Журналіста Романа Протасевича визнали політв'язнем

Журналіста Романа Протасевича визнали політв'язнем

24 Травня 2021
1535
24 Травня 2021
14:32

Журналіста Романа Протасевича визнали політв'язнем

1535
Білоруські правозахисники вимагають від влади негайно звільнити викраденого спецслужбами Романа Протасевича.
Журналіста Романа Протасевича визнали політв'язнем
Журналіста Романа Протасевича визнали політв'язнем

Правозахисний центр «Вясна» визнав викраденого у Мінську журналіста та колишнього головного редактора Nexta Романа Протасевича політичним в'язнем.

«Громадська діяльність Протасевича – це не що інше, як мирна реалізація свобод, гарантованих як Конституцією Республіки Білорусь, так і міжнародним правом – свободою шукати і поширювати інформацію, висловлювати свою думку», – говориться в заяві організації.

Правозахисники додали, що відповідно до всіх міжнародних стандартів роботи ЗМІ, ніхто не може бути переслідуваним через свою власну позицію або переконання.

Правозахисники вимагають від влади Білорусі негайно звільнити Романа Протасевича та припинити кримінальне переслідування журналіста. Заяву ухвалили Правозахисний центр «Вясна», Білоруський ПЕН-центр, «Правова ініціатива», Білоруська асоціація журналістів (БАЖ). 

23 травня 2021 року білоруські спецслужби захопили опозиційного журналіста Романа Протасевича, який перебував на борту літака Ryanair (рейс з Афін до Вільнюса).

Літак здійснив посадку у Мінську через неправдиве повідомлення влади Білорусі про вибухівку на борту лайнера. Для супроводу авіалайнера в небо було піднято винищувач МіГ-29. За даними ЗМІ, команду прийняти літак в Мінську дав особисто Олександр Лукашенко. Після приземлення силовики одразу затримали Протасевича. Під час огляду літака повідомлення про мінування не підтвердилось.

Україна, ЄС, Канада, США та інші країни засудили посадку літака Ryanair в Мінську та затримання засновника Nexta.

На думку президента Литви Гітанаса Науседи, інцидент варто розглядати як викрадення людини із застосуванням військової сили.

Всі подробиці спецоперації влади Білорусі із затримання Романа Протасевича, яку світ назвав «шокуючим актом тероризму», читайте тут.

25-річний Роман Протасевич – колишній головред опозиційного каналу Nexta, який був основним джерелом інформації про протести, що сколихнули Білорусь після фальсифікації президентських виборів у 2020 році.

У 2020 році Протасевич був змушений просити політичний притулок у Польщі через переслідування з боку влади Білорусі.  

Слідчий комітет Білорусі порушив проти Протасевича кримінальну справу за статтями про організацію масових заворушень в Мінську. Статті передбачають покарання до 15 років позбавлення волі відповідно.

Телеграм-канал Nexta визнаний у Білорусі екстремістським. 

Фото: відкриті джерела 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1535
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду