Данілов про присутність адміністратора телеграм-каналу «Труха» на закритій зустрічі із Зеленським: «Я думаю, що президента підставили»
Данілов про присутність адміністратора телеграм-каналу «Труха» на закритій зустрічі із Зеленським: «Я думаю, що президента підставили»
Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов в інтерв'ю LIGA.net висловив своє ставлення до того, що 16 жовтня на закриту зустріч із Володимиром Зеленським серед інших представників ЗМІ запросили адміністратора телеграм-каналу «Труха», який має сумнівну репутацію, зокрема неодноразово поширював фейки та відео прильотів, а також нагнітав паніку через потенційну ядерну загрозу. Данілов вважає, що главу держави «підставили».
«Я думаю, що президента підставили. Я не думаю, що він мав уявлення, хто буде на цій зустрічі», — сказав Данілов.
У відповідь на запитання, чи має він уявлення, хто саме міг підставити Зеленського, секретар РНБО сказав: «Я багато про що маю уявлення, але я не можу на загал (розповідати. — Ред.)».
Данілов додав, що йому «не подобається ця ситуація».
Запрошення на цю зустріч представника «Трухи» викликало обурення в соцмережах серед журналістів. Так, шефредакторка «Бабеля» Катерина Коберник оцінила таке рішення Офісу президента, який організував подію, як «зневагу до професійних журналістів», «солідаризацію з помийкою і демонстрацію абсолютної некомпетентності в питаннях медіа в ОП».
Читайте також:
- Від «Трухи» до Гордона: найпопулярніші канали українського сегмента Telegram
- «Труха», «Блискавка», УНІАН — найбільш популярні джерела новин для українців під час війни
- «2,27 млн підписників». Дослідження встановило найпопулярніший телеграм-канал в українському сегменті
- Анонімність та російські гроші. Хто фінансує українські телеграм-канали?
- Вір мені, бро. Як часто справджуються інсайди анонімних телеграм-каналів?
- Як визначити, що телеграм-канал працює проти вас. Поради аналітикині «Детектора медіа»
- Астрологи проти астрономів. Чим телеграм відрізняється від журналістики
- «Заохочення писати ще більше непотребу». Медійники — про запрошення на зустріч із президентом анонімних телеграм-каналів разом із журналістами
Нагадаємо, у вересні цього року журналісти NGL.media спільно з редакцією медіа «Ґрунт» опублікували розслідування про телеграм-канал «Труха». За два місяці журналісти спробували працевлаштуватися на роботу в «Труху», знайшли докази того, що Максим Лавриненко, який називає себе власником мережі «Труха», не є таким, а також приблизно оцінили дохід мережі каналів від реклами.
7 жовтня цього року Максим Лавриненко опублікував на своїй фейсбук-сторінці спільне із Михайлом Подоляком фото.
Максим Лавриненко — колишній актор і танцюрист. Він називає себе власником «Трухи», причому наполягає, що він є єдиним власником, а також заперечує зв’язок із Володимиром Литвином. Щоправда, за його словами, спочатку серед засновників телеграм-каналу були ще два IT-підприємці.
За даними розслідувачів, «з високою ймовірністю» справжнім власником «Трухи» є харківський підприємець Володимир Литвин. Загалу він відомий як людина, яка взяла на себе вину в так званій справі «рюкзаків Авакова», із сином якого дружив Литвин. Про підприємця мало що відомо, але на його матір Вікторію Манжос зареєстровані торговельні марки «Трухи». Це єдиний прямий документальний доказ того, що Литвин і «Труха» пов’язані.
Журналісти нарахували 63 телеграм-канали, пов'язані з «Трухою». Сукупна їх аудиторія — більш ніж 12 мільйонів людей.
Публікація в основному каналі «Труха Украина» коштує понад 90 тис. грн, а в регіональних каналах «Трухи» ціна коливається від 1500 до 14000 грн. За підрахунками журналістів, лише за три місяці цього літа основний канал заробив 600 тис. доларів. Чи сплачує «Труха» податки, залишається невідомим.
«Детектор медіа» готував власне розслідування про «Труху», але колеги з NGL.media та «Ґрунту» нас випередили. Тож ми опублікували додаткові факти, які свідчать про зв’язки харківського підприємця Литвина з цим телеграм-каналом.
Фото: скриншот