В Україні не буде законів, які обмежуватимуть свободу слова – Андрій Єрмак
В Україні не буде законів, які обмежуватимуть свободу слова – Андрій Єрмак
Про це він сказав 12 лютого на брифінгу, повідомляється на сайті президента.
За його словами, ОПУ за дорученням президента разом з іншими державними установами буде гарантом свободи слова та незалежності медіа в Україні.
«Протягом майже дев’яти місяців мого перебування на посаді помічника президента України ви дуже допомагали нам. Іноді й критикували – і за це я хочу вам щиро подякувати. Якби ви не пильнували й не вказували на помилки, ми не змогли б щоденно покращувати нашу роботу. Без медіа влада не може стати кращою, і варто це визнати», – зауважив керівник Офісу.
Водночас він повідомив, що не бачив законопроєктів про медіа і дезінформацію. «Я обов'язково їх перегляну, і тоді у мене буде особиста думка щодо цих законів», – розповів керівник ОПУ, передає «Укрінформ».
Він повідомив, що наразі над законодавчими питаннями свободи слова працює Верховна Рада, а Офіс Президента буде слідкувати за нею.
Пан Єрмак висловив розуміння занепокоєнням ЗМІ щодо цього питання і офіційно запевнив, що президент буде гарантом свободи слова. «Він сам пройшов шлях і багато працював на телевізійних каналах, тому для нього це особиста справа. І відповідно це також особиста справа і для Офісу президента», – додав він.
Як писав ДМ, президент України Володимир Зеленський 11 лютого 2020 року звільнив Андрія Богдана з посади керівника Офісу президента, а замість з нього призначив Андрія Єрмака.
Раніше Володимир Зеленський заявив, що боротиметься з фейками, а не чесною роботою журналістів. Він вважає, що проти України діють системні платформи дезінформації, які «впливають на суспільне здоров'я та породжують чвари».
Нагадаємо, 17 січня 2020 року міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський і його перший заступник Анатолій Максимчук презентували основні положення законопроєкту про дезінформацію.
Серед новацій – штрафи за поширення дезінформації та в'язниця за розповсюдження дезінформації з допомогою ботоферм і фінансування розповсюдження дези; створення організації журналістського самоврядування, яка видаватиме посвідчення професійного журналіста; запровадження посади Уповноваженого з питань інформації, який шукатиме дезінформацію.
20 січня на сайті міністерства оприлюднили порівняльну таблицю нового законопроєкту.
Міністерство планувало внести законопроєкт на розгляд уряду до 28 лютого, на розгляд парламенту - в березні. На початку лютого міністр повідомив про продовження строків обговорення законопроєкту.
Проти реєстрації цього законопроєкту виступили Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір», Комісія з журналістської етики, одеські журналісти, Інтернет Асоціація України.
З критикою законопроєкту виступили Європейська федерація журналістів, представник ОБСЄ з питань свободи медіа, моніторингова місія ООН, українські медіаюристи і юристи медіагрупи StarLightMedia, низка народних депутатів з Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України.
В результаті строки підготовки законопроекту про дезінформацію для винесення на розгляд уряду продовжили мінімум на місяць.
Фото: сайт президента України