12:40
П'ятниця, 31 Січня 2020

Моніторингова місія ООН закликала владу України не обмежувати роботу журналістів законом про дезінформацію

Моніторингова місія ООН з прав людини закликала Міністерство культури, яке розробило законопроєкт про дезінформацію, не обмежувати роботу медіа та дотримуватися міжнародних стандартів прав людини.
Моніторингова місія ООН закликала владу України не обмежувати роботу журналістів законом про дезінформацію
Моніторингова місія ООН закликала владу України не обмежувати роботу журналістів законом про дезінформацію

Про це Моніторингова місія ООН з прав людини повідомила у своєму Facebook.

Місія ООН «поділяє обурення медіаспільноти та громадськості, бо законопроєкт про дезінформацію не відповідає міжнародним стандартам прав людини, може підривати свободу ЗМІ та призвести до самоцензури».

«Боротися з дезінформацію та фейками необхідно, але не шляхом обмеження свободи медіа», — йдеться в повідомленні. 

Також місія наголошує, що спроба запровадити кримінальну відповідальність за розповсюдження дезінформації може призвести до переслідування журналістів лише за те, що вони виконують свою роботу. На думку моніторингової місії ООН, влада має утриматися від створення органів, відповідальних за моніторинг та фільтрування контенту.

Нагадаємо, 17 січня 2020 року міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський і його перший заступник Анатолій Максимчук презентували основні положення законопроєкту про дезінформацію. Серед новацій – штрафи за поширення дезінформації та в'язниця за розповсюдження дезінформації з допомогою ботоферм і фінансування розповсюдження дези; створення організації журналістського самоврядування, яка видаватиме посвідчення професійного журналіста; запровадження посади Уповноваженого з питань інформації, який шукатиме дезінформацію.

Свою заяву щодо законопроєкту про дезінформацію опублікували Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» та інші представники української медіаспільноти. Вони рекомендують Міністерству культури, молоді та спорту утриматися від реєстрації законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації» в парламенті та не рекомендує політикам і народним депутатам його підтримувати.

Комісія з журналістської етики закликала уряд та Мінкульт зняти з розгляду законопроєкт про дезінформацію. 

Одеські журналісти опублікували лист до президента Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та прем'єр-міністра Олексія Гончарука, в якому називають закопроєкт про дезінформацію «неприйнятним, авторитарним, антиконституційним та таким, що ганьбить демократичний характер України».

 

Читайте також

Підготувала Ольга Тетеріна

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
517
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду