1535
Утім, кількість телеглядачів, які довіряють нацмарафону, все ще переважає над кількістю тих, хто йому не довіряє.
КМІС: Рівень довіри до телемарафону продовжує знижуватися
КМІС: Рівень довіри до телемарафону продовжує знижуватися

В українців зменшується довіра до національного телемарафону «Єдині новини». Такого висновку дійшли аналітики Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), порівнявши результати трьох соціологічних досліджень, проведених у травні 2022-го, у жовтні 2023-го і в грудні цього ж року.

Так, якщо у травні 2022 року частка тих учасників соцопитування, які висловили довіру до телемарафону, складала 69%, то у жовтні 2023 вона скоротилася до 48%. А у грудні 2023 року цей показник знизився до 43%.

Інфографіка КМІС

Водночас до 38% зросла кількість тих, хто не довіряє телемарафону (решта 19% мають невизначене ставлення). Утім, зауважують у КМІС, баланс довіри-недовіри до «Єдиних новин» залишається позитивним — більше тих, хто йому довіряє, ніж тих, хто не довіряє.

Проаналізували соціологи і кореляцію між кількістю респондентів, які довіряють телемарафону, та часткою тих, хто довіряє президенту України: «Важливо зазначити, що хоча ті, хто не довіряє Володимиру Зеленському, значно більш критичні до телемарафону, серед респондентів, які заявили про довіру до глави держави, телемарафону довіряють 52% (не довіряють — 29%, не визначилися — 19%)».

Інфографіка КМІС

Що стосується регіонального виміру, то в усіх регіонах приблизно однакова кількість населення (42–44%) довіряють телемарафону «Єдині новини».

Експерти КМІС наголошують: необхідно враховувати ту обставину, що після вторгнення РФ в Україну ландшафт споживання інформації радикально змінився, і телебачення тепер дивиться меншість населення. До того ж нині загалом знизилася довіра до українських ЗМІ (між груднем 2022 року і груднем 2023 року — з 57% до 29%), тобто є загальна проблема з довірою до медіа, а не лише до телемарафону.

«У будь-якому випадку показники довіри до телемарафону хоч і знизилися, але ще багато людей довіряють йому. Як ми зазначали в жовтні, при нинішніх показниках довіри зберігається оптимальна можливість для менш проблемної трансформації телемарафону в інший формат, який буде більше відповідати інформаційним потребам поточної ситуації», — прокоментував результати дослідження виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Інфографіка КМІС

Всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого були додані питання щодо довіри телемарафону «Єдині новини», КМІС проводив упродовж 4–10 грудня 2023 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1200 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном. Статистична похибка вибірки становить від 1,4% до 3,2% (у залежності від величини показників).

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що під час онлайн-зустрічі з медійниками з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку Володимир Зеленський назвав телемарафон «одним із ключових етапів в історії незламності нашої держави».

Також ми писали про те, що в Офісі президента пообіцяли переформатувати єдиний телемарафон і закликали його не демонізувати.

Читайте також:

Фото: скриншот відео ТСН / YouTube

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1535
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
210 дн. тому
Майбутні півмільйона смердів справді усвідомлюють що захищають? Вони дійсно знають що буде коли вони закінчаться? Смердів не залишиться що далі? Саме тоді вся чиновницька депутатська корупція, ті хто сховався у заснованих юдеями Приватбанку Монобанку,..., пропагандисти, тоді вже точно стануть на захист ними розікраденого? Чи ним смерди потрібні щоб відтермінувати неминуче, а за цей час розкрадати західні гроші? Бо інакше чому вони зараз не стають на захист, не чекаючи поки смерди закінчаться? Чому нічого не роблять щоб перевести економику на військові рейки і допомогти смердам захищати країну? Чому не переймаються цим? Після років програмування у смердів щось в голові лишилось працююче самостійно?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду