РосЗМІ не знайшли прізвища митрополита Онуфрія в базі анульованих паспортів МВС Росії

РосЗМІ не знайшли прізвища митрополита Онуфрія в базі анульованих паспортів МВС Росії

14 Квітня 2023
2381
14 Квітня 2023
11:52

РосЗМІ не знайшли прізвища митрополита Онуфрія в базі анульованих паспортів МВС Росії

2381
Що глава УПЦ МП отримав російський паспорт, раніше з’ясували журналісти «УП». Сам митрополит заявив, що вже позбувся його.
РосЗМІ не знайшли прізвища митрополита Онуфрія в базі анульованих паспортів МВС Росії
РосЗМІ не знайшли прізвища митрополита Онуфрія в базі анульованих паспортів МВС Росії

Російське видання «Агентство» стверджує, що не знайшло в базі анульованих паспортів МВС Росії паспорт митрополита Української православної церкви Московського патріархату Онуфрія (у миру Ореста Березовського).

«Російський паспорт митрополита Онуфрія, глави пов'язаної з Москвою Української православної церкви (УПЦ), не знайдено в базі анульованих паспортів МВС Росії», — повідомило видання.

Пошукова система головного управління з питань міграції МВС Росії містить перелік недійсних паспортів. Проте видання не знайшло в цій базі документ, виданий на ім'я Ореста Березовського.

Нагадаємо, нещодавно журналісти  «Української правди» опублікували розслідування, під час якого з'ясувалося, що митрополит і предстоятель УПЦ МП Онуфрій (Орест Березовський) та ще понад 20 священнослужителів мають російське громадянство. За даними журналістів, Онуфрій отримав закордонний паспорт як громадянин РФ ще у 1998 році.

У відповідь митрополит Онуфрій заявив, що «полишив російське громадянство» і вважає себе громадянином лише України.

Починаючи з листопада 2022-го СБУ проводила багато обшуків на об’єктах УПЦ МП по всій Україні. Правоохоронці виявляли чимало матеріалів антиукраїнського спрямування, а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у представників церкви. Зокрема, слідчі знайшли в єпархіях російські паспорти, георгіївські стрічки, символіку забороненої партії «ОПЗЖ» і «методички» патріарха РПЦ Кирила щодо поширення ворожої пропаганди через вірян, у Харкові виявили прокремлівську літературу, готівку і російські військові сухпайки, а на Буковині — директиви з Москви та відзнаки за окупацію Криму.

Крім того, цілій низці священників та ієрархів УПЦ МП спецслужба вручила підозру у виправданні російської агресії чи розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. Зокрема, 1 квітня СБУ повідомила про підозру колишньому настоятелю Києво-Печерської Лаври від УПЦ МП митрополиту Павлу (Лебедю). Служба безпеки опублікувала перехоплені записи розмов Павла, на яких він радів тимчасовій окупації Херсона, звинувачував Україну в тому, що вона нібито «спровокувала» Москву на повномасштабну війну, і ототожнював бійців тероборони з мародерами і назвав їх «ублюдками». 2 квітня суд призначив Павлу запобіжний захід — домашній арешт на 60 діб з використанням електронного браслета.

Відзначимо, Українська православна церква (Московського патріархату) є самоврядною частиною Російської православної церкви. Очільник РПЦ патріарх Кирил усіляко підтримує російську військову агресію проти України, зокрема у березні 2022-го він де-факто благословив військових армії РФ на війну проти України. Після надання у 2019 році автокефалії Київській митрополії у складі Константинопольського патріархату Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що з канонічної точки зору УПЦ МП в Україні більше не існує, а очільника УПЦ МП Онуфрія не вважають «митрополитом Київським».

27 грудня Конституційний суд України визнав закон, який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату вказати у своїй назві її приналежність до Росії, таким, що відповідає Конституції. В УПЦ МП заявили, що не збираються змінювати свою назву після рішення Конституційного суду.

Крім того, 20 січня Кабінет міністрів подав до Верховної Ради законопроєкт, який забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, якими керують з держави, що здійснює збройну агресію проти України.

1 грудня 2022 року РНБО запровадила санкції щодо митрополита Павла (Лебедя) та екснардепа Новинського, а також низки представників УПЦ МП.

За даними КМІС, 54% українців підтримують повну заборону діяльності Української православної церкви Московського патріархату. Ще майже чверть українців думають, що держава має наглядати та контролювати діяльність УПМ МП, але не забороняти її.

Фото: «УП»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2381
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду